Intellilux - czy warto dopłacać?

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o karoserii i nadwoziu w Astrze 5
Awatar użytkownika
Mieszko66
Weteran
Posty: 1098
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:18
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 Turbo 150
Rocznik auta: 2016
Miasto: Szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 94 times
Been thanked: 34 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Mieszko66 » 07 wrz 2016, 00:01

Czy warto dopłacać? Ja też zastanawiałem się na tą opcją. Wybrałem bez. Dlaczego? Doszedłem do wniosku, że ilość jazd w warunkach nocnych lub takich gdzie będą w pełni wykorzystane w moim przypadku jest znikoma. Zatem dla mnie byłby to dodatek, który wykorzystałbym rzadko, a dla samego wyglądu i dobrego samopoczucia wydatek kilku tysięcy.... To może być rewelacyjna opcja (względy bezpieczeństwa) dla tych co jeżdżą lub będą jeździć w przyszłości bardzo dużo w nocy. Co do awaryjności to uważam, że nikt kto decyduje się na instalacje w samochodach nowatorskich rozwiązań (Opel) nie zakłada (i pewnie nie chce), że będą się one psuły.
Mieszko66
Obrazek

aster

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: aster » 07 wrz 2016, 07:53

Co do wpisu powyżej, tak, ale. Jak są w ofercie to czemu nie?
Nawet przez sekundę o nich nie myślałem, bo:
- względy bezpieczeństwa - gdyby standardowo montowane były złe, nikt by ich nie sprzedawał, poza tym jestem stworzeniem rozumnym i zdałem egzamin na prawo jazdy, wiem jak korzystać i kiedy że świateł mijania/drogowych. Elektronika ogłupia kierowców i nie robi się na ulicach bezpieczniej, wręcz przeciwnie, no bo elektronika zrobi za mnie to i to i tamto. Ludzie przestają myśleć
- wypadki to przeważnie czynnik ludzki lub zwierzyna, ja widzę i uważam, a jakiś/jakaś zatroskana wjedzie we mnie, mam super hiper światła, ale z sarną wybiegającą nagle z boku nie mam żadnych szans, i żadne światła nie pomogą
- estetyka - klosze lamp są takie same, i z intelluxami czy bez astra to astra
- samopoczucie - po wydaniu takiej kasy chyba nie najlepsze
- łatwiej sprzedać auto z bajerami - pewnie tak, ale różnica w zakupie nigdy się nie zwróci przy odsprzedaży, nie ma szans wydając na nowe auto więcej np o 10tys., żeby sprzedać auto o te 10tys. drożej
- im więcej elektroniki, tym więcej problemów, już to widać na forum, ale tak jest z każdą marką
- dobry marketing - jak przekonać ludzi do zakupu Astry? Wszystko już było, więc wymyślili - rewolucyjne światła. No i z mojej strony pochwała dla marketingowców Opla, widać w reklamach co jest pokazywane i czym przyciągają klientów.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Segor » 07 wrz 2016, 08:17

Ja nie wybrałem, bo rzadko jeżdżę w nocy, a automatyczne światła drogowe rozwiązują dla mnie problem.
Gdybym nie liczył się z pieniędzmi to bym brał. Jednak boję się o koszty eksploatacji, więc zrezygnowałem.
Obrazek

aster

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: aster » 07 wrz 2016, 08:31

Segor pisze:Ja nie wybrałem, bo rzadko jeżdżę w nocy, a automatyczne światła drogowe rozwiązują dla mnie problem...

Automatyczne drogowe? Czyba mijania, drogowe to potocznie długie.

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: kuba » 07 wrz 2016, 08:35

aster pisze:- estetyka - klosze lamp są takie same, i z intelluxami czy bez astra to astra
- dobry marketing - jak przekonać ludzi do zakupu Astry? Wszystko już było, więc wymyślili - rewolucyjne światła. No i z mojej strony pochwała dla marketingowców Opla, widać w reklamach co jest pokazywane i czym przyciągają klientów.


Generalnie jest w twoim poście sporo racji, również uważam że to drogi "bajer" jak na tą klasę samochodu, jednak z dwoma Twoimi powyższymi stwierdzeniami się nie zgodzę:
- Lampy są podobne, ale nie identyczne i przód samochodu z IntelliLuxami wygląda zdecydowanie atrakcyjniej, pod kloszem więcej chromowanych elementów, chromowana listwa z atrapy płynnie przechodzi w światła. Szczegóły... ale dla wielu widoczne i istotne.
- Marketing tak był genialny, fakt, ale światła rzeczywiście są rewolucyjne. Wiele aut również kompaktów posiada lampy full led. Z tym ze jest to zwykła soczewka a pod nią diody led zamiast żarnika ksenonowego (patrz. Nowa Zafira) Astra ma pełną technologię Matrix i w 2015 na rynku był to jedyny samochód w klasie compact z seryjnym wyposażeniem w tej technologii pierwsze w ogóle było A8. Było równiez Led MultiBeam od Mercedesa, ale to już co innego. Więc widać skalę innowacji. Puki co nadal nie widzę żadnego compacta z Matrixem.
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Segor » 07 wrz 2016, 09:04

aster pisze:Automatyczne drogowe? Czyba mijania, drogowe to potocznie długie.

O kur****... Sprawdziłem to jeszcze raz - tak, miałem na myśli światła długie, jednak teraz widzę, że dealer mnie wprowadził w błąd. W ofercie mam wypisane wyposażenie:
Automatyczne sterowanie światłami drogowymi (tylko w przypadku zamówienia łącznie z T4L)
Ta część w nawiasie jest trochę przysłonięta obrazkiem i nie zwróciłem na nią uwagi, a pamiętam że pytałem o to dealera i powiedział, że tak - to będzie. Zakładałem, że światła długie włączają się jak nic nie jedzie z przeciwka...
No to gorzej :(
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: kuba » 07 wrz 2016, 09:26

Niestety, jest tak że sprzedawcy w salonach często wiedza mniej, niż dobrze przygotowany do rozmowy kupujący, dlatego ja zawsze z ofertami chciałem pełna specyfikację w kodach wyposażenia punkt po punkcie.
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
kzyhu1983
Klubowicz
Posty: 363
Rejestracja: 17 lip 2016, 08:50
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Olsztyn
Województwo: Warmińsko- Mazurskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: kzyhu1983 » 07 wrz 2016, 16:40

Ja praktycznie poruszam się po mieście. W nocy jeżdżę rzadko więc Matrixy były by zbędnym wydatkiem. Natomiast jeżeli bym dojeżdżał z poza miasta, jeździł dużo po nocy itp. to inwestycja w pełne światła LED jest trafna i gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo i efekt wizualny, a podnosi znacząco komfort.

Awatar użytkownika
Mieszko66
Weteran
Posty: 1098
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:18
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 Turbo 150
Rocznik auta: 2016
Miasto: Szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 94 times
Been thanked: 34 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Mieszko66 » 07 wrz 2016, 21:32

[quote="aster"]Co do wpisu powyżej, tak, ale. Jak są w ofercie to czemu nie?
Nawet przez sekundę o nich nie myślałem, bo:
- względy bezpieczeństwa - gdyby standardowo montowane były złe, nikt by ich nie sprzedawał, poza tym jestem stworzeniem rozumnym i zdałem egzamin na prawo jazdy, wiem jak korzystać i kiedy że świateł mijania/drogowych. Elektronika ogłupia kierowców i nie robi się na ulicach bezpieczniej, wręcz przeciwnie, no bo elektronika zrobi za mnie to i to i tamto. Ludzie przestają myśleć
- wypadki to przeważnie czynnik ludzki lub zwierzyna, ja widzę i uważam, a jakiś/jakaś zatroskana wjedzie we mnie, mam super hiper światła, ale z sarną wybiegającą nagle z boku nie mam żadnych szans, i żadne światła nie pomogą....

Pisząc o względach bezpieczeństwa miałem na myśli to, że światła Intellilux wydłużają w nocy widoczność o około 40m, a to dużo, a za tym wzrasta bezpieczeństwo. Ci co dużo jeżdżą w nocy na pewno będą zadowoleni z wydłużenia zakresu pola widzenia. Zwierzyna tak jak napisałeś zawsze może wyskoczyć. To jest nie do przewidzenia. Natomiast co do elektroniki i ogłupiania kierowców to uważam, że myślenie zawsze ma przyszłość i dotyczy to nie tylko kierowców. Elektronika w samochodzie może pomóc, wesprzeć, ostrzec, ułatwić i uprzyjemnić kierowcy prowadzenie samochodu, ale nie zastąpi rozsądku i jego myślenia. Ma też swoje wady, lubi się czasami psuć.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2016, 21:33 przez Mieszko66, łącznie zmieniany 1 raz.
Mieszko66
Obrazek

Awatar użytkownika
Hossula
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2016, 20:42
Posiadane auto: czekam na nową astrę 5
Silnik: 1,4
Rocznik auta: 2016
Miasto: Glubczyce
Województwo: Opolskie

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Hossula » 07 wrz 2016, 21:33

A ja czekam na astrę z LEDami, bo lubię gadgety :) a na poważnie, nawet jeśli nocą jeździ się mniej niż w dzień, to takie światła będą cieszyć i zwiększać bezpieczeństwo jazdy.

mastergreg
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 14 cze 2016, 01:30
Posiadane auto: Astra V HB Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Gliwice
Województwo: śląskie
Been thanked: 2 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: mastergreg » 08 wrz 2016, 14:59

Sam raczej mało jeżdżę w nocy i miałem podobne podejście - po co mi Intellilux-y. Gadżet za parę tysięcy (zamawiałem jeszcze w pakiecie z Navi 900 za 6900 zł). Ale sprzedawca w salonie powiedział nam tylko jedno - najpierw wypróbujcie. Przyjechaliśmy więc z żoną tego samego dnia wieczorem. Styczeń, mżawka, już głęboka ciemność, jazda po nieoświetlonych drogach. I porównanie zwykłych świateł z Astry III którą chwilę wcześniej przyjechałem z Intelliluxami. Szok. Jadę na długich światłach i nikogo nie oślepiam, nikt mi nie miga, zasięg świateł wręcz kosmiczny, szerokie doświetlenie poboczy. Jak wracaliśmy do domu to myślałem, że nie mam świateł. I jak do tej pory średnio lubiłem jeździć w nocy (oczy już nie te co kiedyś :)) to teraz za każdym razem jazda nocą to dla mnie czysta przyjemność. Te światła naprawdę cieszą i mam nadzieję, ze wytrzymają sporo więcej niż 4 lata (na tyle mam gwarancję).

Awatar użytkownika
Mieszko66
Weteran
Posty: 1098
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:18
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 Turbo 150
Rocznik auta: 2016
Miasto: Szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 94 times
Been thanked: 34 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Mieszko66 » 08 wrz 2016, 19:52

Niestety jak zamawiałem Astrę ST w styczniu/luty to niestety Intellilux-y były osobno, a nie w pakiecie, więc wtedy 5 900 dodatkowo to było dużo. Podobnie było z innymi pakietami np. wtedy nie było pakietu kierowcy plus i te wszystkie rzeczy oprócz szyb private brałem osobno.
Mieszko66
Obrazek

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: komisarzryba » 08 wrz 2016, 20:31

Mieszko66 pisze:Niestety jak zamawiałem Astrę ST w styczniu/luty to niestety Intellilux-y były osobno, a nie w pakiecie, więc wtedy 5 900 dodatkowo to było dużo. Podobnie było z innymi pakietami np. wtedy nie było pakietu kierowcy plus i te wszystkie rzeczy oprócz szyb private brałem osobno.

zamawiałem w lutym, ledy były w pakiecie premium z nawigacja i jakimiś pomniejszymi pierdolami. w st było inaczej?
béton brut

Awatar użytkownika
Mieszko66
Weteran
Posty: 1098
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:18
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 Turbo 150
Rocznik auta: 2016
Miasto: Szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 94 times
Been thanked: 34 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Mieszko66 » 08 wrz 2016, 20:52

Masz rację Intellilux-y były w pakiecie Premium za 6 900. Konfigurację auta robiłem i zamawiałem na bazie cennika z nr 01/2015 z 24 listopada 2015 roku. Nawigację czyli system multimedialny udało mi się wynegocjować za 1,5 tys, więc do 6 900 jeszcze dużo brakowało. Dlatego tego z pakietu nie korzystałem . Z pakietów dobierałem dodatkowo jeszcze pakiet ochronny.
Mieszko66
Obrazek

Awatar użytkownika
Budus
VIP
Posty: 4573
Rejestracja: 05 cze 2016, 13:30
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 174KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 160 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Budus » 09 wrz 2016, 22:21

https://youtu.be/6m-khbPfSq4

tak wyglądają Intelliluxy "na żywo" a nie na żadnych filmikach reklamowych :) z mojej Astry
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: kuba » 09 wrz 2016, 22:24

Budus pisze:https://youtu.be/6m-khbPfSq4

tak wyglądają Intelliluxy "na żywo" a nie na żadnych filmikach reklamowych :) z mojej Astry


Nie masz czasami wrażenia że wygaszone segmenty mogły by się troszkę szybciej uruchamiać po wyminięciu z innym pojazdem ?
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
Budus
VIP
Posty: 4573
Rejestracja: 05 cze 2016, 13:30
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 174KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 160 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Budus » 09 wrz 2016, 22:26

kuba pisze:
Budus pisze:https://youtu.be/6m-khbPfSq4

tak wyglądają Intelliluxy "na żywo" a nie na żadnych filmikach reklamowych :) z mojej Astry


Nie masz czasami wrażenia że wygaszone segmenty mogły by się troszkę szybciej uruchamiać po wyminięciu z innym pojazdem ?

rzeczywiście mogłyby się szybciej uruchamiać. może oprogramowanie sprawdza/czeka czy nie ma następnego auta :) a może kiedyś wyjdzie jakaś aktualizacja softu do lamp
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: kuba » 09 wrz 2016, 22:32

Właśnie taki efekt zauważyłem na większości filmów i mocno mnie to zastanawiało, myślałem że mi się wydaje, ale skoro potwierdzasz to rzeczywiście trochę "ospale" się uruchamiają.
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
Budus
VIP
Posty: 4573
Rejestracja: 05 cze 2016, 13:30
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 174KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 160 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Budus » 09 wrz 2016, 22:46

i nie zaświecają się automatycznie poza zabudowanym tylko wszędzie tam gdzie jest praktycznie zerowe oświetlenie - w zabudowanym również.
chyba, że u mnie bierze dane z nawigacji i myśli, że jadę A4 a to jest węzeł już w zabudowanym nad A4 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Segor » 09 wrz 2016, 22:53

No widać, że coś się zapala, coś gaśnie, ale bez porównania z normalnymi światłami z tej samej kamery i tych samych warunkach, to nie robi aż takiego efektu.
Na pewno nie bierze pod uwagę GPS. Tylko oświetlenie.
A opóźnienie jest pewnie po to, żeby po otwarciu przysłony na kamerce poprawnie ocenić czy nie jedziesz za kimś i go nie oślepisz.
Obrazek

Awatar użytkownika
pgrad
VIP
Posty: 2346
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:17
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: B14XFT (1.4T s/s 150KM) 6T35
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: pgrad » 09 wrz 2016, 23:36

Takie zestawienie to już jest indywidualna sprawa gdy jedzie się autem z standardową żarówką i ma się możliwość przejechania AK z ledami. Jak dla mnie (choć czekam na swoją AK ST) różnica jest bardzo widoczna, tak jak zestawimy ilość światła dzień/noc. Dla większości i tak takie stwierdzenia to będą chwyty marketingu. Dla mnie liczy się bezpieczeństwo, a ilość światła przed nosem ma na to też wpływ, więc przy składaniu zamówienia matryce były pierwszym dodatkiem do AK ST.
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Segor » 09 wrz 2016, 23:43

Domyślam się, że na żywo to widać, tylko do tego filmiku aż się prosi, aby dodać ujęcie tej samej drogi na normalnych światłach. Jak się kiedyś z kimś spotkasz kto nie ma matryc to nagrajcie przejazd 1km obydwoma autami i potem sklej to w jeden filmik :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Segor » 13 wrz 2016, 12:11

Powiedźcie mi, Intelliluxy mają szerszy kąt na boki niż zwykłe światła? Chodzi mi o doświetlanie zakrętów.
Wychodzi mi na to, że Astra K nie ma żadnego systemu doświetlania zakrętów, nawet statycznego przez przeciwmgielne... Intelliluxy spełniają to zadanie?
Obrazek

Templaris
Klubowicz
Posty: 468
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:42
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150KM AT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Templaris » 13 wrz 2016, 12:11

Tak

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: kuba » 13 wrz 2016, 12:19

Segor pisze:Powiedźcie mi, Intelliluxy mają szerszy kąt na boki niż zwykłe światła? Chodzi mi o doświetlanie zakrętów.
Wychodzi mi na to, że Astra K nie ma żadnego systemu doświetlania zakrętów, nawet statycznego przez przeciwmgielne... Intelliluxy spełniają to zadanie?


IntelliLuxy mają statyczny system doświetlania zakrętów odpowiada za to jeden spory segment led umieszczony z boku reflektora, poza tym rolę dynamicznego doświetlania pełni uruchamianie poszczególnych sekwencji segmentów świateł drogowych podczas pokonywania zakrętów.
Załączniki
doswietlanie.jpg
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Segor » 13 wrz 2016, 12:28

No to jest kolejna zaleta w takim razie.
Brawo Opel... Wychodzi na to, że doświetlania przeciwmgielnymi nie ma ze względów marketingowych, aby ludzi namawiać na matryce :/
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: kuba » 13 wrz 2016, 12:36

Segor pisze:No to jest kolejna zaleta w takim razie.
Brawo Opel... Wychodzi na to, że doświetlania przeciwmgielnymi nie ma ze względów marketingowych, aby ludzi namawiać na matryce :/


Zdarza mi się jeździć na jakieś szkolenia służbową Octavią z doświetlaniem przeciwmgielnymi. Powiem tak... w szybkich łukach albo to doświetlanie po prostu nie działa, albo jest nie widoczne, coś tam widać jak wieczorem na parkingu manewruję. IMO ten dodatkowy segment led to dużo dużo lepsze rozwiązanie.
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Segor » 13 wrz 2016, 12:42

Mi nawet nie chodzi o doświetlanie w szybkiej jeździe, bo w nocy na drodze której nie znam i tak nie szaleje. Przy niskich prędkościach też sięto przydaje, np. przy parkowaniu, ciasnych wjazdach na posesję. Kiedyś w nocy odjeżdżałem z kolegą ze wsi. Dopiero jak zapaliło się doświetlanie zakrętu to zauważyliśmy niski murek, który już czekał, aby przerysować całą belkę :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: kuba » 13 wrz 2016, 12:44

No to racja, w takich przypadkach jak opisujesz doświetlanie przeciwmgielnymi cokolwiek daje.
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Intellilux - czy warto dopłacać?

Postautor: Krzysiec » 13 paź 2016, 15:22

Ale powiedzcie, bo szukam i nie moge znalezc (nie tylko o oplowych matrycowych ledach) Jak to jest z ich serwisowaniem? Padnie mi przyslowiowa "żarówka" (tak wiem tu są sektory LED, a nie zarówki dlatego w " ;)) I co dalej? Bo to mnie nurtuje...


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości