Rozwiązanie na zimę

Wszelkie informacje o oponach i felgach w Astrze 5
astra
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: 08 maja 2017, 10:02
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer Enjoy B+
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: --
Województwo: --
Has thanked: 156 times
Been thanked: 63 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: astra » 12 paź 2017, 22:51

Ja kupiłem te zwykłe zimowe Debice, gorsze od tych Nokianów. Jeżdżę na takich Debicach tylko 15" i klasa na mokrym jeszcze gorsza bo "E w KIA Ceed I od 4 lat, więc jak widać można. Opony średnie dla mnie wystarczająco więc takie same do AK ale 16" będą ok.
Bierz te Nokiany, w końcu są lepsze
Miałem kiedyś markowe zimówki GoodYear, Continentale i były lepsze ale co z tego jak w zimie na walentynki w lutym 2013 wpadłem w poślizg, wyleciałem z drogi i rozbiłem prawy przód w Leonie. Wyleczyłem się z super opon. Rozwaga, odpowiednia prędkość, pokora...na końcu markowa opona.

Awatar użytkownika
Teed
Klubowicz
Posty: 466
Rejestracja: 08 lis 2016, 14:35
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1,6 B16SHT MT6 200KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: S-w
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 63 times
Been thanked: 16 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: Teed » 13 paź 2017, 07:01

astra pisze:..... Rozwaga, odpowiednia prędkość, pokora...na końcu markowa opona.

To jest kwintesencja tematu, wszystkim polecam analizę kol @astra
Obrazek

GordonLameman
VIP
Posty: 1539
Rejestracja: 13 wrz 2017, 09:31
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 2.0 TDI DSG 150KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 82 times
Been thanked: 36 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: GordonLameman » 13 paź 2017, 07:13

Teed pisze:
astra pisze:..... Rozwaga, odpowiednia prędkość, pokora...na końcu markowa opona.

To jest kwintesencja tematu, wszystkim polecam analizę kol @astra

Tyle, że ta markowa opona po prostu pozwala na trochę więcej. W granicach rozsądku, ale więcej :)

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: Segor » 13 paź 2017, 10:22

Ani rozwaga, ani wydawało by się odpowiednia prędkość, ani pokora nie pomoże w wyjątkowo pechowej sytuacji. Czasami jedziesz na prawdę spokojnie, powoli (np. 50 km/h na dozwolonej 90 km/h), a mimo to może się nagle okazać, że w danym miejscu zrobił się niewidoczna gołoledź. I nawet modlenie się do wszystkich świętych nie pomoże. Jedyne co wtedy ma wpływ na to czy wpadniesz pod ciężarówkę z przeciwka ma to, jak dobrą przyczepność ma Twoja opona.
Dla osób, które twierdzą, że na lodzie to opona nie ma znaczenia polecam ten filmik: https://youtu.be/GlYEMH10Z4s?t=39s
Obrazek

astra
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: 08 maja 2017, 10:02
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer Enjoy B+
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: --
Województwo: --
Has thanked: 156 times
Been thanked: 63 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: astra » 13 paź 2017, 11:30

@Segor
Oczywiście też masz rację. Im lepsza opona zimowa tym lepiej. Nawet najlepsza opona zimowa :
- nie będzie myśleć za Ciebie,
- nie zagwarantuje Ci 100% bezpieczeństwa,
- nie zatrzyma Cię w miejscu.
Im lepsza opona zimowa tym mniejsze ryzyko. A najlepiej to opona z górnej półki i nie jeździć samochodem w zimie :)

Czyli film udowadnia że wielosezonowe są do niczego, tylko zimowe.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2017, 15:01 przez astra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dimek
Wyjadacz
Posty: 332
Rejestracja: 15 wrz 2017, 20:31
Posiadane auto: Astra K Sports Tourer Elite
Silnik: 1.6 SHT / 200 KM / S&S / A-T
Rocznik auta: 2017
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie
Has thanked: 45 times
Been thanked: 13 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: Dimek » 13 paź 2017, 14:54

Segor pisze:Ani rozwaga, ani wydawało by się odpowiednia prędkość, ani pokora nie pomoże w wyjątkowo pechowej sytuacji. Czasami jedziesz na prawdę spokojnie, powoli (np. 50 km/h na dozwolonej 90 km/h), a mimo to może się nagle okazać, że w danym miejscu zrobił się niewidoczna gołoledź. I nawet modlenie się do wszystkich świętych nie pomoże. Jedyne co wtedy ma wpływ na to czy wpadniesz pod ciężarówkę z przeciwka ma to, jak dobrą przyczepność ma Twoja opona.

Mnie kilka razy ratowało jeszcze (niemal instynktowne) opanowanie w sytuacji, gdy widzę, że auto nie jedzie tak jak bym się spodziewał. Niektórzy zamykają oczy, cisną hamulec na max i NIE myślą... Aktualnie w Astrze H mam średniej klasy zimówki i dopiero na nich przekonałem się, że w moim aucie jest ABS i ESP (na letnich oponach w zasadzie nie kojarzę, żebym kiedykolwiek czuł działanie ABSu a kontrolki trakcji nie widziałem).
Mam w nawyku w zimę często sprawdzać stan nawierzchni nie tylko po jej wyglądzie i czasem poćwiczyć (nie tylko dla zabawy) na jakimś zamkniętym parkingu, wieczorem lub w nocy...
Segor pisze:Dla osób, które twierdzą, że na lodzie to opona nie ma znaczenia polecam ten filmik: https://youtu.be/GlYEMH10Z4s?t=39s

Filmik super :!: Nie pozostawia złudzeń... a co by było w sytuacji drogowej, przy nieco tylko wyższej prędkości, to nawet nie chcę sobie wyobrażać...

Sobiesław Zasada dobrze radzi:
Załączniki
Sobiesław Zsada radzi i uczy.jpg
Sobiesław Zsada radzi i uczy.jpg (82.74 KiB) Przejrzano 1570 razy
Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie :-)
Moja Asteroida

Awatar użytkownika
rafaltomb
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 13 sie 2017, 12:02
Posiadane auto: Astra V Elite
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM Start/Stop
Rocznik auta: 2017
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 1 time

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: rafaltomb » 13 paź 2017, 15:45

Cześć chłopaki :)

Z uwagi na to, że kompletnie nie wiem co i jak z tymi zimówkami (w przedniej astrze h gtc robiłem zwykłą przekładkę na alufelgi) a tu dochodzą jeszcze te nieszczęsne czujniki :-( Astre będę odbierać w przyszłym tygodniu a z uwagi na to, że zdecydowałem się na 18" alufelgi to oczywiście nie będę ich katować w zime, tylko teraz pojawia się problem. Mój dealer oferuje mi stalówki+czujniki+opony za 2800zł, co nie zmienia faktu, że to cholernie drogo moim zdanie. Znalazłem coś takiego https://doopla.pl/pl/p/kola-zimowe-16-g ... kami/21771 ale nie wiem czy będą ok, nie jestem rajdowcem, więc 200km/h na zimówkach szaleć nie będę. Kwestia jeszcze czy nie doczepią się co do gwarancji, ale chyba nie powinni. Walczę z tym tematem już dobry miesiąc i nie wiem dalej co zrobić, czy zapłacić te 2800zł i mieć spokój czy jednak spróbować trochę zaoszczędzić. Doradzicie? :) Od razu napisze, że przeczytałem ponad te 33 strony i przeszukałem forum ale nadal mnie nic nie satysfakcjonuje.

gravity1287
Klubowicz
Posty: 649
Rejestracja: 11 cze 2017, 12:57
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 60 times
Been thanked: 36 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: gravity1287 » 13 paź 2017, 19:11

Dopłaciłeś do droższych 18" felg, i teraz marudzisz że 2800zł (podany link pokazuje nawet 1967zł) za komplet kół zimowych to drogo? Koszty auta liczy się przed zakupem.

Stusu
Wyjadacz
Posty: 199
Rejestracja: 20 maja 2017, 11:52
Posiadane auto: Opel Astra V Elite HB
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150KM AT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Łódź
Województwo: Łódzkie
Been thanked: 11 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: Stusu » 13 paź 2017, 21:51

Segor pisze:Dla osób, które twierdzą, że na lodzie to opona nie ma znaczenia polecam ten filmik: https://youtu.be/GlYEMH10Z4s?t=39s
astra pisze:Czyli film udowadnia że wielosezonowe są do niczego, tylko zimowe.

Nie będę się kłócić o to czy zimowe są lepsze od wielosezonowych, bo są, ale ten film powstał 8 lat temu... opony się zmieniły, a do tego w filmie nie podali konkretnych modeli opon. Założę się, że porównanie zimowej opony premium z zimową chińską oponą niewiadomego pochodzenia, dała by identyczne wyniki.
W tym filmie pokazano różnice między znanymi, aktualnie sprzedawanymi oponami.

Awatar użytkownika
rafaltomb
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 13 sie 2017, 12:02
Posiadane auto: Astra V Elite
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM Start/Stop
Rocznik auta: 2017
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 1 time

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: rafaltomb » 13 paź 2017, 21:57

Chciałem się doradzić w kwestii tych zimowych, które podlinkowałem. Tu nie chodzi o marudzenie a jedynie nie przepłacenie bez sensu w ASO. Z tego co czytałem różni forumowicze w różnej cenie potrafią zaopatrzyć się w taki zestaw. Tak 2800zł to moim zdaniem drogo za stalówke i oponę (wiem że czujnik też kosztuje),na zimę samochód ma być bardziej praktyczny niż się prezentować, bo inaczej robił bym przekładkę na 18". Jedynie chce dowiedzieć się czy te z linku są po prostu ok i tyle bo skoro podałem link to moim zdaniem cena jest też dobra.

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: daro » 13 paź 2017, 22:16

Owszem są ok. Parametry są zgodne z zaleceniami do AK

GordonLameman
VIP
Posty: 1539
Rejestracja: 13 wrz 2017, 09:31
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 2.0 TDI DSG 150KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 82 times
Been thanked: 36 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: GordonLameman » 13 paź 2017, 22:21

Stusu pisze:
Segor pisze:Dla osób, które twierdzą, że na lodzie to opona nie ma znaczenia polecam ten filmik: https://youtu.be/GlYEMH10Z4s?t=39s
astra pisze:Czyli film udowadnia że wielosezonowe są do niczego, tylko zimowe.

Nie będę się kłócić o to czy zimowe są lepsze od wielosezonowych, bo są, ale ten film powstał 8 lat temu... opony się zmieniły, a do tego w filmie nie podali konkretnych modeli opon. Założę się, że porównanie zimowej opony premium z zimową chińską oponą niewiadomego pochodzenia, dała by identyczne wyniki.
W tym filmie pokazano różnice między znanymi, aktualnie sprzedawanymi oponami.

Porównywano 3 opony firmy Bridgestone, a więc w zasadzie lidera w każdej kategorii.

Awatar użytkownika
rafaltomb
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 13 sie 2017, 12:02
Posiadane auto: Astra V Elite
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM Start/Stop
Rocznik auta: 2017
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 1 time

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: rafaltomb » 13 paź 2017, 22:37

daro pisze:Owszem są ok. Parametry są zgodne z zaleceniami do AK


Dzięki za opnie :) Jeszcze się zastanowię i chyba zamówię w najbliższym czasie :)

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: daro » 13 paź 2017, 22:40

@rafaltomb oczywiście jeśli Ci zestaw pasuje to taniej chyba nie znajdziesz. Także decyzja należy do Ciebie i daj znać co ostatecznie wybrałeś :-)

Awatar użytkownika
rafaltomb
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 13 sie 2017, 12:02
Posiadane auto: Astra V Elite
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM Start/Stop
Rocznik auta: 2017
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 1 time

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: rafaltomb » 13 paź 2017, 22:46

@daro Dam znać, chociaż nie ukrywam, że chciałbym mieć już swoje autko u siebie a czekam już tylko aż dealer będzie mógł ściągnąć samochód do siebie, z pewnością pochwalę się w miarę możliwości :)

gravity1287
Klubowicz
Posty: 649
Rejestracja: 11 cze 2017, 12:57
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 60 times
Been thanked: 36 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: gravity1287 » 14 paź 2017, 14:43

rafaltomb pisze:
daro pisze:Owszem są ok. Parametry są zgodne z zaleceniami do AK


Dzięki za opnie :) Jeszcze się zastanowię i chyba zamówię w najbliższym czasie :)

https://www.oponeo.pl/model-opony/goodride-sw608 tutaj masz opinie o tej oponie z zestawu.
Zestaw o który pytasz kosztuje 1967zł (przekreślone 2800zł). Kupując osobno to:
czujniki 4x150=600zł (oryginalne)
felgi 4x189=756zł (nowe)
reszta na oponę która kosztuje 170x4=680 zł
Razem to 2036zł +przesyłka, wyważenie, programowanie czujników.
Wszystko(poza czujnikami) na oponeo, więc pewnie dałoby się taniej skompletować. Dokładając 30-40zł do opony (x4 to 120-160zł) masz duuuużo większy wybór opon zimowych oraz możesz wybierać w tych które mają ocenę użytkowników powyżej przeciętnej. Jak jeździsz po samym mieście to może i nie będzie Ci przeszkadzać przeciętna opona, natomiast jeśli jeździsz poza miasto i trasy to myślę, że lepiej poszukać opony którą jednak poleca większość kupujących (większość tzn. >85% komentujących, a nie 51%). Zastanów się czy za niecałe 100zł różnicy między gotowym kompletem a możliwością wybierania i skompletowania tego co się chce to dużo czy nie.

Awatar użytkownika
rafaltomb
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 13 sie 2017, 12:02
Posiadane auto: Astra V Elite
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM Start/Stop
Rocznik auta: 2017
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 1 time

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: rafaltomb » 14 paź 2017, 18:58

gravity1287 pisze:https://www.oponeo.pl/model-opony/goodride-sw608 tutaj masz opinie o tej oponie z zestawu.
Zestaw o który pytasz kosztuje 1967zł (przekreślone 2800zł). Kupując osobno to:
czujniki 4x150=600zł (oryginalne)
felgi 4x189=756zł (nowe)
reszta na oponę która kosztuje 170x4=680 zł
Razem to 2036zł +przesyłka, wyważenie, programowanie czujników.
Wszystko(poza czujnikami) na oponeo, więc pewnie dałoby się taniej skompletować. Dokładając 30-40zł do opony (x4 to 120-160zł) masz duuuużo większy wybór opon zimowych oraz możesz wybierać w tych które mają ocenę użytkowników powyżej przeciętnej. Jak jeździsz po samym mieście to może i nie będzie Ci przeszkadzać przeciętna opona, natomiast jeśli jeździsz poza miasto i trasy to myślę, że lepiej poszukać opony którą jednak poleca większość kupujących (większość tzn. >85% komentujących, a nie 51%). Zastanów się czy za niecałe 100zł różnicy między gotowym kompletem a możliwością wybierania i skompletowania tego co się chce to dużo czy nie.

Jeszcze mam trochę czasu bo jednak zima za 2 dni nie przyjdzie, no ale fakt, chodzi mi o to, że średnio się znam stąd celowałem w gotowy zestaw. Mimo wszystko może masz rację, bo jednak nie jeżdżę tylko w mieście a dużo poza. Ale pytanie, czy mogę z takimi rozmontowanymi elementami (czujniki, opony,stalówka) jechać do dealera, który to zmontuje i założy, czy oni raczej nie bawią się w takie coś? A do zwykłego mechanika/wulkanizatora to jednak chyba wole nie jechać uwagi na ten czujnik. Jeden cymbał w poprzednim roku przy przekładce porysował a raczej uszczerbił alufelgę na rancie, machnąłem ręką bo była już stara.

rzadki
Wyjadacz
Posty: 215
Rejestracja: 11 wrz 2017, 22:27
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 150 (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 18 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: rzadki » 14 paź 2017, 19:21

I dealer i każdy większy warsztat wulkanizacyjny spokojnie to poskłada w cale koła. Zresztą czujniki są nie od dziś więc każdy wie jak się z nim obchodzić.

A czy Twój budżet pozwala Ci kupić opony zimowe w cenie 250-300zl za sztukę? Bo w tym przedziale cenowym masz wielki wybór dobrych opon. Przelicz, ja wiem że każdy w swój portfel zagląda, ale zakup opon jest średnio raz na 5 lat. Jednak opona z wyższej półki, powinna być pewniejszym zakupem, a jeśli choć raz uchroni Cię przed stłuczką, to wtedy uznasz że dla tej sytuacji warto było zainwestować.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rafaltomb
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 13 sie 2017, 12:02
Posiadane auto: Astra V Elite
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM Start/Stop
Rocznik auta: 2017
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 1 time

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: rafaltomb » 14 paź 2017, 19:29

No ok, idąc za radą wg. bardzo wielu kupujących ta opona jest świetna https://www.oponeo.pl/dane-opony/hankoo ... s#94183077 do tego czujniki oczywiście (myślę, że to zaufane źródło https://doopla.pl/pl/p/czujnik-powietrz ... ra-k/15490) i stalówka ale to chyba już najmniejszy problem :)

Disiek
Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: 03 wrz 2017, 10:12
Posiadane auto: Skoda Octavia III FL
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Krosno Odrzańskie
Województwo: lubuskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: Disiek » 14 paź 2017, 20:08

rzadki pisze:I dealer i każdy większy warsztat wulkanizacyjny spokojnie to poskłada w cale koła. Zresztą czujniki są nie od dziś więc każdy wie jak się z nim obchodzić.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka


A mnie wulkanizator poprosił abym sam zamontował czujniki... bo on się bał, że coś urwie... Dałem radę.

gravity1287
Klubowicz
Posty: 649
Rejestracja: 11 cze 2017, 12:57
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 60 times
Been thanked: 36 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: gravity1287 » 14 paź 2017, 20:10

rafaltomb dealer nie powinien robić problemów, bo to serwis obok dealera robi, a nie pan handlowiec który sprzedał auto:) Serwisy dealerskie przyjmują do naprawy również auta, których nie sprzedają w salonie ;-) Skasują Ciebie więc za wyważenie i montaż - ile, to musisz najlepiej sprawdzić na stronie serwisu w którym będziesz zamierzał to zrobić.
Co do opony z tego co widziałem to powinna być znacznie lepsza od poprzedniej. Poszukaj trochę, bo ja wklepałem w google nazwę opony i po chwili znalazłem 20zł taniej: https://www.sklepopon.com/opona-zimowa/ ... 91-t-81552
Może to nie dużo, ale za 80 zł to już nawet stojak na opony kupisz i będziesz miał gdzie odłożyć letni komplet:)

Disiek, a ile Ci zapłacił za montaż czujników? haha Ja bym ostatni raz do takiego "wulkanizatora" podjechał. Skoro nie umie wymienić opony na czujnikach to niech lepiej się szkoli bo wszystkie nowe auta mają mieć czujniki..

rzadki
Wyjadacz
Posty: 215
Rejestracja: 11 wrz 2017, 22:27
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 150 (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 18 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: rzadki » 14 paź 2017, 20:14

No jest to na pewno lepsza opona, moja propozycja to abyś rzucił okiem na tę oponę, ale przez np. Ceneo, da się kupić tę oponę w innych sklepach nawet 20zl na sztuce taniej.

A mam pytanie do ogółu, ma znaczenie aby opona do Astry była w indeksie T? Bo dedykowane powinny być chyba w indeksie H. Ma to jakieś znaczenie? Pomijam oczywiście prędkość maksymalną, myślę bardziej o jej sztywności.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Disiek
Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: 03 wrz 2017, 10:12
Posiadane auto: Skoda Octavia III FL
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Krosno Odrzańskie
Województwo: lubuskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: Disiek » 14 paź 2017, 20:34

gravity1287 pisze:Disiek, a ile Ci zapłacił za montaż czujników? haha Ja bym ostatni raz do takiego "wulkanizatora" podjechał. Skoro nie umie wymienić opony na czujnikach to niech lepiej się szkoli bo wszystkie nowe auta mają mieć czujniki..


On nie wymieniał opon. Zadanie polegało na złożeniu zestawu felgi, czujniki i opony w całość. Obawiał się, że popsuje czujniki i będzie w plecy :) Podjąłem się wyzwania... no i właściwie to nic mu nie zapłaciłem za złożenie kół. :roll:

Awatar użytkownika
man1utek
VIP
Posty: 2061
Rejestracja: 05 kwie 2017, 10:27
Posiadane auto: Opel Astra V HB Essentia
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Brwinów
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 46 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: man1utek » 14 paź 2017, 21:22

a wiecie co mi ostatnio powiedzieli oponiarze?
że jak nie mam czujników na feldze tylko w wentylu to nie da się przełożyć tylko muszę mieć komplet 4 czujników

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: Segor » 14 paź 2017, 22:27

A ja się pytałem ile moje ASO bierze za zmianę opon. 70 zl za zmianę + 70 zł za przechowanie + 30 zł za programowanie... Chyba sobie zamówię programator :P
Obrazek

Awatar użytkownika
rafaltomb
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 13 sie 2017, 12:02
Posiadane auto: Astra V Elite
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM Start/Stop
Rocznik auta: 2017
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 1 time

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: rafaltomb » 15 paź 2017, 15:04

Segor pisze:A ja się pytałem ile moje ASO bierze za zmianę opon. 70 zl za zmianę + 70 zł za przechowanie + 30 zł za programowanie... Chyba sobie zamówię programator :P


Mi w ASO powiedział 50zł za przekładkę i programowanie w cenie, ceny za przechowanie nie ujawnił. Ale 50zł to trochę niska cena, może wtedy gdy zamówię komplet opon u nich.

SACZI
VIP
Posty: 2176
Rejestracja: 09 kwie 2017, 11:28
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T, 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ..
Województwo: ..
Has thanked: 72 times
Been thanked: 204 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: SACZI » 15 paź 2017, 19:53

Ja w ubiegłym tygodniu robiłem przekładkę zimówek na felgach stalowych właśnie za 50PLN.
W ASO życzą sobie 63PLN za to samo, ale nie chce mi się 70 km do Rzeszowa jechać.
Czujniki ciśnienia są małe i przyklejone do felgi.
Średnio rozgarnięty gumiarz ich nie uszkodzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: Segor » 15 paź 2017, 21:03

Ja pierwsze przechowanie i zmianę miałem za darmo przy odbiorze. Drugie robiłem razem ze zmianą oleju i w sumie nie pamiętam ile wtedy sobie za to zażyczyli.
Obrazek

GordonLameman
VIP
Posty: 1539
Rejestracja: 13 wrz 2017, 09:31
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 2.0 TDI DSG 150KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 82 times
Been thanked: 36 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: GordonLameman » 15 paź 2017, 21:08

Huh.
MMCars Katowice powiedziało 160 zł za przekładkę 17' aluminiowe.

Awatar użytkownika
barat
Wyjadacz
Posty: 245
Rejestracja: 06 wrz 2017, 17:48
Posiadane auto: Astra K ST 2017.5
Silnik: B16SHT 1,6 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Czerniejewo
Województwo: Wielkopolska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: Rozwiązanie na zimę

Postautor: barat » 15 paź 2017, 21:50

Nigdy w sumie nie miałem kół z czujnikiem. Jakbym sobie załatwił dwa komplety felg z oponami, to mogę jak zwykły człowiek z poprzedniej epoki wymienić je na podwórku? Czy może za każdym razem trzeba dodatkowo coś resetować/kombinować/programować?
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości