QuickHeat - system dodatkowego nagrzewania

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o tym co znajduje się wewnątrz Astry 5
Koni
Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: 21 wrz 2016, 08:57
Posiadane auto: HB Dynamic
Silnik: 1,6 d. 136 ps
Rocznik auta: 2016
Miasto: Krakow
Województwo: Mlp
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: QuickHeat - system dodatkowego nagrzewania

Postautor: Koni » 05 sty 2017, 15:46

Segor pisze:Nawet nie musiałeś zaznaczać, QH jest w standardzie dla silników diesela.

Tak się składa, że jak specyfikowałem w sierpniu to musiałem zaznaczyć...

Poprawiono post /daro

birkoff
Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: 12 paź 2016, 20:10
Posiadane auto: Opel Astra K HB
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Chojnice
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: QuickHeat - system dodatkowego nagrzewania

Postautor: birkoff » 30 sty 2017, 21:04

Ja cały czas, nie jestem pewien czy pomimo zamówienia QH ten system został w moim aucie zamontowany. Serio, trochę to dziwne, że człowiek kupuje opcję za 1k zł, a fizycznie nie można tego w żaden sposób potwierdzić. W instrukcji jedno zdanie na ten temat, żadnego dodatkowego przycisku żeby go uruchomić, nawet żadnej informacji w systemie. Jedyne co wiem, to że gdzieś tam ukryta jest grzałka, która rzekomo uruchamia się przy temp poniżej -2st C (informacja od dealera). Tymczasem ostatnio mimo, że było zimniej (-7st) jak włączyłem nawiew na przednią szybę, to powietrze nie było jakoś specjalnie ciepłe (o ile w ogóle) - staję się tak dopiero po przejechaniu 2-3 km jak się nagrzeje silnik. To żaden wynik, bo tak się działo też w moim 20-letnim starym aucie.
Swoją drogą napisałem do GM czy jest możliwość weryfikacji czy auto taki system posiada (np po nr VIN) - bo może posiada, ale jest zepsuty, to póki co nie otrzymałem żadnej odpowiedzi - mimo, że minęło już kilka dni. Mam przy tej okazji pytanie, czy ktoś z Was może próbował się kontaktować z GM z powodzeniem, a jeśli tak to na jaki adres pisaliście. Ja znalazłem tylko taki: polska@gm-customercare.com.
Wolałbym najpierw zweryfikować czy w ogóle mam QH, zanim pojadę do ASO i zrobię z siebie idiotę, że mi nie działa.

jedivader
Klubowicz
Posty: 442
Rejestracja: 25 sty 2017, 07:41
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.6 CDTI B16DTE
Rocznik auta: 2017
Miasto: Ostrołęka
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 52 times
Been thanked: 22 times

Re: QuickHeat - system dodatkowego nagrzewania

Postautor: jedivader » 30 sty 2017, 21:14

żeby zaczął działać Quick Heat pokrętło temperatury trzeba ustawić w pozycję maksymalnego ogrzewania.

Awatar użytkownika
Budus
VIP
Posty: 4573
Rejestracja: 05 cze 2016, 13:30
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 174KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 160 times

Re: QuickHeat - system dodatkowego nagrzewania

Postautor: Budus » 30 sty 2017, 21:18

birkoff pisze:Mam przy tej okazji pytanie, czy ktoś z Was może próbował się kontaktować z GM z powodzeniem, a jeśli tak to na jaki adres pisaliście. Ja znalazłem tylko taki: polska@gm-customercare.com.

Pisałem również na ten numer. Kontakt ze strony GM był telefoniczny do mnie - dzwonią z Anglii.
Obrazek

birkoff
Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: 12 paź 2016, 20:10
Posiadane auto: Opel Astra K HB
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Chojnice
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: QuickHeat - system dodatkowego nagrzewania

Postautor: birkoff » 30 sty 2017, 21:24

jedivader pisze:żeby zaczął działać Quick Heat pokrętło temperatury trzeba ustawić w pozycję maksymalnego ogrzewania.

jedivader: a możesz powiedzieć skąd masz tę wiedzę? W sumie nigdy nie próbowałem, ale jak sobie tak pomyśle to może ma to sens.
Muszę jutro rano spróbować.

Budus pisze:Pisałem również na ten numer. Kontakt ze strony GM był telefoniczny do mnie - dzwonią z Anglii.


Rozumiem, że kontaktują się w języku polskim? ;-)
Swoją drogą trochę długo im to schodzi. W pracy i nie tylko dość często kontaktuję się mailowo z różnymi firmami/przedstawicielami i rzadko kiedy ktoś odpisuje później niż po 1-2 dniach. Jak tak robi, to mało profesjonalne z jego strony. No, ale zobaczymy - dam sobie jeszcze dzień-dwa na wstrzymanie.

jedivader
Klubowicz
Posty: 442
Rejestracja: 25 sty 2017, 07:41
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.6 CDTI B16DTE
Rocznik auta: 2017
Miasto: Ostrołęka
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 52 times
Been thanked: 22 times

Re: QuickHeat - system dodatkowego nagrzewania

Postautor: jedivader » 30 sty 2017, 21:34

przetestowałem i gdzieś chyba w instrukcji jest. Birkoff powiem tak: odpalam autko, nawiew na 2-3 kreskę temp na max i palę papieroska jak spalę to mogę wsiadać do autka bez kurtki (czas ok 3-4 min) przy temp na dworze -5, -7... Dla mnie bomba. Porównując QH z Asi K do zwykłego ogrzewania ze starej - robi robotę. Ja w swojej miałem QH w standardzie.

birkoff
Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: 12 paź 2016, 20:10
Posiadane auto: Opel Astra K HB
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Chojnice
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: QuickHeat - system dodatkowego nagrzewania

Postautor: birkoff » 30 sty 2017, 21:54

na stronie 152:
'Nagrzewnica dodatkowa
Ogrzewacz powietrza
Układ QuickHeat jest dodatkowym elektrycznym ogrzewaczem powietrza, który przyspiesza nagrzewanie powietrza w kabinie'

Tyle znalazłem w instrukcji pod hasłem quickheat. Ani słowa o tym, jak się je uruchamia, czy dzieje się to automatycznie - jeśli tak to jakie warunki muszą być spełnione. Trochę to śmieszne.

odl
Weteran
Posty: 1427
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:41
Posiadane auto: Astra K HB RM17 Dynamic
Silnik: 1.4 S/S 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: --
Województwo: śląskie
Has thanked: 18 times
Been thanked: 111 times

Re: RE: Re: QuickHeat - system dodatkowego nagrzewania

Postautor: odl » 30 sty 2017, 22:43

jedivader pisze:przetestowałem i gdzieś chyba w instrukcji jest. Birkoff powiem tak: odpalam autko, nawiew na 2-3 kreskę temp na max

a ten nawiew ustawiasz na szybę, czy dowolnie?
też tego w instrukcji nie znalazłem i mam identyczne dylematy jak birkoff. QH powinien być, ale ciepłe powietrze leci dopiero po paru km. Nie próbowałem jeszcze z temp. na max - sprawdzę jutro rano ;)

jedivader
Klubowicz
Posty: 442
Rejestracja: 25 sty 2017, 07:41
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.6 CDTI B16DTE
Rocznik auta: 2017
Miasto: Ostrołęka
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 52 times
Been thanked: 22 times

Re: QuickHeat - system dodatkowego nagrzewania

Postautor: jedivader » 31 sty 2017, 06:24

nawiew ustawiam dowolnie


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości