Fotelik dziecięcy

Nie znalazłeś odpowiedniego działu - to znak, że powinno się to znaleźć tutaj
forsberg
Nowicjusz
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie

Re: Fotelik dziecięcy

Postautor: forsberg » 23 sty 2019, 23:50

jestem na etapie wyboru fotelika dla malucha 11 kg ... po przewertowaniu wątku chyba muszę zrewidować moje wstępne wybory, gdyż widzę że nikt tutaj nie wspomniał o foteliku Cybexa Sirona S lub GB VAYA (obrotowe) czy Britaxie Dualfix...
fajne to ułatwienie przy wkładaniu ( zapinaniu) i wyjmowaniu w porównaniu do Axkida ale może to nie jest najważniejsze ....

Awatar użytkownika
vzduch
Wyjadacz
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Miasto: B-B
Województwo: śląskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Postautor: vzduch » 24 sty 2019, 00:29

forsberg pisze:jestem na etapie wyboru fotelika dla malucha 11 kg ... po przewertowaniu wątku chyba muszę zrewidować moje wstępne wybory, gdyż widzę że nikt tutaj nie wspomniał o foteliku Cybexa Sirona S lub GB VAYA (obrotowe) czy Britaxie Dualfix...
fajne to ułatwienie przy wkładaniu ( zapinaniu) i wyjmowaniu w porównaniu do Axkida ale może to nie jest najważniejsze ....
Byłem na tych samych stronach. Przeanalizowałem wstępnie temat wraz z dwoma niezależnymi specjalistami. W cenie do 1800 zł Cybex Sirona S będzie rozwiązaniem najlepszym jeśli chodzi o foteliki obrotowe. Britax Dualfix to pojęcie względne, bo albo mówimy o foteliku za 1400 zł, albo o foteliku za 2200 zł - musiałbyś doprecyzować. GB Vaya odpuściłem. Zbyt mało danych. Aktualnie czekam na nowości, które pojawią się około połowy lutego 2019, dokładniej chodzi mi o fotelik Joie i-Spin 360, w którym zastosowano system przeniesienia siły uderzenia bocznego na tylną skorupę fotelika (jak ma to miejsce w Sironie). Jeśli nie zbierze dobrych opinii, to jest szansa, że zostanę przy Sironie, bo zależy mi na obrotowym Isofixie.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2019, 08:53 przez vzduch, łącznie zmieniany 1 raz.

forsberg
Nowicjusz

Postautor: forsberg » 24 sty 2019, 01:54

vzduch pisze:. Aktualnie czekam na nowości, które pojawią się około połowy lutego 2018, dokładniej chodzi mi o fotelik Joie i-Spin 360, w którym zastosowano system przeniesienia siły uderzenia bocznego na tylną skorupę fotelika (jak ma to miejsce w Sironie).

ten fotelik był testowany przez ADAC w 2017 i wypadł dość blado w zakresie bezpieczeństwa.... no chyba że coś poprawili i będzie nowa wersja .

Co do Sirony to jest to konstrukcja bliźniacza do GB Vaya ( produkt spółki powiązanej z Cybexem, a gwarancję realizuje się w serwisie Cybexa), tyle że Vaya jest lepiej wykonana i dopracowana , co sprawdziłem własnoręcznie macając i obracając oba foteliki, a różnica w cenie to tylko 50 zł.

wiem, że muszę wrócić do sklepu i jeszcze raz przymierzyć fotelik do auta i tym razem zmierzyć poziomica kąt nachylenia ( min 30 * czy jest) bo wydaje mi się że to dobry fotelik, o ile da się go dobrze włożyć w Astrę , bo propos GB Vaya - czytałem opinie użytkowników na niemieckich stronach - rodzice po wypadku przy 80 km mieli połamane żebra i obrażenia głowy , a dziecku w Vaya'i nic się nie stało.

Awatar użytkownika
vzduch
Wyjadacz
Posiadane auto: Opel Astra K
Miasto: B-B
Województwo: śląskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Postautor: vzduch » 24 sty 2019, 12:36

Ja nie mówię o Joie Spin 360, tylko i-Spin 360, który pojawi się najwcześniej w lutym 2019 (mój błąd). Poczekam na wyniki testów.

forsberg
Nowicjusz

Postautor: forsberg » 24 sty 2019, 22:37

jako ciekawostka i garść informacji porównawczych dla tych co będą wybierać fotelik obrotowy:

- maks. ilość miejsca na nogi dziecka przy ustawieniu RWF :
https://blog.bociek.eu/blog/2018/02/14/ ... UiRuzHtXW0

- i co się przyda szczególnie z uwagi na kanapę w Astrze K - maks. kąty pochylenia fotelika przy RWF:
https://blog.bociek.eu/blog/2017/12/11/ ... -modelach/

Awatar użytkownika
foheng
Nowicjusz
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Postautor: foheng » 27 sty 2019, 10:30

Cześć, któryś z Was miał Axkid Babyfix - https://osiemgwiazdek.pl/axkid-babyfix- ... ,3,723,165 ?

forsberg
Nowicjusz

Postautor: forsberg » 27 sty 2019, 22:47

po ponownej przymiarce fotelików - porównaniu tutaj wspomnianego kilkukrotnie maxi cosi 2wayPearl wybrałem jednak GB Vaya - osiąga zdecydowanie lepsze kąty pochylenia a i ma też więcej miejsca na nogi dla dziecka przy ustawieniu RWF, nie mówiąc już o wygodzie wynikającej z funkcji obrotowej przy wsiadaniu/wysiadaniu dziecka. do tego obsługa praktycznie jedną ręką, isofix - słowem wygoda....

Z niewiadomych dla mnie przyczyn fotelików Cybexa i GB nie uświadczysz w osiemgwiazdek ...

Miszka
Nowicjusz
Posiadane auto: Astra H
Silnik: 1.3
Rocznik auta: 2008
Miasto: Olsztyn
Województwo: W-m
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Postautor: Miszka » 06 lut 2019, 23:03

Powracam do tematu po kilku miesiącach. Ostatecznie zakupiłem maxi cosi 2waypearl na bazie 2way fix. Z kilku fotelików, jakie przymierzałem ten był jak stworzony dla naszej astry. Montaż banalny, stabilnie się trzyma, regulacja oparcia wystarczająca - nawet w najbardziej pionowej pozycji główka nie opadała. Problem jednak zaczął się w momencie, kiedy synek dobił do 95cm. Jest za mało miejsca na nogi! Z braku laku siedzi teraz z podkurczonymi. Fotelik polecam i zostawiam dla młodszego.

Jaki fotelik 9-25kg ma zbliżone dopasowanie jak 2waypearl? Rzucił mi się w oczy MAXI-COSI MOBI XP. Może jeszcze Axkid minikid z podkładką poziomującą? Podrzućcie jakieś sprawdzone foteliki dla dziecka 95cm, ~13kg z komfortową przestrzenią na nogi.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 553 times
Been thanked: 371 times

Postautor: Krzysiec » 07 lut 2019, 07:08

Nic mu sie nie stanie z podkulonymi nogami... Pierwsza lepsza stronka ;) Ale jest to standard... Dopóki spelnia wymagania wagowo/wzrostowe nogami sie nie przejmuj - dziecko da sobie rade.

https://foteliki-pod-lupa.pl/foteliki-t ... y-problem/

Awatar użytkownika
admin
Admin
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 37 times
Been thanked: 95 times

Postautor: admin » 07 lut 2019, 10:29

Ja mam axikid minikid i młody siedzi z podkulonymi nieznacznie nogami...zupełnie się tym nie przejmując.
ADMIN - też człowiek :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 445 times
Been thanked: 382 times

Postautor: Segor » 11 lut 2019, 00:24

Chyba zdrowiej jest mieć podkurczone, niż wiszące.
Obrazek