Hak holowniczy, bagażnik dachowy.

Nie znalazłeś odpowiedniego działu - to znak, że powinno się to znaleźć tutaj
Awatar użytkownika
liyaah
Wyjadacz
Posiadane auto: Astra V 2018A
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 25 times
Been thanked: 5 times

Re: Hak holowniczy, bagażnik dachowy.

Postautor: liyaah » 24 lip 2018, 12:55

korowiow pisze:Hej liyaah. Rozważam montaż haka i bagażnika rowerowego. Czy udało się zamontować w ASO? Jakie wrażenia i o ile lżejszy portferl :-)?

W tym roku raczej haka nie założę - zdecydowałam, że rowery wypożyczę na miejscu i dozbieram sobie do lepszego Brinka i w przyszłym roku będę to zlecała :)
Obrazek

kurpi
Nowicjusz
Posiadane auto: astra V kombi
Silnik: 1,4 150km at
Miasto: polskie
Województwo: ślaskie
Has thanked: 1 time

Postautor: kurpi » 12 sie 2018, 21:48

Montował ktoś hak do st w automacie?Niby w dowodzie są podane wartości dla przyczepy ,czyli że homologację na ciąganie przyczepy auto ma,ale ktoś wcześniej pisał,że do automatu 150 niby nie można.Ktoś to zweryfikował w praktyce? Dodatkowo klapa otwierana na nogą,a przy myciu auta każe strumieniem wody :D i nie wiem czy to kolejna przeszkoda nie będzie.

Gringo
Nowicjusz
Posiadane auto: Opel Astra ST
Silnik: 1,4 150 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolskie
Been thanked: 1 time

Postautor: Gringo » 13 sie 2018, 08:33

kurpi pisze:Montował ktoś hak do st w automacie?Niby w dowodzie są podane wartości dla przyczepy ,czyli że homologację na ciąganie przyczepy auto ma,ale ktoś wcześniej pisał,że do automatu 150 niby nie można.Ktoś to zweryfikował w praktyce? Dodatkowo klapa otwierana na nogą,a przy myciu auta każe strumieniem wody :D i nie wiem czy to kolejna przeszkoda nie będzie.

Ja mam automat 150KM i hak zamontowany na linii produkcyjnej (nie miałem wyjścia - Drive Plan :P), mimo że w folderze był opis, że nie można.
Nie wiem za bardzo co ma do tego opcja otwierania nogą? Jak się boisz, że się otworzy, możesz wyłączyć jednym przyciskiem. Ale opcja sama w sobie bardzo wygodna :)

kurpi
Nowicjusz
Posiadane auto: astra V kombi
Silnik: 1,4 150km at
Miasto: polskie
Województwo: ślaskie
Has thanked: 1 time

Postautor: kurpi » 13 sie 2018, 13:00

Gringo pisze:Nie wiem za bardzo co ma do tego opcja otwierania nogą? Jak się boisz, że się otworzy, możesz wyłączyć jednym przyciskiem. Ale opcja sama w sobie bardzo wygodna :)

Raczej się boję ,ze się nie otworzy w razie czego,nie wiem jaki i na jakiej zasadzie czujnik otwiera klapę.Chodziło mi o to czy aby hak czujnika jakoś nie zasłoni,bo system mega wygodny.

Gringo
Nowicjusz
Posiadane auto: Opel Astra ST
Silnik: 1,4 150 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolskie
Been thanked: 1 time

Postautor: Gringo » 13 sie 2018, 13:32

kurpi pisze:Raczej się boję ,ze się nie otworzy w razie czego,nie wiem jaki i na jakiej zasadzie czujnik otwiera klapę.Chodziło mi o to czy aby hak czujnika jakoś nie zasłoni,bo system mega wygodny.

Czujnik jest z prawej strony, hak na środku, więc nie ma szans, żeby zasłonił :)