Dziwne stukanie podczas kręcenia kierownicą

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o układzie jezdnym i kierowniczym w Astrze 5
kmslski
Posiadane auto:
Silnik:
Rocznik auta: 0
Miasto:
Województwo:

Dziwne stukanie podczas kręcenia kierownicą

Postautor: kmslski » 25 lut 2016, 11:47

Witam serdecznie,

Od początku lutego jest szczęśliwym właścicielem Opla Astry K. Jednak po przejechaniu pierwszego tysiąca km, podczas kręcenia kierownicą w tle zaczął wydobywać się taki dziwny, niespotykany tyrkot. Trudno jest mi opisać co to jest, bowiem nie wydobywa się bezpośrednio z kolumny kierowniczej, ale słychać go za każdym razem jak się kręci kierownicą. Byłem z tym w serwisie i powiedziano mi, że faktycznie to dziwne, ale podobno coś takiego występuje niemal w każdej nowej Astrze. Pokazano mi nawet jakąś sztukę, która dopiero zjechała z lawety - przy mnie - i tam też problem występował.
Czy u Was też tak jest?

Pozdrawiam,
KM

Awatar użytkownika
luks
Moderator
Posiadane auto:
Silnik:
Rocznik auta: 0
Miasto:
Województwo:

Re: Dziwne stukanie podczas kręcenia kierownicą

Postautor: luks » 26 lut 2016, 13:33

Hej;

A to nie jest tak, że gdzieś troszku za mało smaru jest?? Albo coś przy module CIM?? Tj. poduszka, klakson, etc??

U znajomych w Astrach poprzedniej generacji była taka sytuacja, że jak się kręciło kierą to tak jakby jakaś sprężynka przeskakiwała...więc doszli do wniosku, że to na bank coś pod kierą i na własną rękę rozmontowywali...później się okazało, że to był jakiś błąd fabryczny modułu cim i nawet w Oplach go robili bo coś nie stykało...

Reasumując bym ich cisnął...co to ma być - auto nówka i nagle jakieś takie akcje???

p.s. wrzuć na forum fotki i wrażenia z jazdy !:)

astraKa
Nowicjusz
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4 150km automat
Rocznik auta: 2016
Miasto: ---
Województwo: -----
Been thanked: 1 time

Postautor: astraKa » 27 kwie 2016, 19:30

Wg mnie coś nie tak. U mnie żadnych "tyrkotów" ani innych hałasów nie ma. Wprawdzie na początku było słychać na progach zwalniających podskakującą gaśnicę... ale już lepiej ją ułożyłem :D

milka21
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 2015
Miasto: Częstochowa
Województwo: śląskie

Postautor: milka21 » 28 cze 2016, 20:04

Witam, mam astrę od marca i praktycznie po 2 tygodniach jazdy również słychać u mnie dziwne tarcie przy kręceniu kierownicą bez względu na to czy auto jest włączone czy nie. W serwisie też mi powiedzieli, że to taka jakby wada fabryczna nie do usunięcia w każdej astrze i że muszę się z tym pogodzić. Dla mnie niestety jest przesadą tłumaczenie się gościa z serwisu, że tak ma być i koniec. Może ktoś wie jak ich zmusić do większego wysiłku, aby to dokładnie obejrzeli i naprawili?

Awatar użytkownika
Mieszko66
Weteran
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 Turbo 150
Rocznik auta: 2016
Miasto: Szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 59 times
Been thanked: 21 times

Postautor: Mieszko66 » 28 lip 2016, 19:47

U mnie nic nie słychać przy kręceniu kierownicą. Może w serwisie poproś o jazdę testową twoim autem z kierownikiem serwisu, a następnie przejedź się z nim autem demonstracyjnym. Jeśli jest wszystko ok, to tak musi być też w twoim aucie. Możesz też spróbować w innym serwisie Opla. Powodzenia.
Mieszko66
Obrazek

Wróć do „Układ Jezdny i Kierowniczy”