Niedomalowane dolne części drzwi

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o karoserii i nadwoziu w Astrze 5
Awatar użytkownika
Mieszko66
Weteran
Posty: 1098
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:18
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 Turbo 150
Rocznik auta: 2016
Miasto: Szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 94 times
Been thanked: 34 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Mieszko66 » 15 lut 2017, 22:23

Daj koniecznie znać co i jak w ASO.
Mieszko66
Obrazek

noso
Klubowicz
Posty: 393
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:15
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1,4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Gdynia
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: RE: Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: noso » 15 lut 2017, 22:53

Krzysiec pisze:
Segor pisze:Ja też miałem normalnie, teraz jakieś miniatury :P


Bo zmienilem na miniaturki... Czyli rada o zmianie przeglądarki aktualna. Bo jak widac nie bylem jedyny ktory widzial je w calosci.

Co niestety nie pomoze w moim problemie :/ Jutro planuje odwiedzic ASO i zapytac co oni na to? Malowanie? Chyba calego auta... a do tego ponowne wykonanie powloki (oczywiscie na koszt GM/ASO) - Jak sie ma pecha to cale zycie...

Nie wierzę ze Ci powloke zrobia lub oddzada za to kase, ale walcz :)

Robcio
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 29 sty 2017, 14:27
Posiadane auto: Skoda
Silnik: 1.0
Rocznik auta: 2014
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolska
Has thanked: 5 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Robcio » 16 lut 2017, 08:05

Segor może też Ci wymienią samochód i tyle tylko się zastanów czy na pewno przy wymianie chcesz czarny... Bo póki co to jedyny kolor z którym są problemy.

Powodzenia w pozytywnym załatwieniu sprawy.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Krzysiec » 16 lut 2017, 08:21

Z tego co wiem to u Segora wszystko okej z lakierem ;) A jesli chodzilo o mnie to w gre wchodzi tylko czarny... Nie interesuje mnie inny kolor. Ja raczej na wymiane auta nie licze raczej... Ale nie zamierzam tego zostawic ot tak...

Awatar użytkownika
Adp89
Klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 28 wrz 2016, 20:35
Posiadane auto: Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: Łódzkie
Has thanked: 41 times
Been thanked: 34 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Adp89 » 16 lut 2017, 08:36

Tez mam czarne auto. Na tylnej klapie w zagięciu nad tablica rejestracyjna jest taki 2 cm fragment chropowaty, który nie jest domalowany. Sprawdzę dzisiaj dokładnie jeszcze raz wszystkie drzwi. Krzysiec skoro był przypadek wymiany auta w podobnej sytuacji to czemu nie próbować ?

noso
Klubowicz
Posty: 393
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:15
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1,4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Gdynia
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: noso » 16 lut 2017, 08:39

Swoja droga takie podniecenie na rynku jakaoscia fabryki z Gliwic a tu taka amatorka rodem FSO( a nawet grzej)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

toniemy
Wyjadacz
Posty: 113
Rejestracja: 22 lis 2016, 19:04
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: toniemy » 16 lut 2017, 09:00

Ale żeby takie "kwiatki" wypuszczali z fabryki? Wychodzi na to, że to nie pojedyńcze przypadki. Daj koniecznie znać co na to ASO.

Mati
Weteran
Posty: 1154
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 69 times
Been thanked: 131 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Mati » 16 lut 2017, 09:12

Z tego co zaobserwowałem na linii jak jeszcze pracowałem to w emerald też były podobne historie. dobrze widać niedomalowania we wnęce na koło zapasowe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Segor » 16 lut 2017, 09:16

Ale że jak? To zależy od koloru? To różne kolory są malowane inaczej? Nie twierdzę, że nie - po prostu ciekawe :)
Obrazek

Mati
Weteran
Posty: 1154
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 69 times
Been thanked: 131 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Mati » 16 lut 2017, 09:23

Na ciemniejszych kolorach bardziej widać bo trzeba idealnie pokryć powierzchnię a nie zawsze to wychodzi jak widać. Srebrnym nawet jak jest nie domalowane to nie zobaczysz a na czarnym jeśli gdzieś będzie placek niedomalowany to wychodzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Krzysiec » 16 lut 2017, 12:14

To by miało "sens"... Byłem w ASO... Oczywiście nic wielkiego się nie spodziewałem. Pan przyszedł z miernikiem i mierzył... 30, 40, 50, 20, 40, 50... Na dachu i boku auta mialem 70, 80. Po czym inny Pan (kierownik) po mojej opowieści że takie przypadki kwifikuja się nawet na wymianę auta (co mialo już tu miejsce)... Powiedział "takie coś to sobie mozna między bajki włożyć" Nie dyskutowalem bo nie miało to sensu. Po chwili dołączył do nas kolejny Pan z serwisu czy dzialu sprzedaży aut używanych i powiedział że to w ostatnich latach norma w tych miejscach i nie ma regulacji co do konkretnej wartości mikronów. Mówi że od kilku lat czujnik to jego trzecia reka i obrobil już te kwestie w fordach , volkswagenach, seatach... Po czym podeszlismy do stojącej astry k w kolorze jasnym srebrnym... Wynik pomiaru we wspomnianych miejscach? 40, 50, 60, 50 itd... Suma sumarum Pan który jako pierwszy ze mną robił oględziny poprosił o wysłanie mu tych zdjęć które pokazałem na maila a on wysle je do kierownika ich "działu napraw" który jest ostatecznie decyzyjnych w tych kwestiach z ramienia GM. Niestety w tym tygodniu jest na urlopie, a w przyszłym mnie nie ma... Bo wracam do Łodzi (ten tydzień akurat bylem w Rzeszowie)... Bo gdybym bym to mówili żebym osobiście do niego jechał... Niestety nie mam mozliwosci. Cóż...

Robcio
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 29 sty 2017, 14:27
Posiadane auto: Skoda
Silnik: 1.0
Rocznik auta: 2014
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolska
Has thanked: 5 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Robcio » 16 lut 2017, 13:29

Krzysiec to może podjedź z tym do innego ASO przy okazji zobaczysz na ile operatywne jest to Twoje nazwijmy to macierzyste. Bo mnie by tylko rozsierdził taką dyskusją, że to normalne i takie dyrdymały, że on to coś tam mierzył tu i tam i on uważa, że coś tam…

Niech się tutaj wypowie może kolega z Opla ale ja nie wiem czy takie duże uchybienia jak braki w malowaniu (w zasadzie nie do wytłumaczenia przy odsprzedażu itd) nie kwalifikują się do zareklamowania jako towar niezgodny z umową sprzedaży i zwrotu kasy… Bo defacto dostałeś produkt niepełnowartościowy. Oczywiście tu trzeba papierologię sprawdzić czy czasami się nie zabezpieczają przed takimi roszczeniami, na zasadzie przecież Pan widział co odbiera.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Krzysiec » 16 lut 2017, 13:39

Napisalem juz wczoraj do kolegi z Opla... Drugie ASO w moim miescie (Rzeszów) to jeszcze wieksza masakra... Z reszta co ich to będzie obchodzić? Kupował Pan tam to niech tam Pan załatwia. To drugie ASO nawet nie widziało we mnie potencjalnego klienta jak odwiedzałem ich salon :) Oferty do dzis nie dostałem od nich.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Krzysiec » 17 lut 2017, 10:27

Sorry, ze post pod postem. Patrzcie co znalazlem przed chwila w necie:

http://forum.toyotaklub.org.pl/index.ph ... 932.0.html

Czyli nie tylko Opel. Jak przeczytacie tamten temat to pisza goscie, że wszystkie w salonie mialy niedomalowane spody. Czyzby jakis nowy trend jednak wchodzil od 2016?

Ja czekam na odpowiedz z mojego ASO, a potem atakuje do GM (o ile odpisze mi rzecznik praw i podesle jakies paragrafy, pisma itp ;) )

Pawlo
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 15 sie 2016, 19:24
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.6 Turbo
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Świętokrzyskie
Has thanked: 1 time

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Pawlo » 17 lut 2017, 19:23

Krzysiec nie słuchaj nikogo z salonu bo oni chcą się tylko problemu pozbyć jak chcesz wiedzieć ile powinien pokazywać miernik to podjedz sobie do Rzeczoznawcy samochodowego zapłacisz niewiele ale będziesz miał ekspertyzę i będziesz wiedział na czym stoisz reklamuj samochód z rękojmi jako towar nie zgodny z umową

noso
Klubowicz
Posty: 393
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:15
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1,4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Gdynia
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: RE: Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: noso » 18 lut 2017, 20:55

Pawlo pisze:Krzysiec nie słuchaj nikogo z salonu bo oni chcą się tylko problemu pozbyć jak chcesz wiedzieć ile powinien pokazywać miernik to podjedz sobie do Rzeczoznawcy samochodowego zapłacisz niewiele ale będziesz miał ekspertyzę i będziesz wiedział na czym stoisz reklamuj samochód z rękojmi jako towar nie zgodny z umową

Potwierdzam i wszystko pisemnie lacznie z odpowiedziami z ASO

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Krzysiec » 18 lut 2017, 21:28

Narazie czekam na emaila z odpowiedzia od tego ich kierownika dzialu napraw czy ki ch€@& ... Takze bede mial na pismie. Jak on mnie zbedzie to laduje do GM, z rzeczoznawca sie kontakyowalem i powiedzial ze taka ostatnio tendencja ale ten pomiar 20 mikrometrow jesli taki wystapil to jest drastycznie niski i on opinie wyda o tym. Narazie czekam na maile i potem bede atakowal dalej.

Pawlo
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 15 sie 2016, 19:24
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.6 Turbo
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Świętokrzyskie
Has thanked: 1 time

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Pawlo » 18 lut 2017, 21:42

Krzysiec pisze:Narazie czekam na emaila z odpowiedzia od tego ich kierownika dzialu napraw czy ki ch€@& ... Takze bede mial na pismie. Jak on mnie zbedzie to laduje do GM, z rzeczoznawca sie kontakyowalem i powiedzial ze taka ostatnio tendencja ale ten pomiar 20 mikrometrow jesli taki wystapil to jest drastycznie niski i on opinie wyda o tym. Narazie czekam na maile i potem bede atakowal dalej.


Nie pisz do GM tylko złóż reklamację do salonu bo to on Ci sprzedał ten samochód i za to odpowiada , a salon będzie atakował GM
a z działu napraw dostaniesz na pewno że Ci naprawią bo to na pewno z gwarancji poszło moim zdaniem naprawa może być ale ma być zgodnie ze sztuką plus rekompensata za towar niezgodny z umową

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Krzysiec » 21 lut 2017, 16:23

A więc Pany taka sytuacja...
Zgodnie z prosba ASO wyslalem im te fotki i czekalem na odpowiedz... Minął poniedziałek - odpowiedzi zero. Czekalem dalej... Az tu nagle?
Dzwoni miła Pani z AUTO-RESU (placowka w ktorej jest warsztat blacharsko lakierniczy i podelga GM - wlasnie tam urzeduje ten kierownik do ktorego mialy trafic fotki). Pani pyta o ostatnia wizyte w serwisie (wymiana oleju i przy okazji urwanie zaczepu od maskownicy gumowej wiazki kabli przy klapie oraz porysiwanie maski wezykiem od sprezarki - podczas przedmuchiwania zatkanych dysz) Pani spytala jak oceniam wizyte w sklai 1-10 - no to ja 3 "Bo olej udalo im sie wymienic" (ale filtra pewny nie jestem - moze uznali ze po 3000 jest ok)

Na to Pani zaczela wypytywac czego tak nisko? No to ladnie wytlumaczylem. A na koniec pomyslalem... Skoro dzwoni juz z tego miejsca z ktorego mialem dostac odpowiedz odnosnie tych drzwi niedomalowanych to zapytalem czy nie ma gdzies goscia w poblizu... Nie bylo. Co sie okazalo? Byl na audycie :) Na ktorym równiez był przedstawiciel fabryki (GM)- no to Pani z zaskokiem wydrukowala wszystko łącznie z opisem i moimi danymi i wreczyla kierownikowi w trakcie audytu :D Takze moje papiery ma Pan z fabryki z Gliwic i ma mi dac odpowiedz do tygodnia czasu.

Czy mam jakas nadzieje na rozwiazanie sprawy po mojej mysli? Wg mnie nie :/ No chyba, ze miernikiem znajde miejsce gdzie jest 0 um.
Dlaczego tak uwazam? Zapytalem mojego dobrego kolege z Serbii (ogarnietego serwisanta w ASO OPLA) - wyslalem mu fotke z prosba o sprawdzenie innych ASTR ktore ma "na warsztacie" - w odpowiedzi dostalem kilka zdjec...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnie foto to foto Merivy z 2016.

jacekbomba
Wyjadacz
Posty: 201
Rejestracja: 30 wrz 2016, 09:05
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: jacekbomba » 28 lut 2017, 09:06

Tak sobie myślę, że te niedomalowane dolne drzwi to może jest skutek odchudzania wagi nowej astry?

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Segor » 28 lut 2017, 09:09

jacekbomba pisze:Tak sobie myślę, że te niedomalowane dolne drzwi to może jest skutek odchudzania wagi nowej astry?
Z kosztów produkcji 8-)
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: kuba » 28 lut 2017, 09:10

No a co z kolegą @Pawlo :?: Dostał nową furę już :?:
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Pawlo
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 15 sie 2016, 19:24
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.6 Turbo
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Świętokrzyskie
Has thanked: 1 time

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Pawlo » 28 lut 2017, 18:56

kuba pisze:No a co z kolegą @Pawlo :?: Dostał nową furę już :?:


Jeszcze czekam fura zamówiona i ma być koło połowy marca czyli niedługo powinno się wszystko zakończyć .

Pawlo
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 15 sie 2016, 19:24
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.6 Turbo
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Świętokrzyskie
Has thanked: 1 time

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Pawlo » 05 mar 2017, 16:24

A kolega Krzysiec dostał już odpowiedz z Aso czy nie ?

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Krzysiec » 05 mar 2017, 17:39

Nie, jutro dzwonie i robie borute... Ale najprawdopodobniej tylko o to ze nie dostalem odpowiedzi. Bo jak widac u siebie moge nic nie wskurac :/ Taka praktyka. Ja niestety 0 nigdzie nie mialem... 20 bylo najmniej.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Krzysiec » 07 mar 2017, 11:24

AKTUALIZACJA W MOJEJ SPRAWIE:
Oczywiscie czekajac na odpowiedz ze strony OPLA moglbym sobie czekac i czekac wiec zadzownilem sam... Co sie okazuje? "O wlasnie mialem do Pana dzwonic" - czyli chyba nawet z imienia i nazwiska mnie kojarzą skoro po przedstawieniu się Pan "własnie miał do mnie dzwonić".
Dostali odpowiedz od GM, że jest zgoda za lakierowanie. Zapytalem jak to będzie lakierowane? Czy nie będzie widocznych odcięć w kolorze? Pan odpowiedział, że będą to chcieli tylko "dolakierować" i odciąć się na spodniej stronie drzwi, aby nie było widac zadnych roznic... Mysle sobie, że jest to logiczne. Po czym zapytałem co z moją powłoką ceramiczną, która jest na drzwi naniesiona i kosztowała mnie nie mało. No i Pan powiedział, że musi wysłac kolejnego maila do GM co w tej kwestii. Wg GM drzwi zabezpieczone przed korozją sa, ale z uwagi na wzgledy estetyczne uznali moje "roszczenia". I tak sie zastanawiam... Malować to? Czy nie malować? Jak myslicie? Gra warta świeczki? Odstawianie aut, demontaz drzwi + klapy bagaznika... Prawdopodobienstwo ułamania czegos tam... Niby Pan powiedzial, że procedura zakłada wymianę elementów mocujących które ulegają uszkodzeniu podczas demontazu. Ale jak mozna na forum przeczytać, jak kolega po akcji serwisowej poduszki ma polamane plastiki i nikomu nic nawet nie zasmierdziało z wymianą ich to mam pewne obawy :/ Co radzicie?

Templaris
Klubowicz
Posty: 468
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:42
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150KM AT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Templaris » 07 mar 2017, 11:40

Poproś o wycenę takiej akcji w ASO i zażądaj takiego odszkodowania:D

Awatar użytkownika
EmAjEs
Klubowicz
Posty: 579
Rejestracja: 19 sty 2017, 21:52
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.6 CDTI 110 KM
Rocznik auta: 2015
Miasto: Łańcut/Rzeszów
Województwo: Podkarpackie
Has thanked: 25 times
Been thanked: 24 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: EmAjEs » 07 mar 2017, 11:42

Heh no powiem Ci że dylemat troche jest biorąc pod uwage jak oni to mogą pomalować. Ja faktycznie miałbym obawy czy aby zrobia to FACHOWO i osobiście biorąc pod uwagę że jest to w tak niewidocznym na co dzień miejscu chyba bym odpuścił powiem Ci. Zabezpieczyć to jedynie przed korozją i tyle. Z drugiej strony jest to jakaś wada i powinna zostac usunięta. Na prawdę trudna decyzja - myślę że musisz to dobrze przemyśleć zanim się zdecyzujesz na jakiś rozwiązanie i zrobić dobrą analiza za i przeciw.

Awatar użytkownika
admin
Admin
Posty: 3534
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:41
Posiadane auto: Astra V ST i RAV4
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 52 times
Been thanked: 110 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: admin » 07 mar 2017, 11:55

Hmmm, jeśli zgodzisz się na malowanie to będą mieli wytrych na przyszłe ewentualne roszczenia innych "niedomalowanych", a z drugiej strony za chwilę mogą powiedzieć, że skoro się nie zgodziłeś na niedomalowanie jak Ci coś wyjdzie na rantach drzwi to oni chcieli to zamalować ale się nie zgodziłeś więc gwarancja w pi*** - nieciekawy wybór Ci powiem...w kontekście jeszcze powłoki ceramicznej...

Może rozwiązaniem byłoby kwestia ustalenia, że wszelkie elementy, które będą malowane, rozbierane etc. mają zostać przed zakryciem obfotografowane?

Do tego minimum auto tej samej klasy jako zastępcze.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Niedomalowane dolne części drzwi

Postautor: Krzysiec » 07 mar 2017, 11:58

Nie oszukujmy sie na nowe auto nie liczylem ;) Ale poczekam jeszcze co gm odpisze o powloce... Wtedy bede mial pelny poglad i dane do podjecia decyzji...


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Adi87 i 51 gości