TPMS ciśnienie w kołach

Wszelkie informacje o oponach i felgach w Astrze 5
Awatar użytkownika
pgrad
Starszy Klubowicz
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: B14XFT (1.4T s/s 150KM) 6T35
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 25 times

Re: TPMS ciśnienie w kołach

Postautor: pgrad » 15 gru 2016, 15:31

Z ustawieniami eko mam takie sobie odczucia, gdy da zalecanych ustawień ciśnienia przez GM dla poprzedniej asterki (AH SW) bardzo szybko zjechałem opony. Na ustawieniach comfort wytrzymały o niebo dłużej przy podobnych rocznych przebiegach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Raku
Wyjadacz
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer Elite
Silnik: 1.6 CDTI S/S 136 KM
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Postautor: Raku » 15 gru 2016, 15:36

Gdzie się zmienia wyświetlane zalecane wartości ciśnienia w oponach (te widoczne w aplikacji) ?

Awatar użytkownika
Segor
Super Klubowicz
Posiadane auto: Astra 5 Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 111 times
Been thanked: 73 times

Postautor: Segor » 15 gru 2016, 15:53

pgrad pisze:Z ustawieniami eko mam takie sobie odczucia, gdy da zalecanych ustawień ciśnienia przez GM dla poprzedniej asterki (AH SW) bardzo szybko zjechałem opony. Na ustawieniach comfort wytrzymały o niebo dłużej przy podobnych rocznych przebiegach.

Czyli, że twardsze opony się szybciej zużywają? Kompletnie bym się tego nie spodziewał. Raczej wszędzie piszą, że przy niskim ciśnieniu szybciej zużywa się opona (wyższe opory toczenia, większa temperatura). No chyba, że ciśnienie EKO było po prostu za wysokie dla Twoich opon i powodowało nadmierną zmianę profilu opony, a to powodowało przyspieszone zużycie :/

Awatar użytkownika
pgrad
Starszy Klubowicz
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: B14XFT (1.4T s/s 150KM) 6T35
Województwo: mazowieckie
Been thanked: 25 times

Postautor: pgrad » 15 gru 2016, 18:14

Segor pisze:
pgrad pisze:Z ustawieniami eko mam takie sobie odczucia, gdy da zalecanych ustawień ciśnienia przez GM dla poprzedniej asterki (AH SW) bardzo szybko zjechałem opony. Na ustawieniach comfort wytrzymały o niebo dłużej przy podobnych rocznych przebiegach.

Czyli, że twardsze opony się szybciej zużywają? Kompletnie bym się tego nie spodziewał. Raczej wszędzie piszą, że przy niskim ciśnieniu szybciej zużywa się opona (wyższe opory toczenia, większa temperatura). No chyba, że ciśnienie EKO było po prostu za wysokie dla Twoich opon i powodowało nadmierną zmianę profilu opony, a to powodowało przyspieszone zużycie :/

W AH SW właśnie było na opak - niższe ciśnienie 2 kPa zgodnie z instrukcją i wlepkami oznaczało tryb Eco i de facto miało zapewniać niższe zużycie paliwa. Po przejściu na tryb Comfort 2,5 kPa wielkich różnic w zużyciu nie zaobserwowałem poza tym że jak wspomniałem opony wolniej się zużywa. W obu przypadkach była to opona Turanza.
Obrazek

odl
Wyjadacz
Posiadane auto: Astra K HB RM17
Silnik: 1.4 S/S 125KM
Miasto: --
Województwo: śląskie
Been thanked: 14 times

Re: RE: Re: TPMS ciśnienie w kołach

Postautor: odl » 15 gru 2016, 19:56

Raku pisze:Gdzie się zmienia wyświetlane zalecane wartości ciśnienia w oponach (te widoczne w aplikacji) ?

przejdź w informacjach na ekranie między zegarami do ciśnienia w oponach i na postoju z zaciągniętym ręcznym będziesz mieć możliwość zmiany (strzałka w prawo)

swistek
Nowicjusz
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolska
Has thanked: 1 time

Postautor: swistek » 29 gru 2016, 21:28

Chciałbym potwierdzić to co mówił roman669 apropo niedziałającego ABSu i kontroli trakcji bez zaprogramowanych czujników. Rzeczywiście fizycznie nie działają i nie ma żadnej informacji na desce, tylko w raporcie onstara. Dość dziwne zachowanie i moim zdaniem w sytuacji jak padną czujniki w trasie czy gdziekolwiek, system powinien zapamiętać ostatnie wartości i działać na ich podstawie a nie po prostu się wyłączyć i to jeszcze bez żadnej informacji, szczególnie że onstar obowiązkowy nie jest...

Teoretycznie nie powinienem tego w ogóle doświadczyć ale w serwisie w którym montowali mi koła zimowe z nowymi czujnikami, chyba potraktowali "programowanie" jak wgranie czegoś do czujnika a nie sparowanie go z autem bo powiedzieli ze nie trzeba było programować, bo były już zaprogramowane (oryginalne). Nie policzyli mnie za to więc nie drążyłem bo w aucie system działał. Problem w tym, że jak się okazało, działał bo letnie koła jeździły w aucie... :) Jak się z niego wyprowadziły to się sytuacja trochę zmieniła...

Po tej historii stwierdziłem że kupie programator bo nie będę jeździł tam i z powrotem po serwisach. Oczywiście z Ali no i dzisiaj testowałem ale niestety coś nie działa. Sam programator niby działa bo się świecą diody, antena w środku wciśnięta ile się da, kabelki wyglądają ok no i teraz sam nie wiem co może być nie tak. Stad pytanko czy ktoś z Krakowa przypadkiem nie ma programatora którym już programował i nie chciałby się podzielić? Nie wiem czy programator nie działa czy coś z czujnikami, może z autem? Jutro jeszcze spróbuje z letnimi ale na dzień dzisiejszy porażka.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Zasłużony Klubowicz
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 90 times
Been thanked: 55 times

Postautor: Krzysiec » 30 gru 2016, 06:58

A zblizałes do wentyla czy do opony przy wentylu? Zbliz do opony i trzymaj troche dluzej przycisk. Przy wentylu mi tez nie lapal programator. Załapał jak przytknąłem go do opony (gdzie de facto znajduje sie czujnik). Oczywiście zakładam, że auto wprowadziłes w tryb programowania czujników (jest to oczywiste, ale czasem dobrze zapytac ;) )?
Obrazek

Awatar użytkownika
marwisn
Starszy Klubowicz
Posiadane auto: Opel Astra K HB
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 35 times

Postautor: marwisn » 30 gru 2016, 08:15

swistek pisze:Chciałbym potwierdzić to co mówił roman669 apropo niedziałającego ABSu i kontroli trakcji bez zaprogramowanych czujników. Rzeczywiście fizycznie nie działają i nie ma żadnej informacji na desce, tylko w raporcie onstara. Dość dziwne zachowanie i moim zdaniem w sytuacji jak padną czujniki w trasie czy gdziekolwiek, system powinien zapamiętać ostatnie wartości i działać na ich podstawie a nie po prostu się wyłączyć i to jeszcze bez żadnej informacji, szczególnie że onstar obowiązkowy nie jest...

Teoretycznie nie powinienem tego w ogóle doświadczyć ale w serwisie w którym montowali mi koła zimowe z nowymi czujnikami, chyba potraktowali "programowanie" jak wgranie czegoś do czujnika a nie sparowanie go z autem bo powiedzieli ze nie trzeba było programować, bo były już zaprogramowane (oryginalne). Nie policzyli mnie za to więc nie drążyłem bo w aucie system działał. Problem w tym, że jak się okazało, działał bo letnie koła jeździły w aucie... :) Jak się z niego wyprowadziły to się sytuacja trochę zmieniła...

Po tej historii stwierdziłem że kupie programator bo nie będę jeździł tam i z powrotem po serwisach. Oczywiście z Ali no i dzisiaj testowałem ale niestety coś nie działa. Sam programator niby działa bo się świecą diody, antena w środku wciśnięta ile się da, kabelki wyglądają ok no i teraz sam nie wiem co może być nie tak. Stad pytanko czy ktoś z Krakowa przypadkiem nie ma programatora którym już programował i nie chciałby się podzielić? Nie wiem czy programator nie działa czy coś z czujnikami, może z autem? Jutro jeszcze spróbuje z letnimi ale na dzień dzisiejszy porażka.

Żeby czujnik nadawał koło musi się kręcić, a nie jechać w bagażniku.

Ten system tak ma, że wywali błąd po jakimś czasie. Ja jeździłem cały dzień na nie zaprogramowanych kołach zanim "się obudził" że coś jest nie tak.

Jak poprawnie przyłożyć do opony możesz sobie na YT podejrzeć.
Obrazek

remar
Wyjadacz
Posiadane auto: Honda Civic IX
Silnik: 1.8 142KM
Rocznik auta: 2012
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Postautor: remar » 30 gru 2016, 10:25

Z tym niedziałającym ABSem i kontrolą trakcji to mnie trochę nastraszyliście. Ja zamieniałem same opony letnie na zimowe i powiedziałem w warsztacie by felgi zostały zamontowane w tych samych miejscach, nie było programowania i żadnych błędów nie wywala. Czy to oznacza że system działa czy nie mam jednak ABSu?

Awatar użytkownika
Krzysiec
Zasłużony Klubowicz

Postautor: Krzysiec » 30 gru 2016, 10:31

Jezeli wykonałes manewr wymiany samych opon to nic nie trzeba programować (majac nadzieje ze felgi wrociły na swoje miejsce) To jest tak jakby spadlo ci cisnienei w oponach do 0 i potem je napompowales (tak widzi to auto) ALE... Jezeli przelozyli felgi to mozesz miec bledne umiejscowienie wskazania konkretnego kola.

W przypadku zmiany kół na inne z innymi czujnikami, wówczas te inne trzeba "pobudzic" zeby auto zakodowalo ze ma inne wlozone :)
Obrazek

remar
Wyjadacz
Posiadane auto: Honda Civic IX
Silnik: 1.8 142KM
Rocznik auta: 2012
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Postautor: remar » 30 gru 2016, 10:36

Ok, rozumiem - czyli jakby było coś rozprogramowane czy zamienione felgi to byłby komunikat? Jak nie ma informacji to znaczy że działa?

Awatar użytkownika
Krzysiec
Zasłużony Klubowicz

Postautor: Krzysiec » 30 gru 2016, 10:37

W wypadku zmiany samych opon na tych samych czujnikach - to wszystko bedzie ok ;)
Obrazek

swistek
Nowicjusz

Postautor: swistek » 30 gru 2016, 12:59

Krzysiec pisze:A zblizałes do wentyla czy do opony przy wentylu?

Próbowałem wszystkiego łącznie z tym, że zaczynałem np. od innego koła niż powinienem żeby wyeliminować opcje, że jeden czujnik jest zepsuty ale nic to nie dało. Co do czasu to próbowałem tak długo aż się auto poddało i wychodziło z trybu uczenia. Filmik oczywiście też oglądałem. W instrukcji auta np. jest napisane że uczenie pierwszego koła trwa 2 minuty a całość 5 minut. U mnie po 2 minutach wychodził z trybu uczenia. Co ciekawe np. jak wyszedł z trybu uczenia, a ja zmieniłem baterie w programatorze, auto znowu samo wchodziło w tryb uczenia :?: 2 razy się tak stało, że po włożeniu baterii auto samo wchodziło w tryb uczenia bez żadnej mojej ingerencji.

marwisn pisze:Żeby czujnik nadawał koło musi się kręcić, a nie jechać w bagażniku.

Też tak myślałem ale przyznam że jeździły ze mną chwile. Nie był to tylko czas od serwisu do domu. Kilka dni były w aucie. Jak je wyjąłem to przejechałem może 500 m do domu i wartości się pokazywały. Następnego dnia wszystko padło prawie od razu po wyjechaniu z domu.

Awatar użytkownika
Budus
Zasłużony Klubowicz
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.6 200KM
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Been thanked: 28 times

Postautor: Budus » 30 gru 2016, 13:15

swistek pisze:Po tej historii stwierdziłem że kupie programator bo nie będę jeździł tam i z powrotem po serwisach. Oczywiście z Ali no i dzisiaj testowałem ale niestety coś nie działa. Sam programator niby działa bo się świecą diody, antena w środku wciśnięta ile się da, kabelki wyglądają ok no i teraz sam nie wiem co może być nie tak. Stad pytanko czy ktoś z Krakowa przypadkiem nie ma programatora którym już programował i nie chciałby się podzielić? Nie wiem czy programator nie działa czy coś z czujnikami, może z autem? Jutro jeszcze spróbuje z letnimi ale na dzień dzisiejszy porażka.

wybieram się dzisiaj do KRK w okolice Dunajewskiego, Rynku. powinienem być w okolicach 17.
jak chcesz mogę wziąć programator i sprawdzimy czy zadziała.

jak jesteś zainteresowany to pisz na PW
Obrazek

swistek
Nowicjusz

Postautor: swistek » 30 gru 2016, 14:26

Wygląda na to, że nie mogę napisać prywatnej. Pewnie zbyt świeży jestem :) Dzięki za ofertę, w sumie to mogło by mi to spasować bo mam być po drugiej stronie runku na 17:30

Wróć do „Opony i Felgi”