Mata do bagażnika ST

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o tym co znajduje się wewnątrz Astry 5
Awatar użytkownika
Krzysiec
VIP
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów / Łódź
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 180 times
Been thanked: 108 times

Re: Mata do bagażnika ST

Postautor: Krzysiec » 19 gru 2016, 12:02

kuba pisze:
Segor pisze:Niższy rant to nie plus. Myślałem, że też ma wysoki,

Segor, nie popadajmy w skrajności to w końcu tylko mata ochronna bagażnika samochodu osobowego... ;) "betoniarki" tym wozić nie będziemy :lol:

Ale moze Segor będzie jakąś wylewkę przewoził i nie chce zeby mu sie rozlała ;) (oczywiscie zarcik zarcik Segor ;) )

Wydaje mi się, że ta w oryginalnej jest wystarczająco wysoka zeby zatrzymac np rozlaną wodę (bo butelka sie rozszczelnila albo cos)
Oczywiscie jak 100l akwarium sie wyleje to patrzac na pojemnosc bagaznika nie ma sily :) Zaden rant tego nie uchroni chyba ze na 1/3 wysokosci komory :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Postautor: Segor » 19 gru 2016, 12:04

Ale jak już kupuję gumową matę, to wolę, żeby roztopiony śnieg z nart nie wylał mi się na pierwszym zakręcie :)
Krzysiec pisze:P.S. Oczywiscie uchwyty siatek muszą byc zlozone = brak siatki

No dlatego pytam tylko o uchylanie pierwszego segmentu, bo to idzie zrobić z założoną siatką, rozumiem, że z matą nadal się da.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiec
VIP
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Miasto: Rzeszów / Łódź
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 180 times
Been thanked: 108 times

Postautor: Krzysiec » 19 gru 2016, 12:06

Segor pisze:Ale jak już kupuję gumową matę, to wolę, żeby roztopiony śnieg z nart nie wylał mi się na pierwszym zakręcie :)
No dlatego pytam tylko o uchylanie pierwszego segmentu, bo to idzie zrobić z założoną siatką, rozumiem, że z matą nadal się da.

No nie chce jednoznacznie sie okreslic poniewaz w HB nie mam pierwszego i drugiego segment... u mnie jest jeden i da sie pod warunkiem który opisalem (mam nizszy rant tyłem wiec mata sie przygina + odgiecie jej od plastikowego grilla belki progowej - bo inaczej rant zahacza o dziurki i zazebia mate nie puszczajac jej w gore...)
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Miasto: Sosnowiec
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Postautor: Segor » 19 gru 2016, 12:28

A no ok, zapomniałem, że to HB. Dobra, tego problemu i tak nie przeskoczę. Trzeba zamawiać :)
Obrazek

Awatar użytkownika
luxasek
Wyjadacz
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 T 125km
Miasto: Ruda Śląska
Has thanked: 24 times
Been thanked: 6 times

Postautor: luxasek » 19 gru 2016, 14:01

Segor pisze:
kuba pisze:Kolejny + ori maty ;)

Niższy rant to nie plus. Myślałem, że też ma wysoki, tylko jest nacięta w tych miejscach.
A jak z dostępem pod podłogę przy tych matach? Da radę unieść chociaż ten pierwszy element, aby wrzucić coś w wolną przestrzeń?

W ST bez problemu zresztą ta mata nie orginalna jest bardzo leciutka nie jest to typowja guma jest to jakieś tworzywo

Co do śniegu z nart:p ja dodatkowo od zawsze mam jeszcze pokrowiec na żony narty i moja dechę więc problemu z roztopionym śniegiem w aucie nie ma,pokrowce kosztują grosze a są bardzo przydatne .

Awatar użytkownika
Carlos5
Nowicjusz
Posiadane auto: Looking for
Silnik: Searching
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Postautor: Carlos5 » 25 sty 2017, 21:32

Ze swojej strony mogę dodać, że oprócz kwestii praktycznych ważne też są te wizualne a tu bez dwóch znań wygrywa mniej praktyczny welur. Guma jest po prostu brzydka i "niemiła". Jestem za zmienianiem dywaników w zależności do pory roku, zima-reszta roku.

YaYo
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 1 time

Postautor: YaYo » 06 mar 2017, 11:03

Czy "dwustronność" w oryginalnej macie oznacza, że można ją, w razie potrzeby, położyć gumą do góry (wywijając przy tym ranty), czy też oznacza to tylko tyle, że góra pokryta jest welurem, a spód jest gumowany?

Z doświadczenia wiem, że przewożąc wózek dziecięcy, niemateriałowa powierzchnia jest nieoceniona... z kolei na co dzień welurowa powierzchnia na pewno jest milsza dla oka...

Będę wdzięczny za informację od szczęśliwych posiadaczy oryginalnej maty - ale coś czuję, że nie da się tak wywijać rantów bez ich odłamania (prędzej czy później...).

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Miasto: Przasnysz
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 148 times
Been thanked: 102 times

Postautor: kuba » 06 mar 2017, 11:06

Jest dokładnie tak jak opisujesz. welur / guma (inne tworzywo). Obydwie strony do użytku, wedle potrzeb. Ranty da się wywijać, na pewno ich nie uszkodzisz, mata jest bardzo gruba, raczej solidna wywinięcie tych rantów wymaga sporego wysiłku, dlatego niema opcji żeby z czasem się połamały. Ja na co dzień używam welurowej strony, raz zdarzyło mi się przełożyć ja na gumową.
kuba :roll:
Obrazek

Wróć do „Klimatyzacja i Wnętrze”