ogrzewanie postojowe

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o tym co znajduje się wewnątrz Astry 5
kowalma
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 13 lip 2019, 23:25
Posiadane auto: Awaryjne Volvo 2017
Silnik: 2.4
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnoslaskie
Been thanked: 1 time

Re: ogrzewanie postojowe

Postautor: kowalma » 21 lip 2019, 23:21

jacekbomba pisze:Ja mam webasto i baaardzo sobie chwalę. Szczególnie teraz :-)

Mozesz napisać jak działa w Astrze? Jest pilot (91 czy 100htm?) Czy ustawiasz może terminarz z godziną odjazdu?

ToniEja
Weteran
Posty: 980
Rejestracja: 22 paź 2018, 22:18
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Elbląg
Województwo: Warmińsko Mazurskie
Has thanked: 14 times
Been thanked: 32 times

Re: ogrzewanie postojowe

Postautor: ToniEja » 22 lip 2019, 16:40

jacekbomba pisze:Ja się nad tym zastanawiam. Pamiętam w zeszłym roku jak jesienią padała mżawka a potem wszystko zamarzło. Najpierw przez 5 minut walczyłem z dostaniem się do środka auta a potem pół godziny skrobałem grubą warstwę lodu. Poza tym to wygoda, gdy zimą nie musisz wstawać 15 minut wcześniej aby zeskrobać lód z szyb.


Tez mialem tak dwa lata temu... przez noc padal deszcz i byla minusowa temperatura. Caly samochod byl pokryty lodem na 5 mm. Pół godziny na klimatyzacji z ogrzewanie, popsikane odmrazaczem, skuwanie skrobaczka. Jedna mi sie połamała musiałem pozyczyc. Po pół godzininie usunałęm lód z predniej szyby i 2 bocznych tak ze widizalem. Przejechalem 300 km jeszcze na dachu był lód mimo ze cały czas bylo ogrzewanie na maxa ustawione. Wiec w ekstremalnych przypadkach webasto tez bedzie potrzebowało sporo czasu.
Co nie zmienia faktu zeto fajna sprawa wsiasc do ogrzanego samochodu i pojechac.

jacekbomba
Wyjadacz
Posty: 201
Rejestracja: 30 wrz 2016, 09:05
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: ogrzewanie postojowe

Postautor: jacekbomba » 23 lip 2019, 10:57

Ja mam pilota bez terminarza. Po prostu ustawiasz wieczorem poranną godzinę wyjazdu i stopień komfortu ciepła (w skali 1-3). Webasto samo oblicza (na podstawie temperatury zewnętrznej) na ile wcześniej należy się załączyć. Jeśli zapomnisz, to rano możesz odpowiednio wcześniej sam załączyć ad-hoc. Pilot ma dość duży zasięg, ale auto musi być w zasięgu wzroku (np. gdy zaparkujesz za innym budynkiem, to już pilot nie załapie). Wiem, że teraz jest opcja załączenia przez GSM (Opel czegoś takiego nie oferował). Gdybym miał kupić ogrzewanie osobno, to na pewno bym dopłacił i kupił opcję właśnie z GSM, bo to duża wygoda. Programujesz bezpośrednio z komórki i nie martwisz się o zasięg.

Wiele osób zapomina też o innej ważnej funkcji ogrzewania postojowego. Ono również grzeje silnik i zimą odpalając samochód masz już silnik lekko ogrzany.

marcin5astra
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2019, 21:13
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie

Re: ogrzewanie postojowe

Postautor: marcin5astra » 26 paź 2019, 21:25

Cześć,
ja mam taki temat - otóż w mojej astrze zostało zamontowane ogrzewanie postojowe Webasto thermo top evo 5kW + pilot telestart t100. Problem polega na tym, że dmuchawa nawiewu nie uruchamia się samoczynnie. Podobno jest problem z "wejściem w tryb uśpienia" i zasilanie jest odcinane na klimatronic i na inne układy w aucie. Rozwiązanie tymczasowe to - włączenie Webasto, otwarcie i zamknięcie drzwi z kluczyka. Wtedy uruchamia się klimatronic, i włącza się dmuchawa na przednią szybę. To nie tak ma działać w urządzeniu za 5k :( czy ktoś ma jakieś rozwiązanie ? Ps. warsztat w którym było to montowane cały czas nad tym pracuje, liczę że rozwiążą problem. Muszą ;)

YATES
Wyjadacz
Posty: 231
Rejestracja: 20 cze 2019, 09:24
Posiadane auto: Opel Astra 5
Silnik: 1,6 CDTI 110KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Żywiec
Województwo: Śląskie
Been thanked: 3 times

Re: ogrzewanie postojowe

Postautor: YATES » 31 paź 2019, 14:45

Mam pytanie jak się włącza ten system QuickHeat ? Czy to jest ten przycisk ze znaczkiem szyby i napisem Max ?

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: ogrzewanie postojowe

Postautor: komisarzryba » 31 paź 2019, 15:26

wlacza się sam przy niskich temperaturach, aczkolwiek jak wciśniesz ten przycisk, to będzie max nawiew na szybe.
béton brut

YATES
Wyjadacz
Posty: 231
Rejestracja: 20 cze 2019, 09:24
Posiadane auto: Opel Astra 5
Silnik: 1,6 CDTI 110KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Żywiec
Województwo: Śląskie
Been thanked: 3 times

Re: ogrzewanie postojowe

Postautor: YATES » 31 paź 2019, 16:18

komisarzryba pisze:wlacza się sam przy niskich temperaturach, aczkolwiek jak wciśniesz ten przycisk, to będzie max nawiew na szybe.

A ten system działa tylko przy nadmuchu na szybę czy również na środkowy nawiew i na nogi ?

odl
Weteran
Posty: 1427
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:41
Posiadane auto: Astra K HB RM17 Dynamic
Silnik: 1.4 S/S 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: --
Województwo: śląskie
Has thanked: 18 times
Been thanked: 111 times

Re: RE: Re: ogrzewanie postojowe

Postautor: odl » 31 paź 2019, 17:00

YATES pisze:A ten system działa tylko przy nadmuchu na szybę czy również na środkowy nawiew i na nogi ?

Jeśli wierzyć wskazaniom zużycia paliwa przez różne systemy na wyświetlaczu, to włącza się tylko przy nadmuchu na szybę (po użyciu przycisku z maksymalnym nadmuchem na szybę)

jacekbomba
Wyjadacz
Posty: 201
Rejestracja: 30 wrz 2016, 09:05
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: ogrzewanie postojowe

Postautor: jacekbomba » 06 lis 2019, 11:21

Jest pilot. Możesz albo dzień wcześniej zaprogramować o której ma się samo załączyć albo włączyć zdalnie gdy zapomnisz wcześniej zaprogramować. Niestety nie ma możliwości zaprogramowania na kilka dni z rzędu różnych godzin np. pn 7.30, wt 7.45, śr 8.00

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: ogrzewanie postojowe

Postautor: komisarzryba » 06 lis 2019, 12:25

jacekbomba pisze:Jest pilot. Możesz albo dzień wcześniej zaprogramować o której ma się samo załączyć albo włączyć zdalnie gdy zapomnisz wcześniej zaprogramować. Niestety nie ma możliwości zaprogramowania na kilka dni z rzędu różnych godzin np. pn 7.30, wt 7.45, śr 8.00

quickheat i ogrzewanie postojowe to dwie rozne rzeczy ;)
béton brut

jacekbomba
Wyjadacz
Posty: 201
Rejestracja: 30 wrz 2016, 09:05
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: ogrzewanie postojowe

Postautor: jacekbomba » 07 lis 2019, 11:41

Chyba coś mi wątki się rozjechały. Odpowiedziałem nie na to pytanie, na które chciałem odpowiedzieć :-/


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 30 gości