Bagażnik dachowy (belki), BOX - Astra 5 ST, HB

Nie znalazłeś odpowiedniego działu - to znak, że powinno się to znaleźć tutaj
Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: daro » 19 sty 2018, 21:21

Nie pamiętam czy to akurat chodziło o Thule lecz były przypadki śladowych zarysowań dlatego kto chce ten położy folię choćby dla własnego spokoju i przespanych nocek ;-)

xiveris
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2017, 21:10
Posiadane auto: Astra K Hatchback
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: xiveris » 22 sty 2018, 23:18

Temat zrobił się ogólny, nie tylko dla wersji kombi. Więc pozwolę sobie zapytać

Montował ktoś może w swojej wersji HB bagażnik firmy Whispbar, taki planuje kupić jednak chciałbym zestawić jego wygląd łapek(zestawu montażowego) i stóp z tymi od Thule, aby wybrać te ładniejsze. Na razie jestem za WB ponieważ są cichsze i wydaje mi się że stopa WB jest niższa od stopy 754 z Thule, co będzie się chyba lepiej prezentowało.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: Krzysiec » 23 sty 2018, 07:02

Przyznam szczerze, że ja tez myslalem nad innymi belkami ale potem pomyslalem ze skoro Thule robi oryginalne Oplowskie i ma juz przerobione jaka sila mocowac itp... To chwyt marketingowy "cichszych" belek, które i tak mocuje wtedy kiedy mam do zamocowania BOX albo bagaznik rowerowy - nie ma dla mnie znaczenia, gdyż powyzsze elementy i tak beda generowac halas i tak ;) Wiec to, ze same belki są ciche na nic mi sie zda. No chyba, że zamierzasz zamontowac belki i jezdzic z nimi caly czas. U mnie dodatkowo wazna role odgrywał kolor (tylko thule miało eleganckie całe czarne beleczeki)

xiveris
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2017, 21:10
Posiadane auto: Astra K Hatchback
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: xiveris » 23 sty 2018, 07:10

Whispbara brał bym całego czarnego. Przeglądałem też instrukcję z kitu montażowego i tam jest w zestawie jakąś guma lub coś podobnego naklejane na miejsce które dotyka samochodu. W Thule tego nie ma. WB podaje też max siłę dociągnięcia.
Na drugim samochodzie, belek w ogóle nie zdejmuje, jednak tam są punkty montażowe w dachu i nie dotyka to lakieru. Mam tam Thule jednak na niższej stopie 753. 754 wydaje mi się zbyt wysoka.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: marwisn » 23 sty 2018, 07:19

Krzysiec pisze:Przyznam szczerze, że ja tez myslalem nad innymi belkami ale potem pomyslalem ze skoro Thule robi oryginalne Oplowskie i ma juz przerobione jaka sila mocowac itp... To chwyt marketingowy "cichszych" belek, które i tak mocuje wtedy kiedy mam do zamocowania BOX albo bagaznik rowerowy - nie ma dla mnie znaczenia, gdyż powyzsze elementy i tak beda generowac halas i tak ;) Wiec to, ze same belki są ciche na nic mi sie zda. No chyba, że zamierzasz zamontowac belki i jezdzic z nimi caly czas. U mnie dodatkowo wazna role odgrywał kolor (tylko thule miało eleganckie całe czarne beleczeki)


Wszystko prawda. Decydując się na Thule to bardziej decyzja długodystansowa. Po zmianie auta wystarczy wymienić adaptery za 200 PLN.

Wingbar'y naprawdę są cichsze. W poprzednim oplu miałem ori belki i byłem zniesmaczony tym jak głośne są.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

xiveris
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2017, 21:10
Posiadane auto: Astra K Hatchback
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: xiveris » 23 sty 2018, 08:33

marwisn pisze:
Wingbar'y naprawdę są cichsze. W poprzednim oplu miałem ori belki i byłem zniesmaczony tym jak głośne są.


Osobiście co do tego to nie do końca bym się zgodził. Na Scenic'u mam WigBar 961 i stopę 753 od 2 lat nie zdejmowane. Przy 90 KM/h powoli stają się słyszalne. Największy problem jest po deszczu lub gdy pada deszcz, wtedy całość bardzo świszcze, początkowo myślałem że coś w samochodzie się dzieje, ale tutaj zastanawiam się czy to czasem nie wina stopy, gdzie woda dostaje się w miejsca składania stopy.

Nie chcę oczywiście stwierdzić iż WingBar są głośnymi belkami, ponieważ moim zdaniem powinny być po Whispbar na drugim miejscu pod tym względem, ze względu na swoją budowę (skrzydła). Nie ma ich tutaj co porównywać do bagażników z prostokątnymi belkami , czy innymi o przekroju jajka w tym poprzednimi od Thule Aerobar.

Moim zdaniem w przypadku Astry tak jak widać na zdjęciach @marwisn bagażnik jest bardzo wysoko osadzony, problemem jest stopa 754, która jest wysoka i nie ma dla niej alternatywy. Wyższe są chyba tylko oryginalne od Opla.

Co do uniwersalności to można się zgodzić że często elementy z poprzedniego samochodu pasują do kolejnego (najczęściej w autach z relingami), łatwiej też trafić w 4 długości belki Thule , niż kilkanaście rozstawów od Whispbar. Jednak czy aż tak często kupuje się nowe auta żeby zakup bagażnika był problemem. Ja akurat mam ten niefart, że muszę wszystkie elementy zmienić.

@marwisn - mam pytanko, gdzie kupiłeś folie do ochrony lakieru, jak się to prawidłowo nazywa, można to kupić w motoryzacyjnych?

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: marwisn » 23 sty 2018, 09:34

A masz te gumki w profilach od góry założone. Bez tego gwizdają jak parowiec.

Folie kupiłem w firmie co okleja auta bo mam pod nosem. Ale w Castoramie też widziałem.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

xiveris
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2017, 21:10
Posiadane auto: Astra K Hatchback
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: xiveris » 23 sty 2018, 09:51

Tak, gumki mam założone zawsze, gdy jeżdżę z pustym bagażnikiem.
Ile płaciłeś za takie kawałki folii ?

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: Krzysiec » 23 sty 2018, 09:56

Ja zakładam tylko przed samą akcją ;) Ale tylko jedną! :D Sorry nie mogłem sie powstrzymac ;)
Jest to folia ochronna zazwyczaj termoplastyczna... Np tutaj (aczkolwiek nic nie piszą o termoplastyczności): http://allegro.pl/folia-ochronna-gruba- ... 6e9683afa8

A tutaj cala lista ;)
https://allegro.pl/kategoria/akcesoria- ... t-1-4-0115

xiveris
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2017, 21:10
Posiadane auto: Astra K Hatchback
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: xiveris » 23 sty 2018, 13:49

Krzysiec pisze:Ja zakładam tylko przed samą akcją ;) Ale tylko jedną! :D Sorry nie mogłem sie powstrzymac ;)

Jak to czytałem przed wstawieniem , to też pomyślałem że ktoś to skojarzy tak ;)

Zamówiłem już czarnego Whispbara. Jak będę miał czas w jakiś dzień to załaduję na auto i zrobię parę fotek. Whispbar ma dodatkowo na zestawie montażowym folie ochronne, więc nie powinno być problemu z tym.

Przy okazji poszukiwań folii okazało się że firma niedaleko wykonuje takie folie przeźroczyste i inne nadruki na samochody. Od razu pomyślałem żeby do nich podjechać i zrobić sobie folie na tylne drzwi, bo dzieciaki często wskakują na próg, podczas wsiadania czy wysiadania. No i na bagażnik też by może przy okazji zrobili. Bo cena oryginalnego odstrasza za 192 zł. Zobaczymy czy podejmą się wykonania takiego projektu, jeśli nie to sam będę musiał im to w krzywych narysować i mi wytną.

Awatar użytkownika
Chorwat
Weteran
Posty: 1471
Rejestracja: 12 maja 2017, 21:26
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: 1.6 CDTI 136KM A/T
Rocznik auta: 2016
Miasto: Toruń
Województwo: kuj-pom
Has thanked: 5 times
Been thanked: 62 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: Chorwat » 23 sty 2018, 14:08

marwisn pisze:Decydując się na Thule to bardziej decyzja długodystansowa. Po zmianie auta wystarczy wymienić adaptery za 200 PLN.

Czy ten zestaw będzie odpowiedni do ST, żebym jakby co, kiedyś mógł wymienić kilka elementów, by pasował do innego auta?
http://www.interpack.eu/product-pol-623 ... -2016.html


Hmm, a co sądzicie o tych:
https://www.dopasujbagaznik.pl/bagaznik ... 30-kit-086

https://www.bagazniki.pl/pl/p/Bagaznik- ... -T118/5501
Astra F 1.6 75KM :) -> Omega B FL 3.2 V6 218KM 8-) -> Astra K 1.6 136KM :D -> Insignia A 2.0 250KM 4x4 :twisted: -> Dodge Charger R/T 5.7 V8 370KM :shock: :twisted:

xiveris
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2017, 21:10
Posiadane auto: Astra K Hatchback
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: xiveris » 23 sty 2018, 14:27

Chorwat pisze:
marwisn pisze:Decydując się na Thule to bardziej decyzja długodystansowa. Po zmianie auta wystarczy wymienić adaptery za 200 PLN.

Czy ten zestaw będzie odpowiedni do ST, żebym jakby co, kiedyś mógł wymienić kilka elementów, by pasował do innego auta?
http://www.interpack.eu/product-pol-623 ... -2016.html


Będzie pasował. Ogólnie stopy będą pasowały do wszystkich aut gdzie montaż jest w otwór w drzwiach. Belki to różnie bywa, a kit raczej na pewno do wymiany.
Co do innych firm to raczej bym odpuścił, jest przepaść jakościowa. W Thule nie da się praktycznie źle zamocować bagażnika.
Jakbyś akurat tego Thule chciał wyrwać nieco taniej z oficjalnej dystrybucji (nówka ,faktura, 5 lat gwarancji itp.) to odezwij się na priv.

Tutaj możesz zerknąć na wszystkie warianty Thule do twojego samochodu: https://www.thule.com/pl-pl/pl/roof-rack/car-racks?q=TgTHfMyYx

Awatar użytkownika
liyaah
Wyjadacz
Posty: 200
Rejestracja: 16 paź 2017, 21:21
Posiadane auto: Astra V 2018A
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 25 times
Been thanked: 5 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: liyaah » 23 sty 2018, 19:50

xiveris pisze:
marwisn pisze:
Wingbar'y naprawdę są cichsze. W poprzednim oplu miałem ori belki i byłem zniesmaczony tym jak głośne są.


Osobiście co do tego to nie do końca bym się zgodził. Na Scenic'u mam WigBar 961 i stopę 753 od 2 lat nie zdejmowane. Przy 90 KM/h powoli stają się słyszalne. Największy problem jest po deszczu lub gdy pada deszcz, wtedy całość bardzo świszcze, początkowo myślałem że coś w samochodzie się dzieje, ale tutaj zastanawiam się czy to czasem nie wina stopy, gdzie woda dostaje się w miejsca składania stopy.

Nie chcę oczywiście stwierdzić iż WingBar są głośnymi belkami, ponieważ moim zdaniem powinny być po Whispbar na drugim miejscu pod tym względem, ze względu na swoją budowę (skrzydła). Nie ma ich tutaj co porównywać do bagażników z prostokątnymi belkami , czy innymi o przekroju jajka w tym poprzednimi od Thule Aerobar.

Moim zdaniem w przypadku Astry tak jak widać na zdjęciach @marwisn bagażnik jest bardzo wysoko osadzony, problemem jest stopa 754, która jest wysoka i nie ma dla niej alternatywy. Wyższe są chyba tylko oryginalne od Opla.

Co do uniwersalności to można się zgodzić że często elementy z poprzedniego samochodu pasują do kolejnego (najczęściej w autach z relingami), łatwiej też trafić w 4 długości belki Thule , niż kilkanaście rozstawów od Whispbar. Jednak czy aż tak często kupuje się nowe auta żeby zakup bagażnika był problemem. Ja akurat mam ten niefart, że muszę wszystkie elementy zmienić.

@marwisn - mam pytanko, gdzie kupiłeś folie do ochrony lakieru, jak się to prawidłowo nazywa, można to kupić w motoryzacyjnych?


dobra folia jest na allegro ;) solidna.

Added in 15 minutes 56 seconds:
Ja mam u siebie takie stopy Thule plus czarne Wingbary. Jechałam teraz z nimi w śnieg, deszcz i sprawuja sie super - nie są jakieś mega głosne. Wiadomo, kufer robi swoje bo mały nie jest a słyszalny cały zestaw jest przy około stówce.
Generalnie 130-140 lecieć można spokojnie i uszy nie bolą :)
Załączniki
Screenshot_20180123-152804.jpg
Screenshot_20180123-152804.jpg (125.58 KiB) Przejrzano 5406 razy
Screenshot_20180123-193549.jpg
Screenshot_20180123-193549.jpg (670.9 KiB) Przejrzano 5398 razy
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: Krzysiec » 23 sty 2018, 20:02

Ja tam lecialem 160 i tylko patrzylem w lusterka czy box nie odlatuje na wstecznym ;)

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: daro » 23 sty 2018, 20:07

Na wstecznym 160 km/h?? :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: masz tam chyba BiTurbo i trzy przełożenia do tyłu?
A tak na poważnie to na ori belkach z boxem przy prędkości 140 km/h jest już dość głośno a jeszcze nie odrywa się ;-)

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: Krzysiec » 23 sty 2018, 20:12

No ja 160 cala na przod ;) Ale box wowczas bedzie na wstecznym w razie W :D

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: marwisn » 23 sty 2018, 20:18

Mam boxa wielkiego jak wanna i 160 km/h go nie rusza. Tylko potem myjka potrzebna bo robactwo rozsmarowane po nim strasznie.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

xiveris
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2017, 21:10
Posiadane auto: Astra K Hatchback
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: xiveris » 24 sty 2018, 11:36

Musiałbyś kupić naprawdę słaby produkt żeby Ci się coś z nim stało i oderwał. Parę lat w tym siedzę i nigdy takiego przypadku nie było. Raz tylko słyszałem gdzieś plotkę że komuś się otworzył i zaczęło z środka wypadać, ale nie urwał się .
Osobiście trochę kilometrów już z 450 litrowym boxem przejechałem i nic się mu nie dzieje. Mam model carbon, więc ma wpustki gdzie może w teorii się brudzić, jego mycie po trasie polega na umyciu myjką ciśnieniową , do teraz wygląda jak nowy. Używany jest kilkukrotnie w roku. Czasem jednak po przyjeździe nie mam czasu go zdjąć to jeszcze jakiś czas jest na samochodzie i na podwórku stoi.

Inna kwestia to uchwyty rowerowe , tutaj trzeba uważać, różne już wypadki się zdarzały , czasem z winy wadliwych konstrukcji.

xiveris
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2017, 21:10
Posiadane auto: Astra K Hatchback
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: xiveris » 28 sty 2018, 13:51

Wczoraj założyłem Whispbar na moją Astrę.
Bagażnik prezentuje się lepiej niż myślałem. Spory plus za to że belka jest w połysku, co dobrze wygląda z lakierem samochodu. W zestawie są ochronne gumy na metalowe części (zestaw montażowy), przez co nie trzeba niczego przyklejać na dach. Plusem jest też że jest nieco niższy od Thule. Poziom generowanego hałasu od belki wydaje mi się podobny jak w Thule. Natomiast nie ma dziwnego dźwięku który daje woda na gdy gdy pada deszcz i jadę z Thule, tam woda dostaje się w szczeliny stopy. Bagażnik wychodzi też nieco taniej od Thule.

Jedyny minus to ustawianie rozstawu belki, podane dane w instrukcji to fikcja i samemu trzeba znaleźć odpowiedni rozstaw belek. ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: marwisn » 28 sty 2018, 13:58

Jaka cena za ten model ?
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

xiveris
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2017, 21:10
Posiadane auto: Astra K Hatchback
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: xiveris » 28 sty 2018, 17:15

Regularna cena to chyba 799 zł za belkę i 164 za kit. W razie czego mogę Ci lepszą ofertę dać. Napisz na pw jaki dokładnie masz model auta kombi czy HB . To jutro Ci zrobię jakąś wycenę.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Dimek
Wyjadacz
Posty: 332
Rejestracja: 15 wrz 2017, 20:31
Posiadane auto: Astra K Sports Tourer Elite
Silnik: 1.6 SHT / 200 KM / S&S / A-T
Rocznik auta: 2017
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie
Has thanked: 45 times
Been thanked: 13 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: Dimek » 28 sty 2018, 17:48

@xiveris - ja poproszę o o pełną ofertę bagażnika / akcesoriów dla wersji ST (1.6T) 8-)
Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie :-)
Moja Asteroida

xiveris
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2017, 21:10
Posiadane auto: Astra K Hatchback
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: xiveris » 28 sty 2018, 20:13

Napisz co byś potrzebował, najlepiej na pw żeby wątku nie zaśmiecać. To postaram Ci się coś dobrać.
Czy tylko baza czy też akcesoria jak box, uchwyty rowerowe, narciarskie czy ewentualnie coś innego.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
admin
Admin
Posty: 3534
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:41
Posiadane auto: Astra V ST i RAV4
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 52 times
Been thanked: 110 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: admin » 28 sty 2018, 23:53

xiveris -> mamy tutaj zasadę że ewentualne promowanie swojego "sklepu" może się dokonywać za zgodą administracji. Prosiłbym o przestrzeganie tej zasady, a maila do tej pory z pytaniem o zgodę nie zauważyłem...

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: Segor » 29 sty 2018, 07:18

Kolega zrobił fajny opis ze zdjęciami to można mu wybaczyć, chociaż formalności tak czy inaczej wypadałoby dopełnić :)
Obrazek

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: marwisn » 29 sty 2018, 07:34

xiveris pisze:Regularna cena to chyba 799 zł za belkę i 164 za kit.


Cena wyższa jak za Thule, więc wybór zależy od preferencji klienta.

Na plus niższy od Thule, na minus brzydszy od Thule.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

xiveris
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2017, 21:10
Posiadane auto: Astra K Hatchback
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: xiveris » 29 sty 2018, 11:35

Tylko że są to podane ceny sugerowane, za Thule wg. oficjalnego cennika trzeba dać grubo ponad 1000 zł licząc aluminiowe belki cennik dla HB: https://www.thule.com/pl-pl/pl/roof-rac ... =GJVZWGa3x . Osobiście przyjąłbym że jest to cenowo ta sama półka, można je na sieci kupić w podobnych cenach, 50 zł w jedną czy drugą moim zdaniem przy takim wydatku nie jest problemem. Gdzie tańsze bagażniki innych marek można kupić czasem i za 350-400 zł (nie mówię o chińczykach z allegro).

W przypadku ST nie ma wyboru i zostaje Thule.

Bynajmniej nie chcę tutaj wywoływać jakiegokolwiek sporu, pomiędzy wyborem jednego bagażnika a drugiego. Wypowiedzi są tylko moimi osobistymi spostrzeżeniami. Posiadam oba bagażniki oba się sprawują dobrze. Oba moim zdaniem mają plusy i minusy, decyzja czy wybrać jeden czy drugi pozostaje w kwestii kupującego.

Jedyne co mi nie przypadło do gustu w naszych samochodach, to że mocowanie bagażnika jest pod uszczelkę w drzwiach. Psuje to nieco cały wygląd, zwłaszcza dziwi mnie w przypadku kombi taki ruch, prawie wszyscy producenci dają reling zintegrowany. Każde inne mocowanie powodowało by, że nie byłoby żadnej obawy o lakier.
Chociaż i tak jest to lepsze rozwiązanie niż w Nissanie Qashqai , gdzie trzeba było uszczelkę w drzwiach podcinać od spodu aby przepuścić pod nią element metalowy bagażnika. Nie wiem czy nowe też tak mają, ale takie rozwiązanie umiejscowienia punktu montażowego było pomyłką.

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: marwisn » 29 sty 2018, 11:53

Po to jest ten temat by rozmawiać o tym co jest na rynku i czy warto to kupić. To jest dobre bo daje użytkownikom wiedzę i możliwość wyboru.

Ja kupiłem swój za 914 pln w legalnie działającym sklepie. Innych nie szukałem bo mam inny osprzęt Thule (box, bagażniki rowerowe) od lat i jestem z niego zadowolony.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

YaroNH
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 02 gru 2016, 09:28
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 100 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: YaroNH » 03 lut 2018, 09:04

A ja mam taki problem: zamowilem już bagaznik bazowy thula + wingbary ale teraz mam problem z boxem. Chcialem kupić boxa thule touring sport ale jest dlugi na 190 cm. Mam HB i pytanie czy i ile bagaznik moze wystawa na przednia szybe? Z tylu za bardzo go nie moge przesunac bo nie otworzę klapy :/ma ktos z Was takiego boxa?

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Bagażnik dachowy Astra 5 ST

Postautor: marwisn » 03 lut 2018, 11:12

Zmierz dach i będziesz wiedział ;).

Ja swojego ustawiam tak by otwarta klapa była jakieś 2,3 cm od tylnej krawędzi bagażnika. Z przodu wystaje jakieś 10 - 15 cm.

7.JPG
7.JPG (71.44 KiB) Przejrzano 5124 razy

20180203_111701.jpg
20180203_111701.jpg (168.8 KiB) Przejrzano 5123 razy
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości