Przygasanie świateł podczas ruszania, wersja bez IL

Wszystko co się zepsuło i wymaga naprawy, dodaj tutaj i wszyscy będą wiedzieć.
Awatar użytkownika
Sly
Weteran
Posty: 902
Rejestracja: 21 kwie 2016, 21:30
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1,4 125M
Rocznik auta: 2016
Miasto: EZG
Województwo: łódzkie
Has thanked: 8 times
Been thanked: 21 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: Sly » 30 wrz 2016, 23:33

jeśli to się dzieje przy SS z tym zajebistym akumulatorem to chyba naprawdę coś jest nie tak...

krell
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 01 cze 2016, 12:34
Posiadane auto: qashqai biały, astra biała, yamaha biała
Silnik: benzyniak
Rocznik auta: 2016
Miasto: krk
Województwo: mało polsko

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: krell » 01 paź 2016, 10:44

Dzisiaj wieczorem będę sprawdzał.

Awatar użytkownika
luxasek
Wyjadacz
Posty: 306
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4T XFL 125 bez S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Świętochłowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 53 times
Been thanked: 10 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: luxasek » 01 paź 2016, 14:20

Jak będziesz chciał zweryfikować to najlepiej przejedź sie kawałek i dopiero sprawdź bo w pierwszej chwili po odpaleniu to nie występuje

krell
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 01 cze 2016, 12:34
Posiadane auto: qashqai biały, astra biała, yamaha biała
Silnik: benzyniak
Rocznik auta: 2016
Miasto: krk
Województwo: mało polsko

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: krell » 01 paź 2016, 14:39

luxasek pisze:Jak będziesz chciał zweryfikować to najlepiej przejedź sie kawałek i dopiero sprawdź bo w pierwszej chwili po odpaleniu to nie występuje

Podwyższona prędkość obrotowa silnika - to dlatego.

Awatar użytkownika
luxasek
Wyjadacz
Posty: 306
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4T XFL 125 bez S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Świętochłowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 53 times
Been thanked: 10 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: luxasek » 01 paź 2016, 22:21

No tak zanim silnik zejdzie do obrotów biegu jałowego po odpaleniu po dłuższym przestoju chwilę potrzebuje

robal
Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: 24 maja 2016, 09:36
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 1 time

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: robal » 04 paź 2016, 10:09

Dzisiaj też zauważyłem przygasające przednie światła, grzejąc samochód przed wyjazdem (bez wcześniejszych sugestii na forum). Coś musi być na rzeczy, bo widać to bardzo wyraźnie, niczego nie wciskałem, kierownicą nie kręciłem. Wcześniej w Zafirze także podobny efekt występował ale właśnie tylko gdy coś się "robiło" np. kręciło kierownicą lub otwierało szyby elektryczne, ale to auto miało już "-naście" lat.

piotrfAstraKTurbo150
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2016, 20:24
Posiadane auto: Opel Astra V Dynamic HB
Silnik: 1,4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Jarocin
Województwo: Wielkopolskie

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: piotrfAstraKTurbo150 » 14 paź 2016, 20:43

Witam wszystkich,
u mnie jest to samo. Mam 1,4 Turbo 150KM w wersji Dynamic bez S&S HB 5D, odebraną 29 września 2016 - obecny przebieg 1044 km. ... tylko ja to zauważyłem jakby z drugiej strony. Moje światła podczas ruszania staja się po prostu jaśniejsze. I już chciałem to zgłaszać w ASO, a tu widzę że chyba wszyscy mają ten samo problem.
A jaki duży macie akumulator? Ja mam tylko 50Ah !!! Czy to nie jest za mało na tyle elektrycznych urządzeń zainstalowanych na "pokładzie"? Oprócz standardowego wyposażenia Dynamic dołożyłem Navigację, kamerę cofania, system automatycznego parkowania z 12 czujnikami, pakiet zimowy 2 - ogrzewanie kierownicy i czterech siedzeń, bezkluczykowe odpalanie i otwieranie drzwi, LEDy z tyłu, itp. I do tego wszystkiego tylko 50 Ah?!
I na koniec jeszcze jedna ... przypadłość. Czy u Was też zwiększają się obroty silnika podczas stania na postoju na biegu jałowym i puszczaniu pedału sprzęgła? Podczas puszczania pedału sprzęgła zwiększają się obroty silnika na 1 do 2 sekund o ok. 200 obr/min.
Napiszcie, czy też to zauważyliście.
Pozdrawiam.
Piotr

marek
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 18 wrz 2016, 14:05
Posiadane auto: Opel Astra V Hatchback
Silnik: 1.6 SHT 200 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Been thanked: 6 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: marek » 14 paź 2016, 23:22

piotrfAstraKTurbo150 pisze:I na koniec jeszcze jedna ... przypadłość. Czy u Was też zwiększają się obroty silnika podczas stania na postoju na biegu jałowym i puszczaniu pedału sprzęgła? Podczas puszczania pedału sprzęgła zwiększają się obroty silnika na 1 do 2 sekund o ok. 200 obr/min.
Napiszcie, czy też to zauważyliście.


Swojej astry jeszcze nie mam, ale w testowym 1.4 150km też mi obroty rosły przy puszczaniu sprzęgła.

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: komisarzryba » 15 paź 2016, 09:13

być może to patent, który ulatwia ruszanie bez dodawania gazu. to samo jest w bodajże nowym fokusie.
béton brut

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: Segor » 15 paź 2016, 09:43

No to jest normalne, że jak się jedzie bez gazu na samych wolnych obrotach, to są one nieco wyższe niż przy postoju na luzie. Silnik sobie podwyższa obroty przy obciążeniu, aby były mniejsze szanse, że się zdusi. Jednak nigdy do tej pory nie słyszałem aby silnik tak robił na luzie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: Krzysiec » 28 paź 2016, 13:27

To ja Wam powiem jeszcze jedno... w Oplu Corsie 2014 1.2 zony zauwazylem dokladnie to samo na wlaczonym silniku i na luzie... przygasaja lekko i wracaja... tak dokladnie jakby napiecie spadalo... Czytajac ten temat pomyslalem ze sprawdze w Corsie... i jest.

Bogdan8
Wyjadacz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2016, 13:49
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1,4 100 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: Kuj. - pomorskie
Been thanked: 5 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: Bogdan8 » 30 paź 2016, 15:05

rzeczywiście u mnie też zauważyłem ten sam problem. Widać ten sam objaw - na wolnych obrotach światła świecą ciemniej, po dodaniu gazu wyraźnie większa jasność. Widać to na ścianie przy wjeździe do garażu.

Awatar użytkownika
Shivver
Klubowicz
Posty: 490
Rejestracja: 16 paź 2016, 19:33
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Walencja
Województwo: Hiszpania
Has thanked: 24 times
Been thanked: 19 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: Shivver » 14 lis 2016, 11:06

ok, wszyscy o tym mówimy, a byś ktoś w końcu z tym w ASO? Bo u mnie też problem występuje i zastanawiam się czy ktoś to próbował rozwiązać.

Awatar użytkownika
Budus
VIP
Posty: 4573
Rejestracja: 05 cze 2016, 13:30
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 174KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 160 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: Budus » 14 lis 2016, 12:35

w J miałem to samo.
luz, skręt kierownicy (elektryczne wspomaganie), zamknięcie zamkniętych szyb - wszystko to powodowało przygaszanie świateł.

podobno w J to było normalne - większe zapotrzebowanie na prąd
Obrazek

roman669
Wyjadacz
Posty: 111
Rejestracja: 19 wrz 2016, 09:36
Posiadane auto: Opel Astra 5 Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Goleszów
Województwo: Śląskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: roman669 » 15 lis 2016, 08:24

Ja byłem na serwisie wczoraj i przy okazji programowania TPMS mieli sprawdzić ten problem. Powiedzieli że to nic nadzwyczajnego i te typy i wszystkie nowe auta tak będą miały bo jeśli jest tyle elektroniki to na czymś mogą występować spadki napięcia. Nieźle co?

Awatar użytkownika
Shivver
Klubowicz
Posty: 490
Rejestracja: 16 paź 2016, 19:33
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Walencja
Województwo: Hiszpania
Has thanked: 24 times
Been thanked: 19 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: Shivver » 15 lis 2016, 10:04

roman669 pisze:Ja byłem na serwisie wczoraj i przy okazji programowania TPMS mieli sprawdzić ten problem. Powiedzieli że to nic nadzwyczajnego i te typy i wszystkie nowe auta tak będą miały bo jeśli jest tyle elektroniki to na czymś mogą występować spadki napięcia. Nieźle co?


Jaja jakieś, przed zakupem Astry testowałem wiele samochodów i żaden nie miał tego problemu. U mnie w rodzinie nowe samochody też nie mają tej przypadłości. Tak więc serwis zwyczajnie wciska Ci kit.

roman669
Wyjadacz
Posty: 111
Rejestracja: 19 wrz 2016, 09:36
Posiadane auto: Opel Astra 5 Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Goleszów
Województwo: Śląskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: roman669 » 15 lis 2016, 10:23

Shivver pisze:
roman669 pisze:Ja byłem na serwisie wczoraj i przy okazji programowania TPMS mieli sprawdzić ten problem. Powiedzieli że to nic nadzwyczajnego i te typy i wszystkie nowe auta tak będą miały bo jeśli jest tyle elektroniki to na czymś mogą występować spadki napięcia. Nieźle co?


Jaja jakieś, przed zakupem Astry testowałem wiele samochodów i żaden nie miał tego problemu. U mnie w rodzinie nowe samochody też nie mają tej przypadłości. Tak więc serwis zwyczajnie wciska Ci kit.


Wiem o tym . Miałem przed Astrą same stare samochody nawet 15 letnie ale żadne autko tego nie miało. :D

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: kuba » 15 lis 2016, 11:11

roman669 pisze:Miałem przed Astrą same stare samochody nawet 15 letnie ale żadne autko tego nie miało. :D

Ja tak samo, nie powinno to mieć miejsca.
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

niedzielnykierowca
Wyjadacz
Posty: 116
Rejestracja: 25 sie 2016, 09:14
Posiadane auto: .
Silnik: .
Rocznik auta: 2020
Miasto: jakies
Województwo: jakies
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: niedzielnykierowca » 15 lis 2016, 11:36

w suzuki jest tak samo, przygasaja lekko jak sie wlacza klima/dzialaja silniki szyb etc.

Awatar użytkownika
Shivver
Klubowicz
Posty: 490
Rejestracja: 16 paź 2016, 19:33
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Walencja
Województwo: Hiszpania
Has thanked: 24 times
Been thanked: 19 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: Shivver » 15 lis 2016, 11:39

niedzielnykierowca pisze:w suzuki jest tak samo, przygasaja lekko jak sie wlacza klima/dzialaja silniki szyb etc.


Mam nowe Suzuki Swift i nic takiego nie ma miejsca.

niedzielnykierowca
Wyjadacz
Posty: 116
Rejestracja: 25 sie 2016, 09:14
Posiadane auto: .
Silnik: .
Rocznik auta: 2020
Miasto: jakies
Województwo: jakies
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: niedzielnykierowca » 15 lis 2016, 12:07

Shivver pisze:
niedzielnykierowca pisze:w suzuki jest tak samo, przygasaja lekko jak sie wlacza klima/dzialaja silniki szyb etc.


Mam nowe Suzuki Swift i nic takiego nie ma miejsca.


w starszym jest :)

Awatar użytkownika
George
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 30 paź 2016, 10:16
Posiadane auto: Vauxhall Astra Sri
Silnik: 1.4 16V turbo 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sutton in Ashfield
Województwo: Wielka Brytania
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: George » 15 lis 2016, 12:18

Sprawdzilem ladowanie multimetrem podczas wlaczonej klimy, swiatel, podgrzewania fiteli i kierownicy, radiu no i bylo 14.36-14.38v czyly git, po ostrym ruszaniu kierownica spada do 11.96-12.04v ale zaraz wraca do nominalu. :) macie odpowiedz
Obrazek

Pozdrawiam Grzesiek. :twisted:

aster

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: aster » 15 lis 2016, 20:27

normalna sprawa. w kilku poprzednich autach miałem to samo.

Awatar użytkownika
luxasek
Wyjadacz
Posty: 306
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4T XFL 125 bez S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Świętochłowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 53 times
Been thanked: 10 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: luxasek » 16 lis 2016, 09:57

Panowie pytacie czy był ktoś na serwisie ja zapoczatkowalem ten wątek i pisałem w pierwszym poście że serwis odwiedziłem i nic nie stwierdziki powiedzieli że wszystko ok, co do spadku podczas kręcenia kierownicą to jest normą w każdym oplu z elektrycznym wspomaganiem ale bez ruszania czegokolwiek też widać jak światła na postoju lekko pływają i to jest wkurzajace no i że przy ruszaniu taki spadek jest, ogólnie już kochać pewnie będzie tak do końca żywota ale ciekawe jak to się odbija na żarówkach czy nie będą co chwilę siadac;//

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: Segor » 16 lis 2016, 10:03

Myślę, że o wiele gorsze dla żarówek są wstrząsy na naszych pięknych drogach, a jak będą zbyt często siadać, to się zamontuje LEDy tak jak richat :)
Obrazek

zielen
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2016, 10:12
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer
Silnik: 1.4 125km turbo
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 2 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: zielen » 16 lis 2016, 10:30

Mam to samo w mojej Astrze która jest nowa i ma 1700km. W czwartek jestem w serwisie i zobaczymy.

Awatar użytkownika
George
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 30 paź 2016, 10:16
Posiadane auto: Vauxhall Astra Sri
Silnik: 1.4 16V turbo 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sutton in Ashfield
Województwo: Wielka Brytania
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: George » 16 lis 2016, 11:59

ja jestem mehanikiem i mierzylem profesjonalnym sprzetem u mnie w warsztacie, napiecie stoi, ma poprawne parametry, a swiatla "plywaja" bo sa rozne obciazenia napiecia tzw. Sinusoidalne, w starych autach tego nie czulismy bo bylo mniej elektroniki i byla wieksza tolerancja, teraz wszystko macie sterowane mikrokontrolerami ktore sa podatne na skoki rzedu 0.05v !
Obrazek

Pozdrawiam Grzesiek. :twisted:

zielen
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2016, 10:12
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer
Silnik: 1.4 125km turbo
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 2 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: zielen » 16 lis 2016, 16:19

Nie zgodzę się z tobą. Osobiście użytkuję jeszcze nowego Golfa 1.6 TDI i nie ma tam tego oraz nie spotkałem się z tym w innej marce. Na co dzień pracuje w salonie innej marki i takie zjawisko nie występuje.
Wg. mnie jest to jakiś błąd lub inna usterka po stronie GM.

Awatar użytkownika
George
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 30 paź 2016, 10:16
Posiadane auto: Vauxhall Astra Sri
Silnik: 1.4 16V turbo 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sutton in Ashfield
Województwo: Wielka Brytania
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: George » 16 lis 2016, 20:37

zielen pisze:Nie zgodzę się z tobą. Osobiście użytkuję jeszcze nowego Golfa 1.6 TDI i nie ma tam tego oraz nie spotkałem się z tym w innej marce. Na co dzień pracuje w salonie innej marki i takie zjawisko nie występuje.
Wg. mnie jest to jakiś błąd lub inna usterka po stronie GM.


Akurat grupa vw, audi nie uzywaja mikrokontrolerow i inteligentnego systemu ladowania, tak jak ma to miejsce w GM :) golfa naprawisz mlotkiem i przecinakiem, a juz astre to nie takie hop siup. Osobiscie jezdzilem Alfa Romeo QV 2.9 biturbo i bylo to samo :) swiatla wrecz pulsowaly
Obrazek

Pozdrawiam Grzesiek. :twisted:

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Przygasanie świateł podczas ruszania oraz na wolnych obrotach, wersja bez intellux

Postautor: Segor » 16 lis 2016, 23:50

W Golfie 4 światła mi pulsowały w rytm tuby z bagażnika :P W Golfie 5 nie zauważyłem tego, ale nie dam sobie ręki uciąć, że nawet delikatnie nie przygasają. Oba 1.9 TDI.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości