IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o karoserii i nadwoziu w Astrze 5
Awatar użytkownika
Desiderata
VIP
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:04
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdynia
Województwo: Polska
Has thanked: 80 times
Been thanked: 81 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Desiderata » 26 maja 2020, 16:39

Czujniki wyją i wyć będą.
Sei frohgemut. Strebe danach glücklich zu sein.

Awatar użytkownika
vwarni
Klubowicz
Posty: 440
Rejestracja: 23 maja 2017, 19:26
Posiadane auto: Astra K 1.4 turbo
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM S/S
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie q
Been thanked: 8 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: vwarni » 26 maja 2020, 16:51

No czujniki owszem, to się spodziewałem, że będą wyć. Tylko czy, to może mieć wpływ na ten komunikat o awari AFL??? Nie miałem czasu już wyjeżdżac sprawdzać, bo do roboty musiałem lecieć.

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: komisarzryba » 26 maja 2020, 17:06

Czujniki parkowania nie mają nic wspólnego ze światłami. Reklamuj.
béton brut

Awatar użytkownika
vwarni
Klubowicz
Posty: 440
Rejestracja: 23 maja 2017, 19:26
Posiadane auto: Astra K 1.4 turbo
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM S/S
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie q
Been thanked: 8 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: vwarni » 26 maja 2020, 17:56

Gdzieś kurcze na forum czytałem, że ktoś też miał taki problem komunikat na zegarach. Że system AFL niesprawny itp. Ogólnie z tego całego auta jakoś tych światłem najbardziej się obawiam od początku. Super, to zapewne świeci no ale... Jak będą cyrki co chwilę itp, to słabo. Jak pisałem wcześniej w historii serwisowsnia jest zapis, że w 2018 r przy przebiegu 26 tys wymiana prawego lefrektora IL kodowanie itp. Widac, że te światła chyba średnio się im udały....

72marek
Wyjadacz
Posty: 124
Rejestracja: 03 kwie 2020, 10:03
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 1.5 turbo 165 koni
Rocznik auta: 2018
Miasto: Opole
Województwo: Opolskie
Been thanked: 3 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: 72marek » 26 maja 2020, 21:20

Tak tylko się wtrące deko, słyszałem opinie użytkownika, że te światła świecą, światłem trupim, dokładnie cytuję i ,że są gorsze od bixenonów,czy jak to się zwie. Mało jeżdżę w nocy kilka długich tras w roku i postawiłem odrazu na H7 ,żeby nie mieć kłopotów przy choćby przypadkowym uszkodzeniu lampy .W złą pogodę mijania są jakie są nie zaznałem lepszych ,więc nie żałuję choć napewno jest lepsza technologia ,coś za coś . Auta nowe się psują a bajery jeszcze to potęgują ,choćby tzw. ochrona pieszych ,życie jest najważniejsze ale czy ten gadżet działa ,lepiej się nie przekonywać, bo choćby kot tylko dotknął tablicy ,to wystrzał maski będzie słono kosztował.

Inferno
VIP
Posty: 1892
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Inferno » 26 maja 2020, 22:44

vwarni pisze:Gdzieś kurcze na forum czytałem, że ktoś też miał taki problem komunikat na zegarach. Że system AFL niesprawny itp.

Jaki masz komunikat?

72marek pisze:Tak tylko się wtrące deko, słyszałem opinie użytkownika, że te światła świecą, światłem trupim, dokładnie cytuję i ,że są gorsze od bixenonów,czy jak to się zwie.

Świecą super. Światło jest jasne. W klasycznych żarówkach jest żółtawe. Widzi się to, gdy ma się dwa auta: jedno z IL, drugie ze zwykłymi żarówkami.

72marek pisze:Auta nowe się psują

Nie potwierdzam tego. Miałem tylko awarię jednego światła IL na razie i czasem stan oleju mi się kasuje.

Marco2016
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 27 paź 2019, 18:23
Posiadane auto: Czarna Astra K ST Elite
Silnik: 1.6 CDTI 136KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Opole
Województwo: opolskie
Been thanked: 1 time

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Marco2016 » 10 cze 2020, 13:02

Od niedawna jeżdżę Astrą ST z IL, proszę o pomoc jak fizycznie działają światła IL - jak się włącza, kiedy sięaktywują.
Jechałem z kolegą Passatem B8, tam światła włącza się manetką - raz od siebie (dwa razy światłą włączone na stałe).
Z wątku wynika, że IL są aktywne powyżej prędkości licznikowej 60 a dezaktywują się poniżej 20. Wyczytałem też, że nie działają ze światłami przeciwmgielnymi (często włączam przeciwmgielne).
Jeżdżę z ustawieniem świateł - auto.

Proszę kolegów o opis działania, chcę zrozumieć działanie i bezpiecznie stosować światła IL.

Awatar użytkownika
kobe24la
VIP
Posty: 1579
Rejestracja: 08 kwie 2018, 16:32
Posiadane auto: SKODA Octavia 4 RS
Silnik: 2.0 245KM
Rocznik auta: 0
Miasto: Częstochowa
Województwo: Śląskie
Has thanked: 77 times
Been thanked: 86 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: kobe24la » 10 cze 2020, 13:57

Wystarczy instrukcję przeczytać a wiedziałbyś jak się włącza i wyłącza oraz kiedy działają. W skrócie, jak masz kolorowy wyświetlacz między zegarami, to na lewej manetce powinieneś mieć przycisk AUTO. Przy włączonych światłach powinna ci się kontrolka zielona zapalić (lampka z literką A). Jeśli masz wyświetlacz monochromatyczny tak jak ja, aby aktywować IL musisz dwa razy szybko pociągnąć manetkę, tak jakbyś długimi na moment chciał mrugnąć. Wtedy też zaświeci ci się tak samo jak powyżej nad kontrolką świateł lampka z literką A. Wtedy system IL jest aktywny. Wyłączasz w odwrotny sposób.

Co do samego działania, to muszą być spełnione określone warunki. Tutaj odsyłam do instrukcji, jest ogólnodostępna w internecie. Nawet na stronie myopel możesz sobie pobrać.

rah
VIP
Posty: 2597
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:34
Posiadane auto: KIA Xceed 1.6 XL była Astra ST 1.6 200KM
Silnik: 1.6 T-GDi 204 KM 7DCT
Rocznik auta: 2020
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 149 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: rah » 10 cze 2020, 14:18

Światła można włączyć w tryb auto dopiero po zmroku, jak jest już całkiem ciemne niebo. Przyciskiem A na dźwigni kierunkowskazów. Pokaże się zielona kontrolka, ale po zmroku. Jak pojawią się odpowiednie warunki to włączy niebieską kontrolkę i działają IL. Trzeba pamiętać, że jeśli widzi tylko jedno światło pojazdu to nie wyłączy, ani nie ominie. Musi być samochód i to prawidłowo oświetlony z dobrymi żarówkami. Jeśli samochód będzie stał bokiem na bocznej drodze to też trzeba wcisnąć przycisk A, żeby wyłączyć światła na mijania. To samo piesi przy drodze, rowerzyści. Problem jest też z ciężarówkami na wzniesieniach. Dopóki kamera nie zobaczy jej świateł to nie przełączy, a kierowca w kabinie ciężarówki dostaje już światłami. To są sytuacje kiedy trzeba wcisnąć A, żeby nie oślepiać i zaraz można ponownie włączyć IL.
W zeszłym roku w ciągu jednego, albo dwóch dni kilkakrotnie włączał się błąd IL. Będąc na postoju przekręciłem pokrętło świateł z Auto na mijania i od razu światła się wypoziomowaly i od tamtej pory ani razu nie pojawił się błąd świateł.

Inferno
VIP
Posty: 1892
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Inferno » 10 cze 2020, 23:00

Marco2016 pisze:Z wątku wynika, że IL są aktywne powyżej prędkości licznikowej 60 a dezaktywują się poniżej 20.

Po pierwsze instrukcja obsługi. IL są aktywne zawsze, gdy są włączone. Są w nich uruchamiane różne segmenty LED zależnie od warunków na drodze. Pytasz o automatyczne włączanie drogowych. Włączają się przy 55 i wyłączają przy 35, ale też nie zawsze, bo w dzień, albo na drodze oświetlonej latarniami się nie włączą (przepisy o użyciu świateł drogowych).

Marco2016 pisze:Wyczytałem też, że nie działają ze światłami przeciwmgielnymi

Drogowe nie działają z przeciwmgielnymi chyba w każdym samochodzie. :?:

Marco2016 pisze:(często włączam przeciwmgielne).

No to przestań, bo oślepiasz ;) Poza tym ze światłami matrycowymi są całkowicie zbędne. Nie wiem, po w ogóle Opel sprzedaje światła matrycowe razem z przeciwmgielnymi. W gęstej mgle Intelliluxy działają świetnie, o wiele lepiej niż światła przeciwmgielne.

Marco2016 pisze:Jeżdżę z ustawieniem świateł - auto.

Dobrze.

Marco2016 pisze:Proszę kolegów o opis działania, chcę zrozumieć działanie i bezpiecznie stosować światła IL.


Tu jest test:
https://www.youtube.com/watch?v=0rKy-5wZ-ns

I może to coś pomoże.
https://www.youtube.com/watch?v=ip5mca2xP3M


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości