Problem ze sprzęgłem.

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o układzie jezdnym i kierowniczym w Astrze 5
nook17
Nowicjusz
Posiadane auto: opel astra k 5
Silnik: 1.4 turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Węgorzewo
Województwo: warmińsko-mazurskie

Re: Problem ze sprzęgłem.

Postautor: nook17 » 21 cze 2016, 23:26

Całkiem możliwe, że paliwo też ma jakieś znaczenie bo chociażby w samej instrukcji jest napisane do wszystkich silników benzynowych poza 1,6 BiTurbo 200KM, że zalecanym paliwem jest 95 a paliwo 98 i 91 jest dopuszczalne. Ja w końcu odebrałem swoje autko i mam przejechane pierwsze ponad 200km :). Przez czytanie tego tematu od początku jeszcze przed odbiorem miałem obawy co to tego przełączania biegów i pod tym kontem wykonałem wiele prób i testów. WYNIKI: Faktycznie sprzęgło w tym autku bierze naprawdę wysoko a przynajmniej w porównaniu do moich poprzednich aut. Więc zostaje kwestia przyzwyczajenia się do sprzęgła, ale odkryłem jeszcze coś co powoduje te szarpnięcia przy dynamicznej zmianie biegów z 1 na 2 a mianowicie autko leniwie schodzi z obrotów i właśnie to wg mnie jest główna przyczyna szarpnięć. Więc koledzy to nie winne jest autko tylko wasze złe przyzwyczajenia. Ja już się nauczyłem i nic mi nie szarpie i pełnymi garściami czerpie przyjemność z wachlowania biegami i upajania się kosmicznymi :) przyspieszeniami mojej szarej "granite" rakiety piątej generacji :). Powodzenia w testach i radze słuchać co autko do was "mówi".

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Miasto: Przasnysz
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 114 times
Been thanked: 84 times

Postautor: kuba » 22 cze 2016, 09:42

nook17 pisze:Całkiem możliwe, że paliwo też ma jakieś znaczenie bo chociażby w samej instrukcji jest napisane do wszystkich silników benzynowych poza 1,6 BiTurbo 200KM, że zalecanym paliwem jest 95 a paliwo 98 i 91 jest dopuszczalne. Ja w końcu odebrałem swoje autko i mam przejechane pierwsze ponad 200km :). Przez czytanie tego tematu od początku jeszcze przed odbiorem miałem obawy co to tego przełączania biegów i pod tym kontem wykonałem wiele prób i testów. WYNIKI: Faktycznie sprzęgło w tym autku bierze naprawdę wysoko a przynajmniej w porównaniu do moich poprzednich aut. Więc zostaje kwestia przyzwyczajenia się do sprzęgła, ale odkryłem jeszcze coś co powoduje te szarpnięcia przy dynamicznej zmianie biegów z 1 na 2 a mianowicie autko leniwie schodzi z obrotów i właśnie to wg mnie jest główna przyczyna szarpnięć. Więc koledzy to nie winne jest autko tylko wasze złe przyzwyczajenia. Ja już się nauczyłem i nic mi nie szarpie i pełnymi garściami czerpie przyjemność z wachlowania biegami i upajania się kosmicznymi :) przyspieszeniami mojej szarej "granite" rakiety piątej generacji :). Powodzenia w testach i radze słuchać co autko do was "mówi".

nook17, jak już masz swoją "rakietę" :D to obfotografuj ją ładnie i wrzuć fotki w "Pokaż swoja Astrę" pochwal się ;)
kuba :roll:
Obrazek

nook17
Nowicjusz

Postautor: nook17 » 22 cze 2016, 19:54

Zrobione. Można oglądać... :)

marvin82
Nowicjusz
Posiadane auto: Astra 5
Silnik: 1.4 125 KM
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Been thanked: 1 time

Postautor: marvin82 » 26 cze 2016, 18:26

Kolego nook17 zapraszam na jazdę próbną moją Astrą, może czegoś się od Ciebie nauczę :) Po przejechaniu ok 6 tys sytuacja ta sama co na początku... Jak tylko znajdę chwilę to jadę do serwisu. Problem nie jest tylko przy puszczaniu sprzęgła, nawet po całkowitym zasprzęgleniu auto szarpie...

nook17
Nowicjusz

Postautor: nook17 » 26 cze 2016, 19:07

To może faktycznie masz jakąś usterkę. Napisz co stwierdził serwis.

Awatar użytkownika
Sly
Moderator
Silnik: 1,4 125M
Miasto: EZG
Has thanked: 11 times
Been thanked: 14 times

Postautor: Sly » 26 cze 2016, 20:57

Według mnie to nie jest normalne... Jak auto może szarpać. Żabkę to się miało na pierwszych jazdach na prawo jazdy, ale kurcze nie non stop podczas jazdy... Widać, że ma taki defekt kilka osób ale nie wszyscy, więc może jakaś kiepska partia poszła jakiegoś elementu np. sprzęgła ....

AdM
Nowicjusz
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.6 Turbo S/S 200 KM
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolskie
Been thanked: 1 time

Postautor: AdM » 16 lip 2016, 14:13

U mnie jest to samo, ale problem rozwiązuje wyłączenie ESP:-). System reaguje moim zdaniem za wcześnie i za mocno ingeruje w samochód, co objawia się szarpaniem (odcina paliwo - włącza paliwo), zupełnie bez sensu. Jak wyłączam ESP i jeździ się super płynnie.

Awatar użytkownika
kamaz
Nowicjusz
Posiadane auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Miasto: Trójmiasto
Województwo: Pomorskie

Postautor: kamaz » 17 lip 2016, 22:14

czytam i nie potwierdzam szarpania w swoim aucie (1000km). Może szarpie przy włączonym trybie sport w wersji dynamic gdzie minimalne dodanie gazu powoduje dużą reakcję w przyroście momentu obrotowego a to może powodować szarpanie przy jeszcze nie wprawionej nodze zarówno przy ruszaniu jaki i gdy sprzęgło jest załączone

Awatar użytkownika
JG45
Klubowicz
Posiadane auto: Opel Astra K Dynamic HB
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Miasto: CG
Województwo: .
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Postautor: JG45 » 19 lip 2016, 14:55

:mrgreen: Po 6 tysiącach już przywykłem.
:mrgreen: JG45 :mrgreen:

Awatar użytkownika
kuba
Moderator

Postautor: kuba » 21 lip 2016, 12:48

Tak zastanawiam się czy te szarpnięcia nie mają związku ze "sławną" skrzynia M32, którą jest w tych silnikach montowana czytałem swego czasu o problemach w AJ 14NET z tą samą skrzynią i właściciele skarżyli się na takie samo zachowanie samochodu + potem pojawiały się problemy jak zgrzyty, hałasy w skrzyni, być może należałoby się przyjrzeć temu problemowi z tej strony. Chociaż obym się mylił
Obrazek

kubik
Nowicjusz
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2015
Miasto: W-w
Województwo: Dolnośląskie

Postautor: kubik » 22 lip 2016, 09:36

Potwierdzam szarpanie na niższych biegach. Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to delikatne operowanie sprzęgłem. Natomiast jak trzeba ruszyć dynamicznie to będzie szarpało, nie ma rady :)
W trybie sport nie ma większej różnicy, a nawet powiedziałbym, że jest trochę lepiej. Generalnie tryb sport jest fajniejszy ;)

Awatar użytkownika
kuba
Moderator

Postautor: kuba » 22 lip 2016, 11:47

A zaobserwowałeś jak ze spalaniem w trybie Sport ? Jest twoim zdaniem realnie odczuwalna różnica w dynamice?
Obrazek

kubik
Nowicjusz
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2015
Miasto: W-w
Województwo: Dolnośląskie

Postautor: kubik » 22 lip 2016, 15:59

Nie potrafię ocenić wpływu na spalanie, jak na razie tryb sport załączam tylko w razie potrzeby wyprzedzania. Ale postaram się to przetestować w najbliższym czasie na jakimś dłuższym odcinku.

Różnica w dynamice jest moim zdaniem bardzo odczuwalna. Auto przy niższych obrotach reaguje leniwie ale w pewnym momencie zaskakuje i jest fun:) Ale najbardziej różnicę widać po wyłączeniu tego trybu - auto sprawia wrażenie przymulonego.

ememel
Zasłużony Klubowicz
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 125KM
Miasto: Łódź
Has thanked: 24 times
Been thanked: 5 times

Postautor: ememel » 28 lip 2016, 17:45

Na jeździe próbnej jechałem najpierw 1.0 a potem 1.4. Ten pierwszy miał sprzęgło jakby wymyślone dla drobnej kobiety, w drugim trzeba było już zdecydowanej siły żeby w ogóle wcisnąć pedał sprzęgła.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Segor
Super Klubowicz
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 133 times
Been thanked: 103 times

Postautor: Segor » 11 sie 2016, 16:59

Jeździłem dynamic hb z trybem sport na jeździe testowej i elite st. Różnicy nie było żadnej, bo jej nie ma. W trybie dynamic może jedynie bardziej szarpać, bo silnik lepiej reaguje na nacisk pedału gazu. Tryb sport nie dodaje ani mocy, ani momentu. Co więcej wraz z żoną mieliśmy wrażenie, że Elite st zbiera się lepiej.
Obrazek

Wróć do „Układ Jezdny i Kierowniczy”