Olej opel.

Wszystko co się zepsuło i wymaga naprawy, dodaj tutaj i wszyscy będą wiedzieć.
Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Olej opel.

Postautor: Fuks » 04 sty 2019, 14:11

komisarzryba pisze:A jaki zysk ma na tym producent oleju? Przecież mógłby zalecać wymianę co piętnaście tysięcy kilometrow albo i nawet dziesięć ^^ i zarabiać dwa razy więcej ;)

No akurat na wymianie silnika zarobi więcej niż na wymianie oleju :), więc zaleca tak aby szybciej (tuż po gwarancji) wymienić coś w silniku.

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Olej opel.

Postautor: komisarzryba » 04 sty 2019, 14:14

producent oleju zarobi na wymianie silnika? jakas globalna zmowa? ;)
béton brut

Slavek
VIP
Posty: 2105
Rejestracja: 27 sie 2017, 13:02
Posiadane auto: Opel Astra
Silnik: 1.1
Rocznik auta: 0
Miasto: Centrum sedna
Województwo: odpowiednie
Has thanked: 11 times
Been thanked: 86 times

Re: Olej opel.

Postautor: Slavek » 04 sty 2019, 15:22

komisarzryba pisze:producent oleju zarobi na wymianie silnika? jakas globalna zmowa? ;)

Producent silnika jest szwagrem producenta oleju.

astra
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: 08 maja 2017, 10:02
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer Enjoy B+
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: --
Województwo: --
Has thanked: 156 times
Been thanked: 63 times

Re: Olej opel.

Postautor: astra » 04 sty 2019, 15:33

STANISLAW pisze:Powstała epopeja o oleju......
..., chyba że są miłośnicy darmowej kawy i TVP info....

Potwierdzam gdzie nie pójdę to gra TVPINFO, w lepszych firmach/"instytucjach niepublicznych" jest TVN24 np. ASO Opel Krasne ;)

Added in 40 seconds:
Slavek pisze:
komisarzryba pisze:producent oleju zarobi na wymianie silnika? jakas globalna zmowa? ;)

Producent silnika jest szwagrem producenta oleju.

albo odwrotnie

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Olej opel.

Postautor: colins » 04 sty 2019, 16:09

No jak? W dobie wszechobecnej proekologicznej nagonki każdy producent olejów chce się pochwalić ekologicznym produktem, którego niemal nie trzeba wymieniać lub wymienia się go niezwykle rzadko. W ten sposób zużyty olej trafia "do kanału" (utylizacji) rzadziej, ku uciesze ekologów jak i nieświadomej gawiedzi, która podnieca się tym, jakiż to ma dzięki wydłużeniu okresów międzyobsługowych bezobsługowy motor pod maską swojego ekologicznego samochodziku. Z jednej strony dobrze, bo w ten sposób być może chronimy naszą planetę bardziej. Z drugiej strony źle, bo bombardują nas przez to produktami pro-eko w postaci olejów wodnistych, mlekiem bez zawartości mleka, silniczkami samochodowymi, które dotychczas miały zastosowanie co najwyżej w kosiarkach czy innymi produktami, które rozkładają się w sposób naturalny najpóźniej krótko po okresie gwarancji. Jednak sami jesteśmy sobie winni, bo daliśmy się zastraszyć tym wrednym ekoterrorystom więc nie płaczmy teraz, że nasze wehikuły nie mają pod maską potworów o pojemnościach gardeł panów żulów spod sklepu monopolowego (lub pań z filmów xxx), a co najwyżej wypierdki o pojemności litrowego kartonika mleka. Na dodatek zalane długodystansową oliwą, której dla dobra planety wymieniać nie trzeba. Na swoją zgubę niestety. Takie czasy panie. Teraz to nawet jest mega trendy afiszować się, że jest się końcowym elementem rowerowego układu korbowego. ;) O żesz też job ich mać, świat schodzi na psy. :mrgreen:

Wlodek3
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 13 lut 2018, 18:21
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 Turbo 125 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Has thanked: 1 time

Re: Olej opel.

Postautor: Wlodek3 » 04 sty 2019, 18:14

https://www.youtube.com/watch?v=JqD3yC3DhhQ

Główny temat to docieranie silnika, ale przy okazji idealnie podsumowuje toczącą się tu dyskusję. Chcemy sprzedać auto zaraz po gwarancji/leasingu - wymieniamy co 30 tys., chcemy cieszyć się nim wiele lat, wymieniamy dużo szybciej.

Tylko zabił mi też klina, bo ja pierwszą zmianę zrobiłem przy 3,5 kkm a nie 2kkm i mam kolejny problem w głowie :D

STANISLAW
Weteran
Posty: 870
Rejestracja: 26 sie 2018, 08:34
Posiadane auto: a
Silnik: a
Rocznik auta: 1
Miasto: ab
Województwo: a
Has thanked: 109 times
Been thanked: 31 times

Re: Olej opel.

Postautor: STANISLAW » 04 sty 2019, 18:39

Wlodek3 pisze:https://www.youtube.com/watch?v=JqD3yC3DhhQ

Główny temat to docieranie silnika, ale przy okazji idealnie podsumowuje toczącą się tu dyskusję. Chcemy sprzedać auto zaraz po gwarancji/leasingu - wymieniamy co 30 tys., chcemy cieszyć się nim wiele lat, wymieniamy dużo szybciej.

Tylko zabił mi też klina, bo ja pierwszą zmianę zrobiłem przy 3,5 kkm a nie 2kkm i mam kolejny problem w głowie :D


W sumie autorytet !!!! co pokazuje m in. jak wypolerować reflektory pastą do zębów ........... guru motoryzacji . :lol:
Astra zrobiła swoje ,Astra musi odejść ......

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Olej opel.

Postautor: komisarzryba » 04 sty 2019, 18:44

to tylko facet z internetu, który mowi: "ja uważam, ze... ja uważam, ze... ja uważam, ze..."
béton brut

Mati
Weteran
Posty: 1154
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 69 times
Been thanked: 131 times

Re: Olej opel.

Postautor: Mati » 04 sty 2019, 19:16

komisarzryba pisze:to tylko facet z internetu, który mowi: "ja uważam, ze... ja uważam, ze... ja uważam, ze..."

To tylko facet z internetu, to tylko facet z gazety, to tylko laboratoria, które robią niezależne badania, to tylko niezależne warsztaty. Jest coś co mogłoby zmienić Twoje zdanie bo jeśli nie to jest bez sensu cały czas dyskutować i napisać tylko jaki olej kto zalał i tyle?
Obrazek

Wlodek3
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 13 lut 2018, 18:21
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 Turbo 125 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Has thanked: 1 time

Re: Olej opel.

Postautor: Wlodek3 » 04 sty 2019, 19:20

Nie mówię, czy to jakiś guru, czy nie, tak jakoś mi podpasował do podsumowania toczącej tu się dyskusji. Fakt jednak, że w tej kwestii się z nim zgadzam i też jestem z tych co wymieniają najpóźniej co 15 kkm, a z racji zbliżającej się wymiany już szukam gdzie mogę zakupić Penrite :D

Cain

Re: Olej opel.

Postautor: Cain » 04 sty 2019, 21:09

Uwaga, u Muchy w Mikołowie i Tychach standardowo leją Shell Helix Ultra 5W30 HX8, a ten olej ma klasę dexos2!

adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Olej opel.

Postautor: adax » 04 sty 2019, 21:47

Te 30 tys jest przeciez ustawione pod floty :P

Mati
Weteran
Posty: 1154
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 69 times
Been thanked: 131 times

Re: Olej opel.

Postautor: Mati » 04 sty 2019, 22:04

Cain pisze:Uwaga, u Muchy w Mikołowie i Tychach standardowo leją Shell Helix Ultra 5W30 HX8, a ten olej ma klasę dexos2!

I właśnie dlatego omijam ten serwis z daleka. Zalecenia a oni i tak robią swoje.
Obrazek

SACZI
VIP
Posty: 2173
Rejestracja: 09 kwie 2017, 11:28
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T, 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ..
Województwo: ..
Has thanked: 72 times
Been thanked: 203 times

Re: Olej opel.

Postautor: SACZI » 04 sty 2019, 22:59

Gdzie jest lista olejów z normą D1G2?
https://www.centerforqa.com
Obrazek

Slavek
VIP
Posty: 2105
Rejestracja: 27 sie 2017, 13:02
Posiadane auto: Opel Astra
Silnik: 1.1
Rocznik auta: 0
Miasto: Centrum sedna
Województwo: odpowiednie
Has thanked: 11 times
Been thanked: 86 times

Re: Olej opel.

Postautor: Slavek » 05 sty 2019, 00:13

Od nowości leję mobila 1 i żyję. I Astra też :)

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Olej opel.

Postautor: themichals » 05 sty 2019, 10:05

Cain pisze:Uwaga, u Muchy w Mikołowie i Tychach standardowo leją Shell Helix Ultra 5W30 HX8, a ten olej ma klasę dexos2!
K.... jak pytałem to mi mówili, że dexos 1 gen 2... byłeś u nich na wymianie czy dzwoniłeś?
Ja jeżdżę teraz na ich Shellu i po wymianie z fabrycznego na ich Shella zniknęło szarpanie, przerywanie :|
Zbliża mi się wymiana i chciałem jechać właśnie do nich bo nie leją GM :evil:
Mati pisze:I właśnie dlatego omijam ten serwis z daleka. Zalecenia a oni i tak robią swoje.
Mógłbyś rozwinąć?

Mati
Weteran
Posty: 1154
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 69 times
Been thanked: 131 times

Re: Olej opel.

Postautor: Mati » 05 sty 2019, 11:03

No właśnie chodzi o to, że producent zaleca 1gen2 a oni leja dexos2. Możesz do nich pojechać na wymianę przecież ze swoim olejem. Też mnie denerwowała obsługa u Muchy bo cena za przegląd 500 zł mi serwisant powiedział a zadzwoniłem do MMcars od powiedzieli 350zl. Po czym dzwoni do mnie ktoś z serwisu Muchy i pyta na kiedy ten przegląd to mówię, że się umówiłem w MM to padło pytanie dlaczego a ja ze cena lepsza a Pani mówi, że trzeba było się potargować i też by taką cenę zrobiła. Szczęka mi opadła i powiedziałem dziękuję.
Obrazek

Cain

Re: Olej opel.

Postautor: Cain » 05 sty 2019, 13:23

themichals pisze:
Cain pisze:Uwaga, u Muchy w Mikołowie i Tychach standardowo leją Shell Helix Ultra 5W30 HX8, a ten olej ma klasę dexos2!
K.... jak pytałem to mi mówili, że dexos 1 gen 2... byłeś u nich na wymianie czy dzwoniłeś?
Ja jeżdżę teraz na ich Shellu i po wymianie z fabrycznego na ich Shella zniknęło szarpanie, przerywanie :|
Zbliża mi się wymiana i chciałem jechać właśnie do nich bo nie leją GM :evil:


Dzwoniłem i pani telefonicznie zachwalała mi Shella, więc sobie szybko znalazłem kartę produktu. Na pytanie, czy leją GM, powiedziała niechętnie, że tak. Koniec końców pojawię się tam z własnym olejem. Cena 550 zł, nie chce mi się szukać taniej. Potarguję się przy ladzie.

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Olej opel.

Postautor: themichals » 05 sty 2019, 13:57

Nic to nie wniesie do dyskusji, ale z tymi olejami to jest jakiś żart i to mało śmieszny :) Mnie po zmianie z fabrycznego oleju na Shella (jak się właśnie okazało dexos2) ustały szarpania. I teraz jestem w kropce, lać go dalej, jechać gdzieś gdzie leją GM dex2 gen1 czy bawić się we własne oleje i przepychać się z ASO czy będą mi chcieć go wlać czy nie :| Żart, żart, żart!

Awatar użytkownika
Desiderata
VIP
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:04
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdynia
Województwo: Polska
Has thanked: 80 times
Been thanked: 81 times

Re: Olej opel.

Postautor: Desiderata » 05 sty 2019, 14:27

Cain pisze:Cena 550 zł


Yyyy za co?
Sei frohgemut. Strebe danach glücklich zu sein.

adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Olej opel.

Postautor: adax » 05 sty 2019, 15:02

Dexos 2 jest zakaz lania jak gdzies by mi chcieli go zalac to bym ich najpierw opie... a pozniej do glownej guberni doniosl.

Awatar użytkownika
vzduch
Weteran
Posty: 768
Rejestracja: 02 mar 2018, 18:05
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: B-B
Województwo: śląskie
Has thanked: 24 times
Been thanked: 30 times

Re: Olej opel.

Postautor: vzduch » 05 sty 2019, 15:42

themichals pisze:. I teraz jestem w kropce, lać go dalej, jechać gdzieś gdzie leją GM dex2 gen1 czy bawić się we własne oleje i przepychać się z ASO czy będą mi chcieć go wlać czy nie :| Żart, żart, żart!
To naprawdę jest aż tak, że ASO się czepiają i nie chcą lać oleju klienta, czy przesadzamy, bo wg nich zalecany jest olej jakikolwiek, ale z ASO? Ja nie widzę problemu w opisanej sytuacji - kupujesz olej jaki chcesz (taki który spełnia określone wymagania), bierzesz go do ASO na wymianę, mówisz, że mają wlać ten od Ciebie i po krzyku.

Cain

Re: Olej opel.

Postautor: Cain » 05 sty 2019, 15:53

Desiderata pisze:
Cain pisze:Cena 550 zł


Yyyy za co?


Za przegląd po roku. Wymiana oleju + przegląd lakieru + jakieś tam bzdury który wypadają po roku.

Z tego, co widzę, mniej więcej takie ceny forumowiczom wypadają za taki zakres.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2019, 15:58 przez Cain, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Olej opel.

Postautor: colins » 05 sty 2019, 15:53

@vzduch, no i tak jest. Nikt z ASO nie ma prawa odmówić wlania oleju przywiezionego przez klienta jeśli olej ten spełnia wymogi producenta. Przećwiczyłem to wiele razy w serwisach różnych marek i nikt nigdy nie robił problemu. Co najwyżej oglądali z ciekawością opakowania, bo u nich takich cudów nie widzieli. :mrgreen:

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Olej opel.

Postautor: themichals » 05 sty 2019, 16:03

@vzduch
Chodzi mi też o to, ze w naszych astrach olej jest jak jakaś mikstura z pograniczy fantazji, nauki i religii. Jednym nie robi różnicy, drudzy dostrzegają jakieś mityczne właściwości (sam je obiektywnie/subiektywnie odczułem...). Powinno się jechać i nawet nie myśleć o tym czy zaleją Ci olej spełniające jakieś normy i inne cuda. A w astrach to jest jakiś okultyzm :)

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: RE: Re: Olej opel.

Postautor: Krzysiec » 05 sty 2019, 16:34

colins pisze:@vzduch, no i tak jest. Nikt z ASO nie ma prawa odmówić wlania oleju przywiezionego przez klienta jeśli olej ten spełnia wymogi producenta. Przećwiczyłem to wiele razy w serwisach różnych marek i nikt nigdy nie robił problemu. Co najwyżej oglądali z ciekawością opakowania, bo u nich takich cudów nie widzieli. :mrgreen:
No nikt Ci nie zabroni. Ale w moim ASO powiedzieli że ten fakt będzie dodatkowo opisany w książce i systemie, że zalano olejem przywiezionym przez klienta i potem Opel ma już dodatkową bramkę do pindolenia jak tłoki padną... Nie ważne czy ze zgodna norma czy nie ważne że będą się tego przypieprzac... Tak mnie poinformowano w serwisie w którym będę ewentualnie rościł swoich praw wynikających z gwarancji ... Dlatego wolę na niej lać dużo częściej (10 000) ale ich gówniany olej.

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Olej opel.

Postautor: themichals » 05 sty 2019, 20:38

Cain pisze:Uwaga, u Muchy w Mikołowie i Tychach standardowo leją Shell Helix Ultra 5W30 HX8, a ten olej ma klasę dexos2!

Znalazłem fakturę z kwietnia 2018 z mojej wymiany w Mikołowie i tam jest:Obrazek
Dodatkowo użytkownik @Pit na stronie 60 tego wątku też pisał o tym Shellu i wkleił:
https://www.shell.com.ar/conductores/ac ... w-30.html#
Wołam też przy okazji @Mati :)
Skłaniałbym się do tego, że nie leją dexos2. To by była zbyt duża mistyfikacja, zeby taka akcja się działa i to nie wypłynęło ;)

Awatar użytkownika
vzduch
Weteran
Posty: 768
Rejestracja: 02 mar 2018, 18:05
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: B-B
Województwo: śląskie
Has thanked: 24 times
Been thanked: 30 times

Re: RE: Re: Olej opel.

Postautor: vzduch » 05 sty 2019, 21:23

Krzysiec pisze:
colins pisze:@vzduch, no i tak jest. Nikt z ASO nie ma prawa odmówić wlania oleju przywiezionego przez klienta jeśli olej ten spełnia wymogi producenta. Przećwiczyłem to wiele razy w serwisach różnych marek i nikt nigdy nie robił problemu. Co najwyżej oglądali z ciekawością opakowania, bo u nich takich cudów nie widzieli. :mrgreen:
No nikt Ci nie zabroni. Ale w moim ASO powiedzieli że ten fakt będzie dodatkowo opisany w książce i systemie, że zalano olejem przywiezionym przez klienta i potem Opel ma już dodatkową bramkę do pindolenia jak tłoki padną... Nie ważne czy ze zgodna norma czy nie ważne że będą się tego przypieprzac... Tak mnie poinformowano w serwisie w którym będę ewentualnie rościł swoich praw wynikających z gwarancji ... Dlatego wolę na niej lać dużo częściej (10 000) ale ich gówniany olej.
No i właśnie dlatego już jakiś czas temu prosiłem o opinię GM (Dział Obsługi Klienta Opel) - odpowiedź zamieściłem na forum.
Uprzejmie informujemy, iż w pojeździe przedmiotowego zgłoszenia należy stosować olej o właściwościach zgodnych z zaleceniami w Instrukcji Obsługi, przy założeniu, że Producent nie wprowadzi zmian. Tym samym w poniższym przypadku może to być olej dowolnego producenta spełniający normę Dexos 1 gen.2.
Poniżej podajemy link, gdzie może Pan znaleźć wykaz licencjonowanych dostawców:
http://www.gmdexos.com
W przypadku zastosowania oleju, którego producent deklaruje zgodność z normą Dexos 1 gen. 2, nie ma podstaw do odmówienia naprawy silnika w ramach gwarancji, jednak należy posiadać odpowiednią dokumentację mówiącą o tym, olej został zastosowany.

Cain

Re: Olej opel.

Postautor: Cain » 05 sty 2019, 22:22

themichals pisze:
Cain pisze:Uwaga, u Muchy w Mikołowie i Tychach standardowo leją Shell Helix Ultra 5W30 HX8, a ten olej ma klasę dexos2!

Znalazłem fakturę z kwietnia 2018 z mojej wymiany w Mikołowie i tam jest:Obrazek
Dodatkowo użytkownik @Pit na stronie 60 tego wątku też pisał o tym Shellu i wkleił:
https://www.shell.com.ar/conductores/ac ... w-30.html#
Wołam też przy okazji @Mati :)
Skłaniałbym się do tego, że nie leją dexos2. To by była zbyt duża mistyfikacja, zeby taka akcja się działa i to nie wypłynęło ;)


Pisałem, że pani mi potwierdziła, że jeśli sobie zażyczę GM, to taki mi naleją.
Co do linku, też mam swój:
https://www.shell.pl/kierowcy/oleje-sil ... hQbWYwaw==
Pobierz kartę TDS
Odpowiednik Twojego argentyńskiego linku w polskiej wersji strony nie istnieje. Oby było tak, jak mówisz i obym to ja się mylił.

Ale skoro Pit widział tę beczkę, pozostaje mi przeprosić za zamieszanie i powiedzieć, że u Muchy leją dobry olej.

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Olej opel.

Postautor: themichals » 05 sty 2019, 22:34

@Cain
Też mam taką nadzieję, że jednak leją dobry bo bym się wk... jeśli byłoby inaczej :) Zadzwonię sobię chyba do nich i dopytam w wolnej chwili.
@Pit chyba nie wymieniał u Muchy?


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości