Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o tym co znajduje się wewnątrz Astry 5
Vex

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Vex » 07 lut 2018, 09:07

kuba pisze:
Vex pisze:to ja dodam, że są 2 wersje oryginalnych gumowych dywaników - jedna za którą dopłacasz i są ok, druga którą dostajesz gratis i jest przedstawiona na zdjęciach w pierwszym poście.
Astra z produkcji przyjeżdża do salonu bez żadnych dywaników, tylko z foliami na podłodze, dywaniki, jakie by nie były, dokłada dealer od siebie
i tu się mylisz. Wsiadałem do swojej astry świeżo po dostawie, oryginalnie zafoliowanej, nie ruszanej jeszcze przez dilera. Miała takie dywaniki jakie są w 1 poście i ma je nadal.

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: kuba » 07 lut 2018, 09:11

Vex pisze:Wsiadałem do swojej astry świeżo po dostawie, oryginalnie zafoliowanej, nie ruszanej jeszcze przez dilera. Miała takie dywaniki jakie są w 1 poście i ma je nadal.

Ewenement... nic tylko się cieszyć ;) Tak czy inaczej z oryginalnymi dywanikami nie mają nic wspólnego, poza tym ze niektóre ASO je sprzedają jako zamiennik ori:
http://sklep.dixi-car.pl/dywaniki-gumow ... -8339.html
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Krzysiec » 07 lut 2018, 09:13

Ja tylko potwierdzę...bgumowe dywaniki oryginalne GM są TYLKO jednego modelu. Inaczej sprawa ma się z welurowymi. Są dwie wersje... Tańsza i droższa. Gumowe są jedne.

Vex

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Vex » 07 lut 2018, 09:54

kuba pisze:niektóre ASO je sprzedają jako zamiennik ori
a wiesz skąd je bierze ASO? Jak ktoś dopłaci za lepsze oryginały, to wyciągają te gorsze i je sprzedają
kuba pisze:z oryginalnymi dywanikami nie mają nic wspólnego
a co znaczy oryginalne lub nie? Jak dla mnie, skoro takie założyli w fabryce, to znaczy że są oryginalne. Jeśli dokupiłeś coś osobno, to już nie jest oryginał, tylko zamiennik.

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: kuba » 07 lut 2018, 09:59

Nie chcę się wdawać w trochę jałową dyskusję, ale oryginalne to takie, jakie Opel umieszcza w katalogu ORYGINALNYCH akcesoriów OPEL, które mają oznaczenia OPEL, GM
Co do sprzedaży, to sprzedają je nie tylko ASO, wszędzie w necie je kupisz, tam tez wyciągają z samochodów ? :lol: Masz ciekawe teorie, jak widzę, ale na tym poprzestańmy.

Added in 1 minute 47 seconds:
Vex pisze:Jeśli dokupiłeś coś osobno, to już nie jest oryginał, tylko zamiennik.

Ty poważnie ??? :shock:
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Vex

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Vex » 07 lut 2018, 10:02

kuba pisze:Ty poważnie ??? :shock:
jest na tym forum wątek w którym ktoś się wypowiadał na temat innych materiałów użytych do wykonania tego samego elementu montowanego w fabryce oraz dostępnego w sprzedaży

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: RE: Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Krzysiec » 07 lut 2018, 10:16

Vex pisze:a co znaczy oryginalne lub nie? Jak dla mnie, skoro takie założyli w fabryce, to znaczy że są oryginalne.


W fabryce nie zakładają ZADNYCH. Chyba, że podczas konfiguracji wybrałeś opcje dywaników albo gumowych albo welurowych. Jeśli nie wybrałeś żadnych to DILER wkłada do auta zazwyczaj, duuuuuzo tańszy zamiennik.
A w fabryce zakładają te gumowe które są w katalogu opla i mają określony numer części.

Vex

Re: RE: Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Vex » 07 lut 2018, 10:47

Krzysiec pisze:W fabryce nie zakładają ZADNYCH. Chyba, że podczas konfiguracji wybrałeś opcje dywaników albo gumowych albo welurowych. Jeśli nie wybrałeś żadnych to DILER wkłada do auta zazwyczaj, duuuuuzo tańszy zamiennik.
A w fabryce zakładają te gumowe które są w katalogu opla i mają określony numer części.
nie wybrałem żadnych, nie zamówiłem dodatkowych, samochód został dostarczony do dilera z dywanikami. W UFO nie wierzę, w to że kierowca który przywoził do dilera dodał od siebie tym bardziej. Skąd w takim razie się wzięły? Diler ich nie dał.

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: RE: Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: kuba » 07 lut 2018, 10:51

Vex pisze: samochód został dostarczony do dilera z dywanikami..

Vex pisze:Diler ich nie dał.

Masz taką informację od dealera, czy domniemasz ? Widziałeś jak auto zjeżdża z lohry z dywanikami ;) ? Myślę, ze pierwszy pracownik dealera, który przestawiał auto na parkingu, wrzucił do niego dywaniki, żeby nie narobić syfu, który potem musiałby sprzątać.
@FPWroclaw, rozstrzygnij, jak to jest z tymi dywanikami, auta przyjeżdżają z fabryki z dywanikami, czy gołe, a dorzucacie je od siebie ?
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: RE: Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: komisarzryba » 07 lut 2018, 10:52

Vex pisze:Diler ich nie dał.

mysle, ze jednak dal ;)
moj przyjechal z fabryki bez, bo nie zamawiałem. sprzedawca mi powiedzial, ze dorzuci gratis. dorzucil, nieoryginalne, ale jakosciowo bardzo dobre.
béton brut

Vex

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Vex » 07 lut 2018, 10:58

wsiadałem do samochodu w takim stanie jak zjechał z lohry. Jak przyjechałem do dilera, to nawet nie wiedział że mój samochód już jest u nich na parkingu.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Segor » 07 lut 2018, 12:38

No to może dealer składając zamówienie Ci je dorzucił? Wychodzi chyba prawie na to samo jakby dorzucił je na miejscu, ale może akurat mieli braki?
Obrazek

Vex

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Vex » 07 lut 2018, 13:15

Segor pisze:No to może dealer składając zamówienie Ci je dorzucił?
czyli w fabryce włożyli nieoryginalne dywaniki na specjalne zamówienie dilera?

Prędzej uwierzę w to, że to jest jednak standard, a brak dywaników to tylko dilerska ściema by wyłudzić zakup droższych.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Segor » 07 lut 2018, 13:42

No to widzę takie rozwiązania:
1. Fabryka daje losowo dywaniki (te nazywane przez Was oryginalnymi i te z pierwszego postu), a dealerzy je wyciągają i dają droższe na życzenie, twierdząc, że przyjeżdżają bez (tylko co potem robi z tą górą dywaników? ogrzewa salon piecem :))
2. Dealer zamówił Ci auto z dywanikami gumowymi, a fabryka daje losowo rodzaj (jak wyżej).
3. Fabryka losowo raz daje dywaniki, raz nie.
4. Osoba zjeżdżająca z lory wkłada dywaniki na wszelki wypadek, żeby nie pobrudzić nic.

Informacja chyba mało istotna, bo koszt nieduży, nic za bardzo nie można zrobić i ciężko ustalić co dzieje się naprawdę...
Obrazek

Miron

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Miron » 07 lut 2018, 13:53

jak zamawiałem swojego, to zapytałem o dywaniki. I sprzedawca odpowiedział, tak jakby odruchowo, „będą gumowe”. Jakby to było normalne i oczywiste

Vex

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Vex » 07 lut 2018, 13:55

Segor pisze:1. tylko co potem robi z tą górą dywaników?
czemu od razu górą. Mój nie zabrał dywaników a inny powie, że to gratis od niego, jeszcze inny najpierw je wyjmie a później za dopłatą (niższą niż za "oryginalne") włoży z powrotem
Segor pisze:4. Osoba zjeżdżająca z lory wkłada dywaniki na wszelki wypadek, żeby nie pobrudzić nic.
możliwe. Nie sprawdzałem czy były na innych miejscach niż kierowcy
Miron pisze:jak zamawiałem swojego, to zapytałem o dywaniki. I sprzedawca odpowiedział, tak jakby odruchowo, „będą gumowe”. Jakby to było normalne i oczywiste
najwidoczniej nasi dilerzy są bardziej uczciwi niż inni

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Krzysiec » 07 lut 2018, 14:45

Vex... To inaczej... Podaj mi/nam numer katalogowy twoich dywaników. KAZDA oryginalna część czy to GM czy VAG ma swój unikalny numer, po którym fabryka wie co ma pod dany VIN załadować do auta. Podaj i sobie sprawdzimy.

Vex

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Vex » 07 lut 2018, 15:51

@Krzysiec... To inaczej... czy każda rzecz w samochodzie ma swój numer katalogowy (np. opony)? Skoro fabryka łączy VIN z częścią, to znaczy że po vinie można sprawdzić na jakich oponach przyjechał samochód (na tym forum są wymieniane 3 różne)

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Krzysiec » 07 lut 2018, 15:59

Opony to zupełnie inna bajka... I akurat taki przykład jest nietrafiony. Każda inna oryginalna OPLOWSKA GMowska część ma takowy numer (opony nie są wyposażeniem sygnowanym przez opla, aczkolwiek Bridgestone w Astrze pomimo standardowego modelu z portfolio Bridgestone są robione w specjalnej wersji bez rantu tylko dla Opla)

Vex

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Vex » 07 lut 2018, 16:04

Czyli przyznajesz, że może być w Oplu coś bez numeru części, jeśli dodawane jest tylko i wyłącznie przy produkcji a później już nie jest "wspierane" przez GM. Przykład - folie na progach, styropian na rancie drzwi kierowcy, gumowe dywaniki

@Miron i ja mieliśmy uczciwego dilera, Ty nie. Przykro, ale nic nie poradzisz.

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: kuba » 07 lut 2018, 19:40

Bez urazy, ale bardzo kiepsko argumentujesz swoją kompletnie nietrafiona tezę... Proponuję zakończyć jałową gadkę.
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Dealer
Posty: 721
Rejestracja: 25 sty 2017, 19:03
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2,0SHT 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 65 times
Been thanked: 256 times

Re: RE: Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: FPWroclaw » 08 lut 2018, 10:41

kuba pisze:
Vex pisze: samochód został dostarczony do dilera z dywanikami..

Vex pisze:Diler ich nie dał.

Masz taką informację od dealera, czy domniemasz ? Widziałeś jak auto zjeżdża z lohry z dywanikami ;) ? Myślę, ze pierwszy pracownik dealera, który przestawiał auto na parkingu, wrzucił do niego dywaniki, żeby nie narobić syfu, który potem musiałby sprzątać.
@FPWroclaw, rozstrzygnij, jak to jest z tymi dywanikami, auta przyjeżdżają z fabryki z dywanikami, czy gołe, a dorzucacie je od siebie ?


Credo:

Zamawiamy dywaniki gumowe lub welurowe z samochodem i za nie płacimy - przyjeżdżają z fabryki, dealer nic nie dorzuca na miejscu. Oczywiście może się zdarzyć, że ich nie będzie bo np. ktoś je ukradnie w transporcie - niemniej samochód MA ZGADZAĆ SIĘ ZE SPECYFIKACJĄ ZAMÓWIENIA. Jeśli się nie zgadza - spisujemy protokół szkody i braków - płaci za to ubezpieczyciel.

Czasem brakuje gaśnicy, czasem brakuje dywaników a czasem tak jak to mi się trafiło ostatnio - dostałem samochód z złymi listwami (chrom zamiast mat) i jednym zespołem szyb bez przyciemnienia -> spisuje się protokół, zamawia części - jeśli to coś czego nie ma na stanie lub wymaga rozbierania samochodu - informuje się klienta. Niemniej pojazd zawsze powinien być zgodny z zamówieniem.

Jeśli dywaniki miały być w wyposażeniu zamawianym z fabryki - a nie ma - dealer ma dorzucić ORYGINAŁ. Takie zabawki jak dyfuzor zapachów zamówiony przez klienta z samochodem - również przyjeżdża z samochodem.

Inna sprawa to gratisowe dywaniki. Przyjęło się, że dorzuca się 1 kpl. przy zakupie nowego samochodu - niemniej od dealera zależy jakie to będą - polecam zapis w umowie/ofercie. Zapach gumy z tanich zamienników w samochodzie za kilkadziesiąt tysięcy zł - bezcenne.

Warto zawsze mimo wszystko porozmawiać z dealerem, jeśli coś się nie zgadza - w dużych firmach gdzie wydaje się samochody na bieżąco - ciągle trzeba domawiać dywaniki - czasem ich zabraknie i zostają zamienniki, zawsze można wydać samochód na kpl. zastępczym i dosłać/wymienić na oryginał.

Pozdrawiam
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Astry i pokrewnych.
Najlepsze ceny w Polsce.
W zapraszam do kontaktu poprzez mój adres: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb - 9-14)
Kierownik Działu Handlowego Marki Opel
Pozdrawiam Paweł.

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: kuba » 08 lut 2018, 10:43

To jest opcja, żeby z fabryki przyjechał z zamiennikami, czy tylko z oryginalnymi GM ?
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Krzysiec » 08 lut 2018, 10:57

No to skoro sami zamawiacie dywaniki (nawet jak klient tego nie zaznaczy w konfiguracji) to czego ja za nie zaplacilem podczas konfiguracji? Jak byk jest dywaniki gumowe i cena. Czyli jesli bym tego nie zamowil to i tak bym dostal dywaniki gumowe GM? Cos tu nie tak... Albo Opel sam wprowadza w blad zeby zamowic dywaniki ktore jakby nie zamowil i tak by to zrobil diler... Ale zawsze to 200 do przodu. JA tak rozumiem to co Pawelku napisales... Albo nie rozumiem nic.

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: daro » 08 lut 2018, 11:08

Krzychu najwidoczniej Pawłowi chodziło w przekazie o to, że konfigurując auto jeśli klient zamówił dywaniki i są zawarte w umowie szczegółowej konfiguracji pojazdu to muszą przyjechać. Ich brak = interwencja aby znajdowały się przy oddaniu.
Zamawiając auto zaznaczałem, że chce zamówić dywaniki to otrzymałem błyskawiczną odpowiedź, żeby tego nie robić bo mój sprzedawca sam dołoży. To jest jednoznaczne z tym, że jeśli nie zamówimy dywaników konfigurując Astrę nie otrzymamy tego w zestawie i pojazd przyjeżdża bez nich.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Krzysiec » 08 lut 2018, 11:11

No wg Pawla nie ;) Zawsze ma dywaniki bo diler zamawia ;) Ja za swoje gumy zaplacilem... Byly wciagniete w cene katalogowa. A wychodzi na to ze nie musialem. Bo i tak bym dostal (mowa o oryginalach) ;) Tak rozumiem

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Dealer
Posty: 721
Rejestracja: 25 sty 2017, 19:03
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2,0SHT 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 65 times
Been thanked: 256 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: FPWroclaw » 08 lut 2018, 11:28

KRZYSIEC

- Zamawiasz Astrę za 100.000 zł katalogowo gdzie jest opcja dywaniki za 200 zł (bez dywaników 99.800 zł),
To przyjeżdża samochód z oryginałami, masz na umowie opcję dywaniki welurowe lub gumowe (po kodach 3 znakowych GM) - odbierasz samochód z nimi, wtedy dealer jak ma klasę - dorzuci ci np. drugi zestaw od siebie - welury jak zamawiałeś z gumą itp. lub jakiś inny mały gratis.

Jak zamawiasz Astrę za 99.800 zł bez dywaników - to za nie nie płacisz ale jesteś skazany na to co dostaniesz od dealera. Tak to działa i działało zawsze.

Dealer może ale nie musi dorzucić dywaniki - 1 na 10 klientów zamawia sobie w konfiguracji samochodu dywaniki, znów od tego jakie podejście ma dealer - może dostać drugi zestaw lub nie.

Na moich ofertach jest jasno napisane - niezależnie czy klient zamawia z konfiguracja kpl. dywanów czy też nie - GRATIS - ORYGINALNE DYWANIKI WELUROWE LUB GUMOWE - może sobie wybrać, jeśli nie potrzebuje to dostanie gratis w okolicach 300 zł.

Także do meritum - możecie nie zamawiać dywaników - ale jeśli nie jest to sprecyzowane - można dostać zamienniki.

Added in 2 minutes 6 seconds:
Krzysiec pisze:No wg Pawla nie ;) Zawsze ma dywaniki bo diler zamawia ;) Ja za swoje gumy zaplacilem... Byly wciagniete w cene katalogowa. A wychodzi na to ze nie musialem. Bo i tak bym dostal (mowa o oryginalach) ;) Tak rozumiem


Jeśli twój dealer ma w nawyku dorzucanie gratisu w postaci oryginalnych dywaników - a zamówiłeś je z samochodem i nie dostałeś drugiego kompletu - to po prostu miał wyższą marże o te 200 zł.
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Astry i pokrewnych.
Najlepsze ceny w Polsce.
W zapraszam do kontaktu poprzez mój adres: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb - 9-14)
Kierownik Działu Handlowego Marki Opel
Pozdrawiam Paweł.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: Krzysiec » 08 lut 2018, 11:29

No w miedzy czasie juz zaczailem ;) wlasnie pisalem posta i mnie uprzedziles ;) Czyli wracajac do naszych rozmow z uzytkownikiem VEX... Jesli nie zamawial dywanikow na etapie konfiguracji to niemozliwe (tzn mozliwe ale malo prawdopodobne - w koncu to nie cud jakby ktos sie pomylil i je przez pomylke dorzucil) zeby z lory zjechal z oryginalnymi dywanikami (o ile nie dorzucil mu ich diler)

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: kuba » 08 lut 2018, 11:31

A tym bardziej niemożliwe, żeby z lohry zjechał z zamiennikami ? Tak ? :lol:
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

greeegorc
Nowicjusz
Posty: 69
Rejestracja: 29 sie 2017, 18:52
Posiadane auto: Astra K ST Enjoy
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Dywaniki welurowe i gumowe - opinie

Postautor: greeegorc » 08 lut 2018, 11:31

Ja to zrozumiałem tak, że jeżeli zaznaczyłem w konfiguratorze dywaniki to moja przyjść z fabryki oryginalne. Nie ma opcji, żeby przyszły zamienniki. Jeżeli rzeczywiście ktoś ukradł lub nie zostały dodane do diler musi dorzucić to przy wydaniu auta, a później jakoś to wyjaśnić.
Jeżeli się nie zamówiło to diler może sprzedać (lub dorzucić jako gratis :) ) oryginały takie same jak w fabryce lub zamienniki.
Myślę, że Oplu jest tak jak w innych markach dla których projektowałem formy do produkcji dywaników, że oryginalne dywaniki z fabryki i oryginalne dywaniki u dilera pochodzą z tego samego źródła (w senie firmy, która produkuję dywaniki).
Co do produkcji oryginałów i zamienników.
Weźmy dywaniki gumowe. Narysowałem parę form prasowniczych dla jednej z firm w Polsce, która produkuje dywaniki na tzw pierwszy montaż oraz jako części "oryginalne" dla ASO i sklepów motoryzacyjnych. Dywaniki te oczywiście są robione z lepszej gumy i muszą spełniać jakieś tam normy klienta. Za jakiś czas robi się formę na zamiennik tzn kopiuje się obrys, zmienia się wzór i produkuję się zamiennik. Tylko ten zamiennik już nie jest robiony z lepszej gumy tylko " z tego co się uda zamieść na hali :D". Czasami się zdarza z nawet ta sama forma produkuje zamiennik tylko jest zmieniona część gdzie są wszystkie numery loga itp. Tak się zdarzyło z kołpakiem chyba do fiata pandy. Widziałem w sklepie zamiennik, który był z formy oryginalnej. Poznałem bo na oryginalniej zostawiłem swój mały podpis :D.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości