Wyjący alarm powoduje awarię podgrzewanych foteli

Wszystko co się zepsuło i wymaga naprawy, dodaj tutaj i wszyscy będą wiedzieć.
galica
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2017, 13:25
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolska

Wyjący alarm powoduje awarię podgrzewanych foteli

Postautor: galica » 27 lis 2017, 13:43

Witam,
jakieś parę miesięcy temu zbierałem się do pracy, odblokowałem zamek i alarm zaczął wyć (sama syrena bez świateł). Nie mogłem go w żaden sposób wyłączyć. Próbowałem zamknąć samochód z kluczyka, zamknąć manualnie przez zamek w drzwiach kierowcy, uruchamiając silnik (silnik działał i mogłem samochodem jechać). Niestety nic nie przyniosło efektu.
W końcu wróciłem do domu i chciałem spojrzeć do instrukcji co jeszcze mogę zrobić. Nic nie znalazłem i wróciłem do samochodu, który w międzyczasie przestał wyć.
Pewnie bym to zignorował, ale zauważyłem, że po tym przestało działać podgrzewanie foteli. Wciskając przycisk nic się nie dzieje, lampki się nie świecą.
Umówiłem się do serwisu, posiedziałem 3 godziny i w końcu powiedzieli mi, że nic nie znaleźli, tylko zrobili reset oprogramowania i wszystko działa.

Pewnie bym problemu nie drążył, ale przedwczoraj znowu miałem tą samą akcję. Najpierw alarm wył, więc zostawiłem samochód, poszedłem się przejść i jak wróciłem po 10 minutach to było już ok. Oczywiście sprawdziłem fotele i nie grzeją.

Spotkał się ktoś z takim problemem? Nie chcę jeździć co parę miesięcy do serwisu i potem znowu żyć w niepewności kiedy zacznie mi alarm wyć bez powodu.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Wyjący alarm powoduje awarię podgrzewanych foteli

Postautor: Segor » 27 lis 2017, 13:54

Coś kojarzę że było, ale nie mogę znaleźć. Z przydatnych informacji mogę Ci tylko powiedzieć, że odpięcie klem na parę minut powinno pomóc (zresetuje Ci komputer, więc pewnie i grzanie foteli wróci).
Obrazek

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Wyjący alarm powoduje awarię podgrzewanych foteli

Postautor: komisarzryba » 27 lis 2017, 14:05

było było, miałem dwa razy. po aktualizacji oprogramowania modulu komfortu, problem nie pojawil się ponownie. zglos do aso taka informacje.
béton brut

Awatar użytkownika
vic
Wyjadacz
Posty: 241
Rejestracja: 08 lis 2016, 08:54
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.0 Turbo S/S 105 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Lublin
Województwo: lubelskie
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Wyjący alarm powoduje awarię podgrzewanych foteli

Postautor: vic » 27 lis 2017, 15:07

u mnie po identycznej historii z alarmem przestał działać S/S. ASO zaktualizowało soft modułu komfortu i jest OK.

galica
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2017, 13:25
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolska

Re: Wyjący alarm powoduje awarię podgrzewanych foteli

Postautor: galica » 28 lis 2017, 07:56

Segor pisze:Z przydatnych informacji mogę Ci tylko powiedzieć, że odpięcie klem na parę minut powinno pomóc (zresetuje Ci komputer, więc pewnie i grzanie foteli wróci).

A to nie jest tak, że jak się odepnie klemy, to właśnie alarm zacznie wyć. Nie ma tam jakiegoś zabezpieczenia, które trzeba wpierw wyłączyć?

komisarzryba pisze:było było, miałem dwa razy. po aktualizacji oprogramowania modulu komfortu, problem nie pojawil się ponownie. zglos do aso taka informacje.

vic pisze:u mnie po identycznej historii z alarmem przestał działać S/S. ASO zaktualizowało soft modułu komfortu i jest OK.

Dzięki, na wizycie na pewno o tym wspomnę i mam nadzieję, że będzie ok.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: RE: Re: Wyjący alarm powoduje awarię podgrzewanych foteli

Postautor: Segor » 28 lis 2017, 08:52

galica pisze:A to nie jest tak, że jak się odepnie klemy, to właśnie alarm zacznie wyć. Nie ma tam jakiegoś zabezpieczenia, które trzeba wpierw wyłączyć?

To zależy od alarmu. Jeżeli syrena ma dodatkowa baterie to tak. Wtedy powinieneś mieć kluczyć do dezaktywacji syreny.
Nie wiem jaki alarm jest w AK.
Obrazek

Awatar użytkownika
Chorwat
Weteran
Posty: 1471
Rejestracja: 12 maja 2017, 21:26
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: 1.6 CDTI 136KM A/T
Rocznik auta: 2016
Miasto: Toruń
Województwo: kuj-pom
Has thanked: 5 times
Been thanked: 62 times

Re: Wyjący alarm powoduje awarię podgrzewanych foteli

Postautor: Chorwat » 28 lis 2017, 11:56

Ja mam ori alarm i nie mam żadnego specjalnego kluczyka do wyłączania. W Focusie III miałem.
Astra F 1.6 75KM :) -> Omega B FL 3.2 V6 218KM 8-) -> Astra K 1.6 136KM :D -> Insignia A 2.0 250KM 4x4 :twisted: -> Dodge Charger R/T 5.7 V8 370KM :shock: :twisted:

jakubi
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2019, 12:38
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolskie

Re: Wyjący alarm powoduje awarię podgrzewanych foteli

Postautor: jakubi » 28 paź 2019, 12:53

Witam,

chciałbym odświeżyć ten temat, mianowicie kupiłem używaną Astrę 1.4 150KM wersja Elite z rocznika 2016 i po 4 miesiącach użytkowania napotkałem na ten problem - od soboty po wyciu alarmu przestało mi działać podgrzewanie foteli z przodu. Mój samochód nie jest już na gwarancji, więc wypad do serwisu może być kosztowy i z tego co czytam nie daje mi gwarancji, że ten błąd nie powróci.
Pytanie czy mogę taki restart mogę bezpiecznie wykonać sam? Czy koniecznie muszę odłączyć akumulator czy wystarczy odłączyć wszystkie bezpieczniki odpowiedzialne za "Moduł sterujący nadwozia" (z tego co widzę w instrukcji jest ich 7)?
Może wystarczy, odłączyć tylko wtyczkę do modułu komfortu - niestety nie znalazłem informacji gdzie takowy się znajduje.

Pozdrawiam
Jakub

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Wyjący alarm powoduje awarię podgrzewanych foteli

Postautor: Segor » 28 paź 2019, 14:32

A jakie widzisz przeciwskazania żeby odłączyć aku? Wtedy zadziała na pewno.
Obrazek

Awatar użytkownika
pgrad
VIP
Posty: 2346
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:17
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: B14XFT (1.4T s/s 150KM) 6T35
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times

Re: Wyjący alarm powoduje awarię podgrzewanych foteli

Postautor: pgrad » 28 paź 2019, 14:33

jakubi pisze:Witam,

chciałbym odświeżyć ten temat, ....

Pozdrawiam
Jakub


Jak to powiedzą nadzorujący koloru czerwonego lub niebieskiego wypada pojawić się w innym wątku i się przywitać ;)

Co do wystąpienia tego problemu, to załatwiane to było aktualizacją softu i na co była kampania choć nigdzie nie była widoczna dla klienta (odnoszę to do swojego przypadku).
Obrazek

jakubi
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2019, 12:38
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolskie

Re: Wyjący alarm powoduje awarię podgrzewanych foteli

Postautor: jakubi » 28 paź 2019, 20:52

Segor pisze:A jakie widzisz przeciwskazania żeby odłączyć aku? Wtedy zadziała na pewno.


Odłączyłem akumulator na około 5 minut i po tym podgrzewanie foteli wróciło do żywych :) ale... termometr w radiu zaczął pokazywać 0 stopni :(
Nie miałem już więcej czasu dzisiaj sprawdzić czy to bezpiecznik czy coś innego, zobaczymy jutro może mu się odmieni.

pgrad pisze:Jak to powiedzą nadzorujący koloru czerwonego lub niebieskiego wypada pojawić się w innym wątku i się przywitać ;)

Co do wystąpienia tego problemu, to załatwiane to było aktualizacją softu i na co była kampania choć nigdzie nie była widoczna dla klienta (odnoszę to do swojego przypadku).


Z 10 lat nie korzystałem z forum, mój błąd ;)

Zarejestrowałem się na myopel i nie mam informacji o żadnej kampanii dla mojego samochodu. Kupowałem samochód z salonu Opla i zapewnili mnie, że sprawdzali oprogramowanie przed sprzedażą i wszystko jest aktualne. Jutro zadzwonię na infolinię Opla i dowiem się czy coś mogę zdziałać w tym temacie. Dzięki za info.

Pistolpete
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 01 wrz 2019, 18:18
Posiadane auto: Astra K 1.4T
Silnik: B14XFT
Rocznik auta: 2016
Miasto: Strathclyde
Województwo: UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Wyjący alarm powoduje awarię podgrzewanych foteli

Postautor: Pistolpete » 28 paź 2019, 23:22

Termometr zacznie działać poprawnie po przejechaniu kilku kilometrów.Normalny obiaw po odpięciu aku.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości