IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o karoserii i nadwoziu w Astrze 5
Inferno
VIP
Posty: 1892
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Inferno » 22 paź 2019, 20:25

Mamy włączone automatyczne sterowanie światłami drogowymi i czasem samochód z przodu nam mrugnie, że niby jedziemy na drogowych. Czy nasze światła rzeczywiście oślepiają drogowymi? Czy układ sterowania wyłącza odpowiednie diody z opóźnieniem? Czy to może nadgorliwość kierowcy z naprzeciwka, który nie jest oślepiany, ale widzi drogowe i mruga?

Może się gdzieś spotkamy i potestujemy?

Temat czasem się pojawia, więc obgadajmy go ostatecznie. Dlatego postanowiłem założyć ten osobny wątek.

Awatar użytkownika
Budus
VIP
Posty: 4573
Rejestracja: 05 cze 2016, 13:30
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 174KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 160 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Budus » 22 paź 2019, 20:27

mi walą tirowcy bo siedzą wyżej i kamera ich "budy" nie łapie.
osobówki jeszcze nie zaobserwowałem.

podjedź do ASO i powiedz, że się wyłączają z opóźnieniem na zakrętach i wzniesieniach - kiedyś wgrywali nowe wersje oprogramowania mające to właśnie wyeliminować.
Obrazek

STANISLAW
Weteran
Posty: 870
Rejestracja: 26 sie 2018, 08:34
Posiadane auto: a
Silnik: a
Rocznik auta: 1
Miasto: ab
Województwo: a
Has thanked: 109 times
Been thanked: 31 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: STANISLAW » 22 paź 2019, 20:38

bo jak ktoś ma świeczki i zobaczy dobre ledy to jest w szoku , że tak mogą światła świecić i to nie drogowe !!!
Je śmigam na automatycznych drogowych i sporadycznie ktoś mrugnie , wtedy manetka do siebie na 2 sek . i widzi różnice .........
jedynie jak dzisiaj w czasie mgły jak zwykle wszystko ześwirowało i umarło ......................
Ostatnio zmieniony 22 paź 2019, 21:50 przez STANISLAW, łącznie zmieniany 1 raz.
Astra zrobiła swoje ,Astra musi odejść ......

Inferno
VIP
Posty: 1892
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Inferno » 22 paź 2019, 20:43

Budus, mnie też głównie mrugają TIR-owcy. A może wyłącznie oni?

Z ciężarowymi jest taki problem, że zza góry najpierw wyłania się kabina, a potem światła i przez to jest opóźnienie. Ten sam problem jest na drogach ekspresowych i autostradach, gdy są barierki i światła samochodów z naprzeciwka są poniżej barierek. Osobówkom to nie przeszkadza, bo kierowcy siedzą nisko, ale kierowcy ciężarowych siedzą ponad barierkami, a światła mają poniżej i nasze IntelliLuxy ich wtedy oślepiają.

Miałem jedną lampę wymienioną 3 miesiące temu, więc pewnie wgrali nowe oprogramowanie.

Awatar użytkownika
Budus
VIP
Posty: 4573
Rejestracja: 05 cze 2016, 13:30
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 174KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 160 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Budus » 22 paź 2019, 20:46

z prędkościami powyżej 120 długie chyba nie walą ma lewą stronę jezdni - taki obrazek pamiętam z instrukcji.
Obrazek

Awatar użytkownika
pgrad
VIP
Posty: 2346
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:17
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: B14XFT (1.4T s/s 150KM) 6T35
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: pgrad » 22 paź 2019, 20:48

Oślepić dodatkowo można, wyłączając z rozważania sytuacje iż auto przed nami jest nie zauważalne dla komputera gdyż np. ma dupne oświetlenie, w sytuacji gdy koła zaliczą jakąś nierówność na drodze a układ poziomowania i komputer nie nadążą za chwilowym zachwianiem utrzymywanego poziomu
Obrazek

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: komisarzryba » 23 paź 2019, 07:27

STANISLAW pisze:bo jak ktoś ma świeczki i zobaczy dobre ledy to jest w szoku , że tak mogą światła świecić i to nie drogowe !!!
Je śmigam na automatycznych drogowych i sporadycznie ktoś mrugnie , wtedy manetka do siebie na 2 sek

Dokładnie. Niektórzy jeżdżą dyliżansami ze świeczkami zamiast świateł i ich światopogląd się na tym kończy. W przypadku działania automatycznych długich astry, widać który fragment świateł jest wyłączony i nie ma szans żeby oslepiac innych, jednak czasem jakiś matoł mruga. Też im wtedy mrugam ;)

Budus pisze:z prędkościami powyżej 120 długie chyba nie walą ma lewą stronę jezdni - taki obrazek pamiętam z instrukcji.

Tak, ale czasem są zakręty ;)
Chociaż nie wiem czy czasem ten limit nie działa tylko na drogach szybkiego ruchu, a dane brane z nawigacji. Mam koło siebie taki fragment ekspresowki, który nie jest dokładnie naniesiony na mapę nawigacji i wtedy długie nie ograniczają świecenia mimo prędkości powyżej 120 km/h
béton brut

opelek

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: opelek » 23 paź 2019, 07:40

Niestety czy wam się to podoba czy nie, światła w nowych autach to jest czysty dramat. Rażą oczy tak, że coraz więcej wypadków będzie powodowanych właśnie przez nowoczesne lampy. Te światła nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem i poszanowaniem innych użytkowników, wszyscy nawzajem się oślepiają w imię nowoczesności.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Segor » 23 paź 2019, 08:55

Nie pamiętam kiedy mnie ostatnio oślepiły światła nowego auta. W 90% przypadków to są auta ze źle ustawionym reflektorem. Następne 9% to geniusze dający ledy czy inne cuda do zwykłych reflektorów, co kończy się całkowitym brakiem linii odcięcia.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2019, 08:55 przez Segor, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: RE: Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Segor » 23 paź 2019, 08:55

komisarzryba pisze:Dokładnie. Niektórzy jeżdżą dyliżansami ze świeczkami zamiast świateł i ich światopogląd się na tym kończy. W przypadku działania automatycznych długich astry, widać który fragment świateł jest wyłączony i nie ma szans żeby oslepiac innych, jednak czasem jakiś matoł mruga. Też im wtedy mrugam ;)

Uwierz mi, że jeżeli ktoś mruga to dlatego, że oślepiasz ich, a nie dlatego, że masz mocne światła. Nie ważne jak mocne są światła, jak linia odcięcia prawidłowo odcina, to nic nie oślepia i nikt by na to nie zwrócił uwagi!
Jednak skoro mrugają, to musi coś być nie tak. Tym bardziej, jeżeli nie zdarzyło się to raz czy dwa, ale kilka razy. Jeżeli tak, to jesteś ...................., a jak Ci zwracają uwagę, to zachowujesz się jak jeszcze .......... ........... No brawo!
Przecież już nie jedna osoba na forum mówiła o tym, że osoby z przeciwka mrugają i była poprawka w oprogramowaniu IL w związku z tym!
Wystarczy, że segment zgaśnie o 0.3s za późno. Ty tego nie zauważysz, ale osoba z przeciwka już błysk zauważy.
Nie przestaniesz korzystać z IL nawet jak nie działają idealnie, ale przynajmniej ......................, który specjalnie kogoś dodatkowo oślepia!
Wybaczcie, że się uniosłem, ale strasznie mnie irytują kierowcy co nie widzą swojej winy, chociaż jest ewidentna.

Uniesienie mogę wybaczyć ale obrażanie innego usera - tego niestety nie, i nie róbmy tego tutaj -> bardzo proszę o lepsze dobieranie słownictwa - admin.
Obrazek

Slavek
VIP
Posty: 2105
Rejestracja: 27 sie 2017, 13:02
Posiadane auto: Opel Astra
Silnik: 1.1
Rocznik auta: 0
Miasto: Centrum sedna
Województwo: odpowiednie
Has thanked: 11 times
Been thanked: 86 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Slavek » 23 paź 2019, 09:23

opelek pisze:Niestety czy wam się to podoba czy nie, światła w nowych autach to jest czysty dramat. Rażą oczy tak, że coraz więcej wypadków będzie powodowanych właśnie przez nowoczesne lampy. Te światła nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem i poszanowaniem innych użytkowników, wszyscy nawzajem się oślepiają w imię nowoczesności.

A jakieś podstawy takiego oświadczenia czy subiektywne odczucia? :)

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: RE: Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: komisarzryba » 23 paź 2019, 09:29

Segor pisze:
komisarzryba pisze:Dokładnie. Niektórzy jeżdżą dyliżansami ze świeczkami zamiast świateł i ich światopogląd się na tym kończy. W przypadku działania automatycznych długich astry, widać który fragment świateł jest wyłączony i nie ma szans żeby oslepiac innych, jednak czasem jakiś matoł mruga. Też im wtedy mrugam ;)


jeśli nie masz intelliluxow i nie wiesz jak dzialaja, nie wypowiadaj się. swiatla mam ustawione prawidłowo.
béton brut

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: daro » 23 paź 2019, 09:41

Czasami zdarza się, że mrugają mi z naprzeciwka kierowcy. Są to głównie auta osobowe, które mają słabe światła mijania, a automat IL nie wyłapuje strumienia światła auta nadjeżdżającego... przełączam ręcznie wtedy i po temacie.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: RE: Re: RE: Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Segor » 23 paź 2019, 11:35

komisarzryba pisze:jeśli nie masz intelliluxow i nie wiesz jak dzialaja, nie wypowiadaj się. swiatla mam ustawione prawidłowo.
To może lepiej Ty się nie wypowiadaj jeżeli nie wiesz jak oślepiają kierowców z przeciwka??? Prawidłowo ustawione światła nie mają tu znaczenie, jeżeli sam system działa błędnie.
Ja wiem jak działają IL i oczywiste są dla mnie ich ograniczenia. Natomiast wygląda na to, że Ty, w swoim zapatrzeniu na nie nie dostrzegasz problemu.
Moja mama jeździ od wielu lat SUWami. I też na początku jej często mrugali w nocy. Mimo poprawnego ustawienia z punktu widzenia prawa, po prostu często trafiała na sytuację, gdzie kierowca z przeciwka wpadał po linię odcięcia i go oślepiało. W końcu dała się przekonać, żeby odrobinę obniżyć linię odcięcia i mruganie się skończyło... Moja mama nie zauważa różnicy, a inni kierowcy nie są oślepieni. To chyba dobre podejście, co?
Ale oczywiście Ty możesz daje uważać, że problemu nie ma. Przecież Ty nie jesteś oślepiony. A światła są "prawidłowo" ustawione...
Obrazek

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: RE: Re: RE: Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: komisarzryba » 23 paź 2019, 12:27

Segor pisze:
komisarzryba pisze:jeśli nie masz intelliluxow i nie wiesz jak dzialaja, nie wypowiadaj się. swiatla mam ustawione prawidłowo.
To może lepiej Ty się nie wypowiadaj jeżeli nie wiesz jak oślepiają kierowców z przeciwka??? Prawidłowo ustawione światła nie mają tu znaczenie, jeżeli sam system działa błędnie.
Ja wiem jak działają IL i oczywiste są dla mnie ich ograniczenia. Natomiast wygląda na to, że Ty, w swoim zapatrzeniu na nie nie dostrzegasz problemu.
Moja mama jeździ od wielu lat SUWami. I też na początku jej często mrugali w nocy. Mimo poprawnego ustawienia z punktu widzenia prawa, po prostu często trafiała na sytuację, gdzie kierowca z przeciwka wpadał po linię odcięcia i go oślepiało. W końcu dała się przekonać, żeby odrobinę obniżyć linię odcięcia i mruganie się skończyło... Moja mama nie zauważa różnicy, a inni kierowcy nie są oślepieni. To chyba dobre podejście, co?
Ale oczywiście Ty możesz daje uważać, że problemu nie ma. Przecież Ty nie jesteś oślepiony. A światła są "prawidłowo" ustawione...

moje swiatla nie sa "prawidłowo" ustawione, a prawidłowo. doskonale widać, w którym kierunku swieca długie i doskonale widać linie odcięcia swiatel mijania. jeśli ktoś jedzie z naprzeciwka, to srodkowe segmenty się wylaczaja, swieca tylko boczne i to nie "na gazete", ale wycinany jest duzy obszar srodka, doskonale to widać. nie swiece nikomu wtedy długimi po oczach. poszczególne segmenty wylaczaja się odpowiednio wcześniej i wlaczaja odpowiednio później. ile kilometrow przejechales z intelliluxami, ze wiesz lepiej?
béton brut

Awatar użytkownika
man1utek
VIP
Posty: 2061
Rejestracja: 05 kwie 2017, 10:27
Posiadane auto: Opel Astra V HB Essentia
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Brwinów
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 46 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: man1utek » 23 paź 2019, 12:37

Chłopaki, a może na priwie sobie pogadajcie???

Awatar użytkownika
admin
Admin
Posty: 3534
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:41
Posiadane auto: Astra V ST i RAV4
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 52 times
Been thanked: 110 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: admin » 23 paź 2019, 12:44

Proponuję się nie obrażać wzajemnie poprzez stosowanie słów uznanych za obraźliwe.

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: komisarzryba » 23 paź 2019, 12:55

man1utek pisze:Chłopaki, a może na priwie sobie pogadajcie???

ide do magazynu pojezdzic paleciakiem, on nie ma swiatel ;)
béton brut

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Segor » 23 paź 2019, 13:10

Ja tylko nazywajmy rzeczy po imieniu: jeżeli ktoś uprzykrza innym życie, a na zwrócenie uwagi reaguje jeszcze większym uprzykrzaniem, to jak go nazwać?
Komisarzu, a jakie ma znaczenie ile jeździłem z IL? Przecież to nie Ci co mają IL są oślepia i tylko Ci z przeciwka. Mógłbyś zadać pytanie: ile razy mijałem kogoś z IL. To by miało sens. Tego nie wiem, może nigdy. Wiem tylko że jak jeżdżę autem to mi nikt nie mruga. Jak jeździlem autem ojca z absurdalnie mocnymi ksenonami (aż źle mi się jechało) to też mi nikt nie mrugał. A Tobie jednak mrugają. Innym użytkownikom IL też mrugają. Czysty przypadek... No ale na pewno nie może to być wina systemu, przecież to niemożliwe...szczególnie, że Tobie się wydaje, że nie może oślepiać!
Obrazek

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: komisarzryba » 23 paź 2019, 13:34

co mam zrobić? zgasic swiatla i jechać po ciemku? przecież nie mruga mi każdy mijany samochod, tylko to sa sporadyczne sytuacje. swiatla nie swieca w kierunku mijanego samochodu, mowa o takich co mrugają dlugimi gdy tylko widza, ze jedzie z naprzeciwka cos, co nie ma tak słabych swiatel jak oni.
béton brut

Awatar użytkownika
admin
Admin
Posty: 3534
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:41
Posiadane auto: Astra V ST i RAV4
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 52 times
Been thanked: 110 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: admin » 23 paź 2019, 13:38

Panowie - nie rozstrzygniemy tego tutaj...każdy ma swoje zdanie i spoko...szanujmy je...a to że się nie zgadzacie ze swoim podejściem, trudno...wojny z tego nie będzie...IL jakie są każdy wie, ja mam u siebie i czasami też mi ktoś mrugnie...czasami ja też mrugnę komuś...muszę z tym jakoś żyć więc liczę, że i Wam się uda...

Inferno
VIP
Posty: 1892
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Inferno » 23 paź 2019, 13:45

Sugeruję nocne spotkanie i przetestowanie. Najlepiej, żeby był ktoś z IL, bez IL oraz ktoś ze starszym samochodem z nędznymi, zmatowanymi światłami.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Segor » 23 paź 2019, 17:48

Mi tylko chodzi o to, żebyście się pozbyli tego żałosnego odruchu mrugania jak ktoś Wam zwrócił uwagę że oślepiacie. Uwierzcie, że najprawdopodobniej tak jest, bez względu na to co Wam się wydaje...
Obrazek

Slavek
VIP
Posty: 2105
Rejestracja: 27 sie 2017, 13:02
Posiadane auto: Opel Astra
Silnik: 1.1
Rocznik auta: 0
Miasto: Centrum sedna
Województwo: odpowiednie
Has thanked: 11 times
Been thanked: 86 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Slavek » 23 paź 2019, 20:47

Tylko ile osób jest oslepionych a ilu się tak wydaje bo ich światła to znicze nagrobne?

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Segor » 23 paź 2019, 21:19

Nadal nie bardzo wiem co mają wspólnego słabe światła do oślepiania? Jakbym nawet swoje wyłączył, to oślepiają nadal te same...
Obrazek

Slavek
VIP
Posty: 2105
Rejestracja: 27 sie 2017, 13:02
Posiadane auto: Opel Astra
Silnik: 1.1
Rocznik auta: 0
Miasto: Centrum sedna
Województwo: odpowiednie
Has thanked: 11 times
Been thanked: 86 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Slavek » 23 paź 2019, 22:36

To że jeśli od zawsze ktoś jeździ na swieczkach to dobre mocne i dobrze ustawione światła w aucie z naprzeciwka mogą wywoływać subiektywne odczucie oslepiania. Bo własne świecą dużo słabiej. Prościej nie umiem :)

Added in 3 minutes 20 seconds:
Gdyby światła były ustawione źle albo nawet dobrze ale oślepiały to dostawalibyśmy z przeciwka znaki długimi od powiedzmy co drugiego czy trzeciego auta. A nie od co pińcetnego :) Dlatego uważam że to subiektywne odczucie oslepiania a nie faktyczne oślepianie :)

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Segor » 24 paź 2019, 08:06

Gdyby system działał idealnie to tak, ale on nie działa idealnie. W różnych sytuacjach może zadziałać później, lub w ogóle. Jak każdy system skomplikowanej automatyki. I pewnie wtedy ktoś mruga.
Zresztą tak jak pisałem, najważniejsze to nie być dupkiem, który dodatkowo uprzykrza jazdę innym kierowcom...
Już obstrahuje od tego, że powodujecie dodatkowe zagrożenie.
Obrazek

kurpi
Wyjadacz
Posty: 130
Rejestracja: 23 lut 2018, 13:08
Posiadane auto: astra V kombi
Silnik: 1,4 150km at
Rocznik auta: 2017
Miasto: polskie
Województwo: ślaskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: kurpi » 24 paź 2019, 08:51

Z moich obserwacji kiedy system sobie nie radzi :
1.Kiedy auta są pod dużym kątem do nas (np ostry łuk z prawej strony,dojazd do ronda,samochód wyjeżdżający z podporządkowanej),jak się za późno zorientuje i nie wyłączę auto długich,to potrafią prze 2-3 sek oślepiać
2. Auta z naprzeciwka jak są daleko,czasem też trzeba pomóc długim się wyłączyć
3.Auta ze świeczkami zamiast lamp
4.Czasem się gubią jak są barierki na środku.
Idiotyczne jest to,że po 1 pociągnięciu dzwigni w celu wyłącznia,potrafią natychmiast się włączyć i oślepić ponownie,szczególnie dotyczy punku 1.
Nie zauważyłem natomiast oślepienia,jeżeli ktoś jedzie przed nami,w sumie to tylko raz z późno wyłączyło segment i oślepiło auto z naprzeciwka.Auta wyskakujące zza wzniesienia nie są problemem dla asi.Swoja droga patrząc na youtubach jak sobie z tym radzą auta z ruchomymi przesłonami,to asia i tak bardzo dobrze sobie radzi z działaniem automatycznych długich.

Przemo
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 06 wrz 2018, 07:49
Posiadane auto: K
Silnik: 1.6cdti
Rocznik auta: 2016
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolskie
Been thanked: 3 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: Przemo » 24 paź 2019, 15:19

Jak wyłączyć długie jak ktoś nam mruga? Bo mi często przłączają się na stałe na długie jak chcę wyłączyć i wychodzę na jakiegoś chama

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: IntelliLux a oślepianie na automatycznych drogowych

Postautor: komisarzryba » 24 paź 2019, 15:22

krotko ciagnac dzwignie do siebie lub przyciskiem "auto".
béton brut


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 58 gości