Dziwne hamowanie ABS?

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o zawieszeniu i układzie hamulcowym w Astrze 5
rafcioo
Wyjadacz
Posiadane auto: ASTRA V
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Opolskie
Województwo: opolskie

Re: Dziwne hamowanie ABS?

Postautor: rafcioo » 11 sty 2017, 13:09

Segor pisze:ABS w AK i tak działa bardzo delikatnie. W Golfie 4 to pedał tak wibrował, że na żuchwie go było czuć :P
No rafcioo, przesiadka z auta bez ABS na AK z wszelką możliwą elektroniką to niezły upgrade :) Jak Ty się uchowałeś ? :D Od 2004 ABS jest obowiązkowy w autach, a od 2000 roku było w sumie standardem w większości aut?
Cytat z wiki:
Działający ABS powoduje wypychanie pedału hamulca w stronę przeciwną do kierunku, w którym wciskany jest nogą kierowcy, jednak pomimo tego nie należy zmniejszać siły nacisku na pedał. Badania kierowców pokazały, że 80% kierujących samochodem wyposażonym w ABS, przestraszonych objawami działania systemu ABS (wypychanie i drżenie pedału hamulca), zmniejsza siłę nacisku nogi na pedał hamulca, co powoduje znaczne wydłużenie drogi hamowania. Tej podświadomej reakcji ma zapobiegać Brake Assist System.

Akurat moje poprzednie miałem z końca 2003 roku.

Dzięki za wyjaśnienia.
Uspokoiliście mnie .
Dziękuję Wam

mat
Dzielnie walczy
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: B14XFL MT6 125KM
Miasto: EZG/ZCH
Województwo: Łódzkie
Been thanked: 1 time

Postautor: mat » 11 sty 2017, 21:42

Też ostatnio wyłapałem podobnego zonka jak @rafcioo i trochę zajęło mi dojście do wniosku (po kilkukrotnych próbach), że tak właśnie może sprawować się ABS :geek: zwłaszcza, że do tej pory w większości przypadków zdany byłem na fiatowską konstrukcję nadwozia o wdzięcznej nazwie Uno (końcówka serii 2002 r.) :D

ememel
Klubowicz
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 125KM
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Postautor: ememel » 12 sty 2017, 11:19

Autem z ABS jeżdżę od kilku lat ale nadal nie mogę się przyzwyczaić do tego że pedał hamulca chce mi wyrwać nogę, a odgłosy jakie dochodzą do uszu kierowcę faktycznie przypominają jakby samochód miał za chwilę się rozpuścić.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Miasto: Przasnysz
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 43 times
Been thanked: 33 times

Postautor: kuba » 12 sty 2017, 11:24

Nie przesadzacie trochę z tymi odgłosami, w poprzednich Astrach G i H u mnie było zdecydowanie głośniej podczas działania ABS-u i na pedale również bardziej odczówalne. W starej A4 '96 jedynie działanie układu ABS było porównywalne do obecnej AK. No ale to jednak było Audi
kuba :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
komisarzryba
Klubowicz
Posiadane auto: Astra K HB
Silnik: B14XFT 6T35
Miasto: sieradz
Województwo: łódzkie
Been thanked: 41 times

Postautor: komisarzryba » 12 sty 2017, 11:24

w astrze k i tak jest delikatnie. w innych jest mlot pneumatyczny w porownaniu z astra.
béton brut

Wróć do „Zawieszenie, Układ Hamulcowy”