Ubezpieczenie

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Awatar użytkownika
Segor
Super Klubowicz
Posiadane auto: Astra 5 Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 111 times
Been thanked: 73 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Segor » 13 gru 2016, 12:04

Z zachłanności dealera? Zadzwoń do innych dealerów i zapytaj czy u nich można wykupić pakiet ubezpieczenia na auto kupione w innym salonie. Jeżeli dadzą Ci jakąś ofertę, to powiedź to swojemu i pewnie po chwili będziesz miał taką samą/lepszą :) Zapytaj też normalnego agenta o wycenę i jeżeli będzie tańsza to ją pokaż w salonie. Trzeba/można się targować tak samo jak przy zamawianiu.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Zasłużony Klubowicz
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 90 times
Been thanked: 55 times

Postautor: Krzysiec » 13 gru 2016, 20:49

Dzisiaj ubezpieczylem swoje: fakturowa wartosc 86 600 ... Ubezpieczenie w PZU pelne znizki pakiet ac/oc/nw + auto szyba ( kwota ubezpieczenia 2000) + ubezpieczenie znizek + holowanie bez limitu: 2950 PLN zaplacilem. W czwartek ma dostac polise GAP wyceniona na 5 letni okres na 2650zl ... Wg mnie jest ok :)

P.S. Sie nie moge doczekac zeby sie asterixem pochwalic ale pewnie foty dopiero w sobote porobie :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
Super Klubowicz

Postautor: Segor » 13 gru 2016, 22:24

Autoszyba na 2000 to średnio wychodzi, bo za mało na przednią szybę, a chyba sporo za dużo na boczne. Z GAP będziesz miał pełną sumę, ale czy masz zachowanie sumy po szkodzie (czy po wypłacie z pierwszej szkody zostanie Ci pomniejszona pozostała suma)?

Awatar użytkownika
Krzysiec
Zasłużony Klubowicz

Ubezpieczenie

Postautor: Krzysiec » 13 gru 2016, 22:52

Szyba przednia z mojego vin wyszla 1550 czy jakos tak plus robocizna wymiany zalozylem 500 Goscie mi na biezaco sprawdzali cene w salonie (ganialem miedzy pania od ubezpieczen a dilerami/serwisantami :) A z tym gap to dopytam jeszcze... Dopiero w czwartek jade podpisac i ewentualnie zaplacic... Ale w pzu chyba nie ma tam jakichs opcji gap. Jest tylko wybor pomiedzy dlugoscia 3, 4 albo 5 lat.. Do 36 mies dostajesz przy takiej fakturowej kwocie auta do 80 000 PLN roznicy pomiedzy wyplaconym z ac a faktura... A po uplywie 36 mies jest to 60 000
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
Super Klubowicz

Postautor: Segor » 13 gru 2016, 23:02

Ja w PZU w pakiecie dealerskim mam stałą sumę odszkodowania, ale ubezpieczenie tylko na rok.
To ciekawe co piszesz o tej szybie, bo do Omegi kolega zamawiał i kosztowała 2,7k... A jak kleiłem swoją, to facet z Nordglass mówił o 1,7k za zamiennik do AK.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Zasłużony Klubowicz

Postautor: Krzysiec » 13 gru 2016, 23:04

No kurde specjalnie podszedlem zeby mi sprawdzil cene szyby zeby wiedziec na ile ubezpieczyc... Jak mnie wprowadzil w blad to sam to bedzie odkrecac... W czwartek jeszcE raz spytam o cene. Ale taka mi podal. Jeszcze sie upewnial bo mu wyskoczylo ze szyba jest z pakietu wyciszenia...
Obrazek

remar
Wyjadacz
Posiadane auto: Honda Civic IX
Silnik: 1.8 142KM
Rocznik auta: 2012
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Postautor: remar » 14 gru 2016, 10:39

Może się komuś przyda to info: ubezpieczamy auto w Warcie i tam się dowiedziałem że jak ktoś posiada dziecko poniżej 13 lat i poda pesel dziecka to ma dodatkowo 10% zniżki.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Zasłużony Klubowicz

Postautor: Krzysiec » 14 gru 2016, 10:58

Segor pisze:Ja w PZU w pakiecie dealerskim mam stałą sumę odszkodowania, ale ubezpieczenie tylko na rok.
To ciekawe co piszesz o tej szybie, bo do Omegi kolega zamawiał i kosztowała 2,7k... A jak kleiłem swoją, to facet z Nordglass mówił o 1,7k za zamiennik do AK.

Segor, dzowniłem jeszcze raz, żeby wyjaśnić te kwestie, o których wczoraj dyskutowaliśmy, a więc już piszę co się dowiedziałem od serwisantów i Pani od ubezpieczeń.

Najpierw sprawa szyby: Podałem jeszcze raz VIN i tym razem inny gość zajmujący się częsciami sprawdził mi ponownie cenę szyby czołowej konkretnie z mojej konfiguracji (pakiet wyciszenia)- nawet podal ze jest w kraju 4 dostepne ... moze myslal ze juz zbilem od wczoraj od wyjechania z salonu :P ;) Tak czy siak koszt takiej szyby to dokladnie: 1567,02 PLN brutto + ewentualny montaż (usługa, kleje itd) 300,400zł czyli w 2000 spokojnie się zamyka. No kurcze dwa razy sprawdzane to raczej sie nie mogą mylic...

Odnośnie ubezpieczenia GAP... Zapytałem jeszcze raz jak to jest. I o ile dobrze ciebie zrozumialem, miałes wątpliwosci czy GAP dorowna mi do faktury czy do wartosci auta po jakichs tam szkodach... W tym przypadku działa AC i to ono wypłaca mi odszkodowanie do wartosci auta w danym momencie... GAP gwarantuje mi stałość kwoty fakturowej z wzieciem pod uwagę tych limitów różnicy pomiedzy wartością AC a fakturą, o ktorych wspominałem (80 000 PLN do 36 miesięcy i 60 000 PLN powyżej 36 mies.) Czyli jesli miałem tam jakies szkody napraiwane z AC to wiadome wartość auta spada wraz z upływem czasu + szkody... Ale GAP gwarantuje mi wypłatę roznicy pomiedzy fakturą, a AC. Czyli zawsze mam stałą kwotę. No chyba ze jakims cudem AC mi wycenią w piątym roku uzytkowania auta na 20 000 a ja z GAP dostanę max 60 000 to wtedy nie dorówna mi do wartości auta która wynosiła 86 800 (6 800 bede wowczas w pałe). Ale to mało prawdopodobne zeby AC wyceniono mi na 20 000 po 5 latach. Taką informację dostałem od Pani która u dilera zajmuje się ubezpieczeniami...

No chyba, ze Ty jeszcze o czyms innym mowiles ;) To pisz to bede dalej molestował kobiete :) P.S. niby kobieta swoje lata ma ale przyznam szczerze ze jeszcze grzechu warta ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
Super Klubowicz

Postautor: Segor » 14 gru 2016, 13:23

Jeżeli cena szyby jest ok, to tylko się cieszyć. Tym bardziej, że moje klejenie chyba nie poszło idealnie, bo znów lekki pajączek się pojawił :/

A odnośnie ubezpieczenia to mi chodziło o tzw. "Konsumpcję sumy ubezpieczenia". Czyli jak masz pierwszą szkodę, to czy pomniejszają Ci sumę o wypłacone odszkodowanie. Bez tego przy drugiej szkodzie bardzo łatwo o szkodę całkowitą, nawet jeżeli uszkodzenia były nie duże.
Tutaj piszesz tak, jakby to GAP przejmowało na siebie tę kwestię. Wynikałoby z tego, że dalej łatwo jest o szkodę całkowitą, ale przynajmniej dostaniesz pełne odszkodowanie.
Ja też nie znam się na tym za dobrze, więc lepiej jakby się kolega od ubezpieczeń wypowiedział.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Zasłużony Klubowicz

Postautor: Krzysiec » 14 gru 2016, 13:32

No GAP bierze na bary wyrównanie do kwoty fakturowej (z tymi widełkami które opisałem) w stosunku do AC, a jak AC sie zachowuje to ja juz nie znaju w kwestii tego co piszesz :/ GAP poprostu wyrównuje to na co nie starczyło z AC (jest to w skrócie mówiąc uzupełnienie AC) I jak pisałem w moim wypadku za 5 lat tego spokoju 2650 zł. Czyli teoretycznie druga kwota ubezpieczenia z ta roznica ze jednorazowo na 5 lat.
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
Super Klubowicz

Postautor: Segor » 14 gru 2016, 13:47

No to jeżeli GAP wyrównuje do wartości fakturowej nawet przy pomniejszonej sumie ubezpieczenia, to ok. Pozostaje jednak problem całki przy kolejnej szkodzie - o ile to jest faktycznie problem (tak wszyscy mówią, ale w sumie nie wiem co w tym złego).

birkoff
Dzielnie walczy
Posiadane auto: Opel Astra K HB
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Miasto: Chojnice
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Postautor: birkoff » 16 gru 2016, 10:31

Moja najlepsza oferta ubezpieczenia pochodzi z PZU:
- koszt 3,4% wartości brutto pojazdu z faktury: 2768 zł
- AC/OC/NNW do 10 tyś zł
- Assistance Super działający w Polsce i Europie od 20 km od miejsca zamieszkania - holowanie w kraju do 150 km, poza granicami do najbliższego ASO - tutaj nie zależy mi, bo mam wykupione dodatkową gwarancję łącznie na 5 lat (a w tym jest opel assistance)
- klauzula niezmienności wartości pojazdu
- klauzula braku redukcji ubezpieczenia
- w kolejnych latach ubezpieczenie rośnie do 3,7 i 4,0%
- GAP na 3 lata za 1399 zł (limit na szkodę do 60 tyś zł).

Więc chyba standard. Zastanawia mnie ten limit w GAP - też taki macie?
Jak to się ma do pokrycia całości kwoty z faktury, w przypadku jakbym np po 6 miesiącach miał szkodę całkowitą? Jak to wygląda w kolejnych latach, np. załóżmy, że gdybym po dwóch latach i 10 miesiącach miał szkodę całkowitą, albo ktoś by mi ukradł auto, to też dostanę całość z faktury, czy może już kwotę pomniejszoną o utratę wartości auta po 2 latach (jaka będzie wpisana w umowie ubezpieczenia)?
W przypadku braku GAP, jak rozumiem z AC zawsze dostanę kwotę wartości ubezpieczenia pomniejszoną o utratę wartości auta?

Awatar użytkownika
Krzysiec
Zasłużony Klubowicz

Postautor: Krzysiec » 16 gru 2016, 10:53

Poczytaj moje posty wczesniejsze... Jest to limit na roznice pomiedzy AC a fakturą...

A co do kilometrazu, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że Assistance z gwarancji 5 letniej opla działa tylko i wyłącznie w ramach napraw gwarancyjnych (czyli jak padnie Ci cos co uniemozliwi dalsza jazde i bedzie to objete gwarancją), a co zrobisz w momencie jakiejs kolizji lub innego wydarzenia drogowego? (zwlaszcza z Twojej winy) Mnie to wytlumaczyl pieknie diler... zeby nie mylic tych dwoch assistance bo myslalem identycznie jak Ty ;) i wykupilem za 120 zniesienie limitu km...
Obrazek

birkoff
Dzielnie walczy
Posiadane auto: Opel Astra K HB
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Miasto: Chojnice
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Postautor: birkoff » 16 gru 2016, 11:24

Ok już rozumiem z tym limitem w pierwszym roku. Natomiast jak to będzie wyglądało w kolejnych latach. Bo rozumiem, że jak będę podpisywał umowę ubezpieczenia na drugi rok, to wartość auta będzie mniejsza i taka suma ubezpieczenia będzie wpisana w umowie (np. spadnie z 81 400 do 75 000 zł). W tym wypadku rozumiem, że AC pokryje 80% z tych 75 000 zł, a GAP pokryje pozostałe 20% (przy czym nie więcej niż 60 000 zł)?

U mnie holowanie bez limitu w Polsce i do 1000 km poza granicą kosztuje dodatkowe 180 zł. W przypadku dwóch dłuższych wyjazdów w roku, nie wiem czy mi się to opłaca.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Zasłużony Klubowicz

Postautor: Krzysiec » 16 gru 2016, 11:28

Dokładnie tak działa GAP... Jest to uzupełnienie AC ;) GAP gwarantuje ci stałość kwoty FAKTUROWEJ (a nie wartosci rynkowej) i uzupełnia do niej to co tracisz na wartosci rynkowej w przypadku AC (które własnie wypłaciłoby Ci wartość rynkową auta). W moim przypadku są to limity do 36 mies (80 000 PLN roznicy) po 36 miesiacu (60 000 PLN róznicy) - mam na 5 lat GAP.

Odnosnie limitów... Napisałem to tylko po to zebys wiedział ze Assistance od OPEL FLEX CARE działa na innej zasadzie ;) I zholują Cie tylko wtedy gdy jazde uniemozliwi wadliwy element podlegający gwarancji (a nie stluczka itp itd.)
Obrazek

Wróć do „Kupujemy Astrę 5”