Nakrętki zabezpieczające koła - jakie kupić?

Wszelkie informacje o oponach i felgach w Astrze 5
ememel
Weteran
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Nakrętki zabezpieczające koła - jakie kupić?

Postautor: ememel » 24 lis 2016, 12:29

nepo pisze: warto kupić coś renomowanego gdzie materiał nakrętki nie podda się i nie wyrobi od odkręcania.

Czyli np. jakie?
Pozdrawiam

nepo
Nowicjusz
Posiadane auto: Astra 5 ST
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Been thanked: 3 times

Re: Nakrętki zabezpieczające koła - jakie kupić?

Postautor: nepo » 24 lis 2016, 15:32

Nie doradzę nic konkretnego, chodzi mi o to by materiał nakrętki był na tyle dobry by nie wyrabiał się za szybko i nie było problemu z odkręceniem nakrętki przeznaczonym do niej kluczem. Dlatego osobiście bym się wystrzegał tanich chińskich produktów o których nic nie wiadomo. Połączenia gwintowe są znormalizowane i posiadają określoną wytrzymałość. Nie mam pewności czy chińskie nakrętki zabezpieczające ktokolwiek liczył i czy się nie "ukręcą". Widziałem zdjęcia czy opisy że taka nakrętka się wyrobiła. Problemem tych nakrętek jest to że na materiał działają większe naciski bo na mniejszej średnicy przykładana jest siła.

Nie chcę zniechęcać, ale warto się rozeznać u osób korzystających z takich nakrętek. Jak ktoś "zawodowo" kradnie felgi to sobie z nią poradzi bez większych problemów.

Awatar użytkownika
Krzysiec
VIP
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Miasto: Rzeszów / Łódź
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 180 times
Been thanked: 108 times

Nakrętki zabezpieczające koła - jakie kupić?

Postautor: Krzysiec » 24 lis 2016, 17:38

Czestym powodem zniszczenia jest dokrecanie ich w warsztatach pneumatycznie a nie dynamometrycznie... Ja myslalem nad zabezpieczeniem firmy McGard... Ale nie wiem dokladnie ktore mam kupic :/
Obrazek

Wróć do „Opony i Felgi”