Pierwsze problemy :(

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o karoserii i nadwoziu w Astrze 5
robal
Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: 24 maja 2016, 09:36
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: robal » 26 wrz 2016, 12:04

Furę zamawiałem w kwietniu, odbiór był w lipcu - równe 3 miesiące czekania. Dam im jeszcze tydzień a potem może zrobię jakąś aferę w firmie leasingowej (bo tak kupiłem), bo to faktycznie przegięcie, może klientów korporacyjnych traktują inaczej. W ramach desperacji próbowałem sprawdzić i powciskać wszystkie złączki, które znalazłem ale nie wygląda, żeby coś miało to poprawić.
Jak byłeś w ASO to robili jakieś konkretniejsze działania oprócz pełnej diagnostyki (która oczywiście nic nie wykazuje)? U mnie ponoć wgrano całe oprogramowanie od nowa - ale zaraz po odpaleniu to samo się działo.

Ireneusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 25 wrz 2016, 23:26
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: Ireneusz » 26 wrz 2016, 18:33

Sprawdziłem. Asystent parkowania działa. Niedziala zapewne w momencie kiedy jest nieaktywny układ monitorowania strefy bocznej.
Umawiam sie po raz czwarty do ASO na srode.
Wcześniejsze dwie wizyty podłączali komputer i niby kasowali jakieś błędy, ale tak jak u Ciebie niby diagnostyka OK.
Podczas trzeciej wizyty ponoć wgrali jakiś poprawiony sofy do modułu - szczerze nie wiem czy to robili. Miałem spokoju na jakieś 3tygodnie i usterka ponownie powróciła.
Najgorsze jest to, ze nie ma zasady kiedy wyskakuje. Nagrywałem filmiki, pokazywałem w serwisie, ale odnoszę wrażenie, ze nikt nie wie co ma z tym zrobić.

Daj znac jak cos będziesz wiedział, ja tez napisze co w srode mi powiedzieli.
Jak widać nie jest to nasze widzi mi sie tylko problem faktycznie występuje.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: Segor » 26 wrz 2016, 18:49

W skomplikowanych systemach normalne jest, że pojawiają się błędy trudne do zreprodukowania. Nie da się tego uniknąć, można tylko starać się naprawić. Szkoda tylko, że Opel nie przykłada się do tego. Jak na moje, to powinni regularnie raz w tygodniu dzwonić do Ciebie i pytać: czy problem wystąpił, w jakich okolicznościach, jak długo trwał i jeszcze parę pytań, które pozwoliłyby im zawęzić obszar poszukiwań. Ewentualnie powinni sobie stworzyć jakieś oprogramowanie diagnostyczne i zainstalować u Ciebie a aucie aby zbierało dodatkowe dane, które im pomoże rozwiązać problem. A wygląda na to, że czekają, aż ktoś gdzieś przypadkiem dojdzie do tego i wtedy dopiero będą naprawiać... :/
Obrazek

robal
Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: 24 maja 2016, 09:36
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: robal » 26 wrz 2016, 22:32

Tak się składa, że u mnie nie trzeba nic reprodukować, bo problem jest już teraz permanentny, zarówno jeśli chodzi o monitorowanie strefy bocznej jak i asystenta parkowania. Sam pracowałem przy takich systemach i zapewne Opel ma coś takiego, że jego system zbiera bardziej szczegółowe dane (póki ma miejsce) - choć w mogą to być dane diagnostyczne akurat nie użyteczne przy wizycie w warsztacie. Dlatego zapewne poinformowano mnie, że wysłano taki zbiór do ETAC, jak się doszukałem to European Technical Assistance Center. Oni tam to analizują i ewentualnie generują jakąś poradę - z tym, że jak na razie ten problem wydaje się przerastać nawet ich.

Ireneusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 25 wrz 2016, 23:26
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: Ireneusz » 28 wrz 2016, 17:52

Dzisiaj odbyłem czwartą już wizytę w ASO dotyczącą usterki "Układ monitorowania strefy bocznej niedostępny". Pokazałem nagrane różne filmiki jak komunikat pojawia się i znika co chwilę i tak w koło. Potwierdziłem czystość czujników, droga sucha, brak opadów, prędkość poniżej 140km/h (na filmach widać prędkość). Samochód wzięto na komputer i jak zwykle błędów brak, usterka zgłasza na przez Klienta niestwierdzona (tylko na podstawie podłączenia komputera - w trasę autem nie pojechali), wgrano nowszą wersję sterowników do czujników. Dowiedziałem się, że producent dopuszcza możliwość sporadycznych dziwnych zachowań układu - jak widać słowo sporadyczność jest bardzo obszerne - jawna kpina jak jadę i mi to miga przez godzinę, to to już nie jest sporadyczność.
Teraz czekam czy to coś da. Przeważnie po takiej wizycie przez 2-3 tygodnie miałem spokój, a potem problem powracał.
Robal daj znać co u Ciebie powiedzieli/zrobili.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: Segor » 29 wrz 2016, 07:54

Ja bym na Twoim miejscu powoli zmieniał ton, może jakiś mail do Opla? Z drugiej strony może w innym ASO by sobie lepiej poradzili. Może napisz maila do innych serwisów? Akurat na śląsku to masz wybór.
Obrazek

Templaris
Klubowicz
Posty: 468
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:42
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150KM AT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: Templaris » 29 wrz 2016, 08:09

Ireneusz pisze:Dzisiaj odbyłem czwartą już wizytę w ASO dotyczącą usterki "Układ monitorowania strefy bocznej niedostępny". Pokazałem nagrane różne filmiki jak komunikat pojawia się i znika co chwilę i tak w koło. Potwierdziłem czystość czujników, droga sucha, brak opadów, prędkość poniżej 140km/h (na filmach widać prędkość). Samochód wzięto na komputer i jak zwykle błędów brak, usterka zgłasza na przez Klienta niestwierdzona (tylko na podstawie podłączenia komputera - w trasę autem nie pojechali), wgrano nowszą wersję sterowników do czujników. Dowiedziałem się, że producent dopuszcza możliwość sporadycznych dziwnych zachowań układu - jak widać słowo sporadyczność jest bardzo obszerne - jawna kpina jak jadę i mi to miga przez godzinę, to to już nie jest sporadyczność.
Teraz czekam czy to coś da. Przeważnie po takiej wizycie przez 2-3 tygodnie miałem spokój, a potem problem powracał.
Robal daj znać co u Ciebie powiedzieli/zrobili.

Współczuję, kłania się u Opla brak doświadczenia i profesjonalizmu. Ja na Twoim miejscu napisałbym do GM opisał całą sytuację wskazał dowody w postaci filmów zdjęć itd. W przypadku nie naprawienia usterki zażądałbym nowego samochodu. Oczywiście dodałbym, że jeśli nie zainterweniują to idę 1) sąd - no bo towar wadliwy 2) przed sądem sprawa ląduje w TVN Turbo kamera, a takie coś bardzo boli producenta $$$$

Ireneusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 25 wrz 2016, 23:26
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: Ireneusz » 29 wrz 2016, 09:43

Jezeli problem powróci to zmienię serwis.
W temacie samego Opla to pisałem nie raz na adres polska@gm-customercare.com i jak dla mnie to ta instytucja Obsługi Klienta Posprzedażowego mogłaby nie istniec. Nic nie wiedza, z wszystkim odsyłają do ASO, ale nim to powiedzą to koniecznie musza miec VIN - parodia. W temacie czym sie różni rok modelowy 2016 od 2015 tez ich trzeba było uświadomić, ze sa różnice i inne auto przed zakupem mi pokazywano (OPEL POLSKA na FB wiedział).

roman669
Wyjadacz
Posty: 111
Rejestracja: 19 wrz 2016, 09:36
Posiadane auto: Opel Astra 5 Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Goleszów
Województwo: Śląskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: roman669 » 04 paź 2016, 12:53

Mnie też pojawiły się dzisiaj dziwne komunikaty. Trwało to krótko ale pisało coś o nieaktywnym asystencie hamowania. Dziś padało to może dlatego. Będę obserwował. Jak się powtórzy to zdobię zdjęcie. Zadzwonię też do serwisu zobaczymy co powiedzą.Widzę ze więcej Was ma problemy z komunikatami.

Awatar użytkownika
JG45
Wyjadacz
Posty: 301
Rejestracja: 10 maja 2016, 12:20
Posiadane auto: Opel Astra K Dynamic HB
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: CG
Województwo: .
Has thanked: 9 times
Been thanked: 9 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: JG45 » 12 paź 2016, 14:20

roman669 pisze:Mnie też pojawiły się dzisiaj dziwne komunikaty. Trwało to krótko ale pisało coś o nieaktywnym asystencie hamowania. Dziś padało to może dlatego. Będę obserwował. Jak się powtórzy to zdobię zdjęcie. Zadzwonię też do serwisu zobaczymy co powiedzą.Widzę ze więcej Was ma problemy z komunikatami.


Możliwe że pojawiła się para na szybie. Miałem podobnie ale po odparowaniu szyby wszystko wróciło do normy.
:mrgreen: JG45 :mrgreen:

roman669
Wyjadacz
Posty: 111
Rejestracja: 19 wrz 2016, 09:36
Posiadane auto: Opel Astra 5 Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Goleszów
Województwo: Śląskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: roman669 » 12 paź 2016, 19:01

Obczaiłem temat. Komunikaty były tylko jak padał deszcz. Pokazywały się mniej więcej 20 minut po odpaleniu autka. Po 3 dniach jak przestało padać przestało się pokazywać. Teraz jest ok. JG45 masz chyba rację z parująca szybą. To temat wilgoci na szybie. Włączałem zawsze auto ustawienia nawiewu teraz włączam manual i jest OK mimo że pada deszcz.

Awatar użytkownika
HUBERTTO20
Wyjadacz
Posty: 221
Rejestracja: 13 lip 2016, 22:39
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1,4 100 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: HUBERTTO20 » 14 paź 2016, 21:29

Witam mam taki problem . Zauważyłem już parę razy że mimo tego że mam wciśnięte sprzęgło przekrecam kluczyk żeby silnik zapalił a tu dupa nic się nie dzieje oprócz obrotu wskazówek zegarów. Na początku myślałem że może jednak nie przekręciłem kluczyka ale dzisiaj znowu mi się to pojawiło . Dopiero pomogło przekręcenie kluczyka na pozycję 0 i znów próba odpalenia ehhh :/

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: daro » 14 paź 2016, 21:37

Już o tym było chyba. Musisz jechać do serwisu i zgłosić. Regulacja czujnika pozycji pedału sprzęgła podobno pomaga... mam nadzieję, że nie mylę się

Awatar użytkownika
HUBERTTO20
Wyjadacz
Posty: 221
Rejestracja: 13 lip 2016, 22:39
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1,4 100 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: HUBERTTO20 » 14 paź 2016, 21:40

No coś takiego już tu było ale nie moglem znalezc tego watku.

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: daro » 14 paź 2016, 21:50

Też to widziałem i czytałem. Rozwiązaniem było to co napisałem

Awatar użytkownika
HUBERTTO20
Wyjadacz
Posty: 221
Rejestracja: 13 lip 2016, 22:39
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1,4 100 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: HUBERTTO20 » 17 paź 2016, 20:18

Powiem tak byłem dzisiaj na wymianie opon i zgłosiłem im problem z odpalaniem silnika. Podłączyli komputerek diagnostyczny , sprawdzili wszystko i mówią że problem nie występuje. Sprawdzali też podobno nawet w katalogach czy są takie problemy i co zrobić i też tam nic nie ma takiego. Mówią że mam czekać czy będzie dalej coś się działo i jeśli tak to wyślą list do centrali co zrobić z tym fantem. Jak myśliscie co zrobić z tą sprawą co dalej?... :/

robal
Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: 24 maja 2016, 09:36
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: robal » 21 paź 2016, 14:57

Nowe wieści na gorąco z frontu walki z materią a raczej z software. Zostałem wezwany dzisiaj do serwisu po kilku ładnych tygodniach czekania - dla przypomnienia w czasie diagnostyki w serwisie nic nie wykryto, zebrano tylko jakieś tajemnicze dane, które wysłano do jeszcze bardziej tajnej centrali. Godzina czekania i Eureka! Pierwsza jazda testowa i jest dobrze - asystent parkowania się pojawił a system monitorowania martwej strefy wreszcie działa jak powinien, komunikatu o problemach z monitorowaniem strefy bocznej także brak, przy okazji wygląda, że nic nowego się nie zepsuło. Więcej będzie można powiedzieć po kilku dniach, w końcu na początku także wszystko działało jak nalezy.

ememel
Weteran
Posty: 1085
Rejestracja: 08 lip 2016, 23:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 49 times
Been thanked: 16 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: ememel » 21 paź 2016, 15:07

robal pisze:Nowe wieści na gorąco z frontu walki z materią a raczej z software. Zostałem wezwany dzisiaj do serwisu po kilku ładnych tygodniach czekania - dla przypomnienia w czasie diagnostyki w serwisie nic nie wykryto, zebrano tylko jakieś tajemnicze dane, które wysłano do jeszcze bardziej tajnej centrali. Godzina czekania i Eureka! Pierwsza jazda testowa i jest dobrze - asystent parkowania się pojawił a system monitorowania martwej strefy wreszcie działa jak powinien, komunikatu o problemach z monitorowaniem strefy bocznej także brak, przy okazji wygląda, że nic nowego się nie zepsuło. Więcej będzie można powiedzieć po kilku dniach, w końcu na początku także wszystko działało jak nalezy.


Przyczyną był soft?
Pozdrawiam
__________________________
Mirek

robal
Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: 24 maja 2016, 09:36
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: robal » 21 paź 2016, 15:26

Przynajmniej tak mi powiedzieli. ETAC dostarczył jakiś plik, który on tylko wgrali (a może nawet zrobili to zdalnie) i gotowe. Możliwe, że coś zupełnie nie związanego z widocznymi objawami zakłocało pracę innych systemów i dlatego takie "kwiatki". Będę obserwował i zobaczymy. Co ciekawe, a stronie myopel miałem przez chwilę w korespondencji tajemniczą wiadomość pt. "lewa strona" ale nie dało się jej otworzyć i przeczytać, dzisiaj już jej nie ma. Jestem ciekaw czy to miało związek z tą całą naprawą i czy było to po lewej stronie, hehehe...

p2p2p1
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2016, 16:24
Posiadane auto: Astra K HB
Silnik: 1.6 200km
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: p2p2p1 » 23 paź 2016, 16:44

Witajcie, dodam tutaj także problemy z moim autkiem. Wyjechałem z salonu w lipcu, mam aktualnie 12k na liczniku. Pierwszy miesiąc - auto jak marzenie - do 4k przebiegu. Wtedy zaczęły się problemy - przy hamowaniu pojawił się mocny pisk klocków + klimatyzacja wydaje dziwne piski podczas pracy sprężarki + zawieszający się system w radiu dotykowym. Pojechałem do ASO gdzie zaktualizowali mi oprogramowanie radia - ten problem faktycznie zniknął. Dowiedziałem się, że klocki są zapieczone co jest spowodowane eksploatacją samochodu - przypomnę przy 4k przebiegu. Najlepszy numer jest z klimatyzacją, Pan serwisant posłuchał klimatyzacji i faktycznie potwierdził występowanie dziwnych dźwięków, przyjęli zgłoszenie serwisowe i umówiłem się na zostawienie samochodu na cały dzień. Przy odbiorze dowiedziałem się, że nie zrobili nic bo... te dźwięki są prawdopodobnie normalne w wersji z silnikiem 1.6 200km! Jeździłem autami demo (co prawda 1.4 150km) i oprócz zwykłych szumów nie słyszałem innych odgłosów. Pan w serwisie stwierdził, że aby potwierdzić taką usterkę musi sprawdzić klimatyzację w dokładnie takim samym samochodzie i jeśli tam będzie cisza to podejmą się naprawy - ale w Warszawie 1.6 200km nie ma w salonach, jedynie w GM... Na odchodne usłyszałem, że nawet jeśli to jest usterka to oni nie podejmują się naprawy bo nie mają sprzętu do czynnika klimatyzacji w Astrze K więc są bezradni...
Jeździłem w takim stanie do czasu zmiany pogody, teraz sprężarka się nie włącza i mam ciszę. :D Za to od ponad tygodnia mam "Układ monitorowania strefy bocznej Niedostępny" więc asystent parkowania również nie działa. Jeszcze kilka razy w kamerze wstecznej miałem "Wystąpił błąd" i znikały wskaźniki pomagające parkować - boję się jechać do serwisu bo tylko stracę czas po tym co przeczytałem wyżej.
Jako ciekawostkę dodam, że po zaparkowaniu samochodu w podziemnym parkingu na kilka godzin układ strefy bocznej się włącza i działa do czasu gdy temperatura na ekranie nie spada poniżej 10 stopni.

Piotr
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2016, 20:27
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1,4 100KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Olsztyn
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: Piotr » 23 paź 2016, 20:12

Witam. Mam podobny problem z czujnikami parkowania. Przy hamowaniu oraz ruszaniu przy prędkości ok 10 km/h włączają mi się czujniki. Powyżej tej prędkości przestają wyć. Co ciekawe problem pojawia się gdy jest temperatura pow. 10 st. C. Jak jest cieplej problemu nie ma.
Pozdrawiam.
Piotr :?

REM

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: REM » 24 paź 2016, 01:09

@ Piotr
...tak z biodra:
Tablica rejestracyjna.
Dognij ja tak by przylegala do zderzaka.
Jak jest prosta sensory ja widza.
Albo odkrec ja i zrob test.
Najlepiej nie uzywac tablic z ramka na reklame.

REM

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: REM » 24 paź 2016, 11:37

... jezeli jest to 100% zwiazane z temperaturami, moze byc uszkodzony jeden z czujnikow.
Jezeli znowu wystapi, przygotuj spray do ochladzania elementow elektroniki i schlodz czujniki.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: Segor » 24 paź 2016, 12:11

Z drugiej strony możliwe, że problem wynika z rozszerzalności cieplnej materiałów, która wpływa na montaż czujnika.
Niemniej można przetestować patent ze schładzaniem czujników, może i to wystarczy do znalezienia pechowego czujnika, a regulacja jego położenia wystarczy zamiast wymiany.
Obrazek

red
Wyjadacz
Posty: 102
Rejestracja: 04 wrz 2016, 18:04
Posiadane auto: Astra HB
Silnik: benzynka 1.6T
Rocznik auta: 2016
Miasto: Podstolyca
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: red » 28 paź 2016, 09:07

U mnie od wczoraj asystent martwego pola niedostępny a co za tym idzie asystent parkowania też :( Samochód odebrany w zeszły piątek. Na liczniku 400 km.

Kacek
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: 25 paź 2016, 19:53
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: Kacek » 28 paź 2016, 09:46

U mnie po problemie z czujnikami parkowania z przodu (same się naprawiły dwa dni temu) doszedł problem z wyłączającym się radiem/ekranem/systemem. Przynajmniej dwa razy dziennie samoczynnie się resetuje, zawsze podpięty do telefonu (Apple CarPlay). Domyślam się, że aktualizacja softu pomoże :)

Awatar użytkownika
Sly
Weteran
Posty: 902
Rejestracja: 21 kwie 2016, 21:30
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1,4 125M
Rocznik auta: 2016
Miasto: EZG
Województwo: łódzkie
Has thanked: 8 times
Been thanked: 21 times

Re: Pierwsze problemy :(

Postautor: Sly » 28 paź 2016, 20:59

teraz pomyślcie ile jest osób z nowymi AK które nie wiedza o tym forum i każdego dnia wku...ni wsiadają do auta :D

Awatar użytkownika
Budus
VIP
Posty: 4573
Rejestracja: 05 cze 2016, 13:30
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 174KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 160 times

Re: Czas oczekiwania

Postautor: Budus » 31 paź 2016, 20:36

LordDarq pisze: w deszczu nie działa monitoring martwej strefy, ale o tym to już chyba każdy wie...).


czym to się objawia - jakiś komunikat ? przez ostatni czas leje mi tu w Katowicach ale nie uświadczyłem żadnego komunikatu na desce z tym związanego
Obrazek

Awatar użytkownika
LordDarq
Wyjadacz
Posty: 337
Rejestracja: 09 wrz 2016, 09:01
Posiadane auto: Astra K HB
Silnik: 1.4 Turbo 125KM S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Czas oczekiwania

Postautor: LordDarq » 31 paź 2016, 21:50

Budus pisze:
LordDarq pisze: w deszczu nie działa monitoring martwej strefy, ale o tym to już chyba każdy wie...).


czym to się objawia - jakiś komunikat ? przez ostatni czas leje mi tu w Katowicach ale nie uświadczyłem żadnego komunikatu na desce z tym związanego


Miałem na wyświetlaczu pomiędzy zegarami message "System monitorowania martwej strefy niedostępny" czy jakoś w ten deseń + te pomarańczowe kontrolki w lusterkach świeciły nieprzerwanie. Nie w każdy deszcz to rzeczywiście obserwowałem, także pewnie woda na czujnikach daje błędne odczyty i lepiej / łatwiej było programistom w Oplu po prostu wyłączyć cały system ;-) Amatorzy...

Awatar użytkownika
Budus
VIP
Posty: 4573
Rejestracja: 05 cze 2016, 13:30
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 174KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 160 times

Re: Czas oczekiwania

Postautor: Budus » 31 paź 2016, 21:52

u mnie jakikolwiek deszcz by nie był wszystko zawsze działało (i oby tak pozostało) - no chyba, że po przekroczeniu jakiejś tam prędkości ale to już zgodnie z instrukcją :)
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości