Klimatyzacja w zimie

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o tym co znajduje się wewnątrz Astry 5
Templaris
Klubowicz
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Klimatyzacja w zimie

Postautor: Templaris » 21 gru 2016, 19:39

a ile się wam udało jeździć na fabrycznym czynniku? Zakładając że ciągle korzystacie?

Awatar użytkownika
luxasek
Wyjadacz
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 T 125km
Rocznik auta: 2016
Miasto: Ruda Śląska
Województwo: Śląskie
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Postautor: luxasek » 21 gru 2016, 22:33

Ja u siebie też korzystam cały czas i nie wyłączam klimy w drugim aucie też nie wyłączam tym bardziej w okresie jesienno zimowym jak szyby lubią parować:-)

Awatar użytkownika
pgrad
Klubowicz
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: B14XFT (1.4T s/s 150KM) 6T35
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Postautor: pgrad » 21 gru 2016, 23:25

Leszek1985 pisze:Ja aktualnie używam tylko w sezonie letnim przy trochę dłuższych dystansach...a jak np macie uchylona lekko szybę to też klima chodzi czy nie otwieracie okien wcale?

Łatwy sposób na zagrzybienie układu - poczujesz to (przerobiłem to w poprzedniej AH SW zrobiłem to raz i od tamtej pory już nigdy przez cały okres użytkowania nie wyłączyłem klimy), no i dobra droga do pojawienia się uszkodzeń układu klimatyzacji, gdy elementy pozbawione są smarowania, a czynnik klimatyzacji jest też nośnikiem owego "smaru".
Albo włączona klima, albo otwarte okno.

Templaris pisze:a ile się wam udało jeździć na fabrycznym czynniku? Zakładając że ciągle korzystacie?

W poprzedniej Astrze (stary czynnik) po 4 latach dobiłem układ klimatyzacji, barwnikiem i czynnikiem, ale nie z powodu zmniejszonej skuteczności chłodzenia, lecz z obawy o smarowanie układu - jeśli mnie pamięć nie myli czasookresy uzupełnienia czynnika wskazywane chyba były co 2 lata. Po pierwszym dobiciu mniej więcej co 2 lata sprawdzenie w ultrafiolecie czy są wycieki i dobicie czynnika.

Awatar użytkownika
Segor
Klubowicz
Posiadane auto: Astra 5 Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 82 times
Been thanked: 40 times

Postautor: Segor » 27 gru 2016, 19:13

Wracałem ze Świąt A4. Prędkość dozwolona, padało średnio, ale dużo wody na drodze było, wycieraczki często na najszybszym trybie. Co jakiś czas lekko parowała mi przednia szyba przy ustawieniu AC + auto. Po puszczeniu nawiewu na szybę szybko odparowywało. Tak więc wygląda na to że sama klima nie wystarcza w niesprzyjających warunkach.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Wróć do „Klimatyzacja i Wnętrze”