Osram cool blue intense

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o karoserii i nadwoziu w Astrze 5
Awatar użytkownika
TomashK
Wyjadacz
Posty: 202
Rejestracja: 27 mar 2018, 20:06
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Łódź
Województwo: Łódzkie
Has thanked: 30 times
Been thanked: 4 times

Osram cool blue intense

Postautor: TomashK » 11 gru 2018, 10:05

Cześć, czy montował ktoś w astrze do świateł mijania (halogenów, nie inteliluxow) żarówki osram cool blue intense? Jeśli tak to proszę o opinie, żywotność i super byłoby gdyby ktoś wrzucił fotkę jak świecą ze środka i z zewnątrz jaka maja barwę.

Awatar użytkownika
vzduch
Weteran
Posty: 768
Rejestracja: 02 mar 2018, 18:05
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: B-B
Województwo: śląskie
Has thanked: 24 times
Been thanked: 30 times

Re: Osram cool blue intense

Postautor: vzduch » 11 gru 2018, 11:06

Rozważam zakup i myślałem o nich. Nie widziałem ich na żywo, jedynie na youtube nagranie, z którego wynika, że Night Breaker Unlimited świecą chyba lepiej... Różnica w cenie to jakieś 10 zł, więc jeśli nie uda mi się znaleźć argumentu za Cool Blue Intense, to dopłacę do NB Unlimited albo nawet NB Laser.

OSRAM Night Breaker Unlimited (3600k) vs OSRAM Cool Blue Intense (4200k):
https://www.youtube.com/watch?v=ejTYtNEco8I

EDIT: Jednak nie będę się nastawiał nad zakupem OSRAM Cool Blue. Z powyższych - o wiele większa wygoda (mniej męczenia oczu) przy Night Breakerach. Dostałem też informację, że warto się zainteresować produktem Tungsram H7 MegaLight Ultra Plus 120%. Znacznie tańsze, a jakościowo bardzo dobre. No chyba, że faktycznie komuś zależy na białym, zimnym świetle.

Awatar użytkownika
TomashK
Wyjadacz
Posty: 202
Rejestracja: 27 mar 2018, 20:06
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Łódź
Województwo: Łódzkie
Has thanked: 30 times
Been thanked: 4 times

Re: Osram cool blue intense

Postautor: TomashK » 11 gru 2018, 15:58

Ja miałem kiedyś w audi a3 8l świeciły okej, a barwa była dość biała. Jednak świeciły gorzej niż moje obecne fabryczne w astrze (nie wiem jakie mam), tyle ze są strasznie żółte :( chciałbym zobaczyć jak świecą w astrze, bo wiadomo auto nowsze wiec może świeciły by lepiej niż fabryczne a barwa byłaby jak w audi.

Awatar użytkownika
luxasek
Wyjadacz
Posty: 306
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4T XFL 125 bez S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Świętochłowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 53 times
Been thanked: 10 times

Re: Osram cool blue intense

Postautor: luxasek » 13 gru 2018, 14:03

Ja się ostatnio przerzuciłem na Tungsram H7 MegaLight Ultra Plus 120%, jeździłem od początku na Philips White Vision ale najpierw jedna poszła zaraz druga i stwierdziłem ze szkoda mi kolejnych 85zł wywalać na żarówki, fakt świeciły jasno i bardziej w białe ale i tak to niczemu nie dorównuje i w dalszym ciągu jest to zwykły halogen wiec szkoda przepłacać.
Za tungsramy zapłaciłem 40zł i świecą o wiele mocniej niż seria bez porównania zobaczymy jak z żywotnością :)

remmyhi
Wyjadacz
Posty: 223
Rejestracja: 16 gru 2017, 23:37
Posiadane auto: AstraK
Silnik: 150km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: Qjawsko-Pomorskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Osram cool blue intense

Postautor: remmyhi » 19 gru 2018, 12:42

Kupiłem te Tungsram H7 MegaLight Ultra Plus 120%, wsadziłem wczoraj, 100km po mieście i trochę poza, i... nie widze żadnej różnicy w porównaniu do fabrycznych (Philips). Ale rzeczywiście 40zł to nie dużo, więc zobaczymy jak trwałe są.

Awatar użytkownika
JaroV
Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: 04 maja 2018, 16:25
Posiadane auto: ASTRA K Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: JASTRZĘBIE-ZDRÓJ
Województwo: ŚLĄSKIE
Has thanked: 6 times

Re: Osram cool blue intense

Postautor: JaroV » 31 mar 2019, 19:04

Szczerze z tej firmy jeszcze nie wpadły mi w oko nawet na allegro

Z moich testów to najbliżej jak dotąd do efektu xenon było na żarówkach BOSCH XENON SILVER 5500K +50% H7
niestety nie poświeciły zbyt długo w zasadzie 4 miesiące jazdy :)
Teraz kupiłem Żarówki PHILIPS H7 Racing Vision +150% barwa ciut bardziej wpadająca pod ciepłą barwę od poprzednich , ale za to pięknie oświetlają pobocze i linia przed siebie także jest dłuższa. Komfortowo się jeździ ale nadal barwa światła nie taka jaką bym sobie życzył :)

kurpi
Wyjadacz
Posty: 130
Rejestracja: 23 lut 2018, 13:08
Posiadane auto: astra V kombi
Silnik: 1,4 150km at
Rocznik auta: 2017
Miasto: polskie
Województwo: ślaskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Osram cool blue intense

Postautor: kurpi » 31 mar 2019, 19:51

W asi mam ledy,ale w poprzednich autach z halogenami próbowałem różnych i wszystkie typu xenon czy cool blue świecą może ładniej,ale zdecydowanie słabiej,bo niebieski filtr po prostu hamuje światło żarówki.Obecnie w pajero gdzie mam halogeny mam philipsy +150%.Jeżeli ktoś po tych żarówkach spodziewa się,że mu 10 lat poświecą ,to szkoda pieniędzy na nie,no chyba że tylko w dzień się jeździ.Ale poza tym śmiało je polecam.Sprawdzają się zarówno w soczewkach (choć tu szybciej lecą,bo nie mają jak się wychłodzić) jak i w lampach z odbłyśnikiem.Miałem tez tungsramy 120 i wg mnie philipsy świecą lepiej,choć jako bardziej wyżyłowane krócej.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości