Android Auto

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Car Audio, Elektronice wszelkiej maści i CB w Astrze 5
maniac
Dzielnie walczy
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 1 time

Re: Android Auto

Postautor: maniac » 08 sty 2017, 22:43

Szybkie pytanko, problem z black screen występuje w oplu tylko na systemach audio-nawigacyjnych R4 czy na innych także ?

Awatar użytkownika
Shivver
Klubowicz
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Postautor: Shivver » 09 sty 2017, 00:39

Z tego co można zaobserwować po komentarzach to jest problem tylko w R4 i jest to wina oprogramowania, na które póki co chyba nie ma rozwiązania.

maniac
Dzielnie walczy

Postautor: maniac » 09 sty 2017, 07:52

Tutaj właśnie już sam nie wiem :/.

Z androidem sprawa jest złożona. Google dostarcza (w zasadzie to udostępnia :-) )tzw AOSP (Android Open Source Project) który jest generyczną (bazową) wersją androida (tzw Stock Android), potem producenci urządzeń (telefonów) dodają/modyfikują/odejmują to co daje Google i wypuszczają swoją OEM wersję androida wpasowaną w dany telefon.
Google niby zapewnia pewien zestaw testów i wymagań jaki taki zmodyfikowany android musi spełniać ale to wcale nie oznacza że będzie on kompatybilny z każdą aplikacją.
Z tego przydługawego wstępu wniosek jest taki że możliwe że to co dzieje się na R4 to nie tylko problem po stronie opla.
Z tego co czytałem to na niektórych modelach telefonów problem nie występuje, podobnie przy zmianie softu na custom ROMa np CyanogenMod (który zresztą już umarł).

Będę dzisiaj w ASO, popytam o nową wersję softu do R4.0, zgłoszę też ticket do opla (choć problem nie jest nowy więc pewnie nie będę pierwszy), spróbuję też poszukać jakiegoś softu na telefon który umożliwiałby podglądnięcie jak telefon gada z R4.0 (zapewne stream obrazu + jakieś sygnały kontrolne).
Poszukam też info w innych źródłach... .

BTW.. zauważyłem że w czasie kiedy dostaję black screen to telefon pyta o sposób połączenia USB (tylko ładowanie, multimedia itd). W przypadku kiedy AA poprawnie połączy się z R4.0 nie ma tego (chyba że jest przysłonięty przez ekran AA).

Dajcie znać jakby ktoś coś odkrył nowego w tym temacie.

Pzdr.

Awatar użytkownika
Segor
Klubowicz
Posiadane auto: Astra 5 Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 87 times
Been thanked: 41 times

Postautor: Segor » 09 sty 2017, 12:16

muzzy pisze:Problem tkwi w tym jak wyeksportować wszystkie kontakty do aplikacji AA?

A na tej Xperii to nie ma jakiegoś dodatkowego systemu uprawnień? Masz na pewno dodane uprawnienia dla AA do czytania książki adresowej? Wejdź w uprawnienia i zezwól na wszelki wypadek na wszystko czego potrzebuje AA. Kiedyś tak miałem, że aplikacja nie łapała lokalizacji, bo nie miała zezwolenia na czytanie SMSów...
maniac pisze:spróbuję też poszukać jakiegoś softu na telefon który umożliwiałby podglądnięcie jak telefon gada z R4.0 (zapewne stream obrazu + jakieś sygnały kontrolne).

Android Studio ma symulator jednostki bazowej dla AA (testowałem, działa). Można podpiąć telefon i liczyć na to, że też wystąpi ten black screen (co niestety jest mało prawdopodobne).
Są też dostępne symulatory telefonów. Możliwe, że da się tak skonfigurować, aby jeden z portów komputera symulował gniazdko telefonu, co pozwoliłoby się wpiąć do Opla i to debugować.

muzzy
Nowicjusz
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1,4 Turbo 125KM
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo

Postautor: muzzy » 09 sty 2017, 19:59

Segor pisze:
muzzy pisze:Problem tkwi w tym jak wyeksportować wszystkie kontakty do aplikacji AA?

A na tej Xperii to nie ma jakiegoś dodatkowego systemu uprawnień? Masz na pewno dodane uprawnienia dla AA do czytania książki adresowej? Wejdź w uprawnienia i zezwól na wszelki wypadek na wszystko czego potrzebuje AA. Kiedyś tak miałem, że aplikacja nie łapała lokalizacji, bo nie miała zezwolenia na czytanie SMSów...

Dzięki Segor. Był to jakiś pomysł. Niestety AA ma uprawnienia praktycznie do wszystkiego. Może mi nawet bez pytania w nocy trwałą zrobić. :lol:

Awatar użytkownika
Adp89
Wyjadacz
Posiadane auto: Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Miasto: Łódź
Województwo: Łódzkie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Postautor: Adp89 » 09 sty 2017, 20:05

Note 4 + R4. Przebieg 5600 nigdy nie miałem czarnego ekranu. Wystarczy podpiąć kabel i śmiga.

marwisn
Klubowicz
Posiadane auto: Opel Astra K HB
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 8 times
Been thanked: 16 times

Postautor: marwisn » 09 sty 2017, 20:53

Na moim Note 4 prawie nigdy nie działało. Ciagle restart i black screen :lol:

Awatar użytkownika
Adp89
Wyjadacz
Posiadane auto: Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Miasto: Łódź
Województwo: Łódzkie
Has thanked: 3 times

Postautor: Adp89 » 09 sty 2017, 21:19

Najlepsze jest, że miałem wymieniane radio i po wymianie również działa. Ze "starym" radiem mialem poprzednia wersje AA, a do nowego wgrałem zaktualizowana. Zastanawia mnie czy gdybym podłączył Twój telefon do mojego auta to również by działało, ewentualne mój do Twojego auta.

maniac
Dzielnie walczy

Postautor: maniac » 09 sty 2017, 21:58

Panowie a możecie podać tutaj wersje softu dla R4.0 którą macie u siebie (Ci którzy NIE mają black screena) ?!

Wersje softu pobiera się z menu ustawień, chyba trzecia strona, Aktualizacja oprogramowania, wchodzimy tam, podłączamy usb i z podmenu wybieramy zapisz wersje oprogramowania. Na USBku tworzony jest malutki pliczek xml, Wytnijcie z niego tylko VIN co by się nie upubliczniać i wersje softu dla wszystkich modułów wklejcie tutaj albo do mnie na prv.
Może jest jakaś magiczna wersja z którą wszystko działa ?!

Inna sprawa że dzisiaj byłem w ASO,inne sprawy, ale przy okazji zapytałem się o aktualizacje do R4.0, odpowiedz była taka że jak auto z listopada to na bank nic nowego nie mają i muszę się "przyzwyczaić" :/

Pytanie jeszcze jedno do osób które nigdy nie doświadczyły black screena, macie włączone w swoich telefonach blokady ekranu (wzór, pin) ?

muzzy
Nowicjusz
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1,4 Turbo 125KM
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo

Postautor: muzzy » 09 sty 2017, 23:36

maniac pisze:Pytanie jeszcze jedno do osób które nigdy nie doświadczyły black screena, macie włączone w swoich telefonach blokady ekranu (wzór, pin) ?

U mnie tylko normalna blokada ekranu na zasadzie przesunięcia palcem. Bez wzorów, pin-u, ani linii papilarnych.

Klor
Wyjadacz
Posiadane auto: AK ST
Silnik: 1.6
Miasto: DC
Województwo: mazowieckie

Postautor: Klor » 10 sty 2017, 08:10

Note4 910c i Navi900. Blokada wzorem ale BT w aucie jest jako zaufane urządzenie wiec w momencie podłączenia brak blokady ekranu. Wcześniej w salonie nie mogłem połączyć telefonu do auta (seat skoda astra) ale miałem niestandardowy launcher. Teraz działa bez większych problemów. 2 albo 3 razy zdarzyło się ze BT nie złapał i wtedy AA tez nie działa. Wystarczyło wyjść i wejść do auta ;)))

maniac
Dzielnie walczy

Postautor: maniac » 10 sty 2017, 20:45

Dzisiaj w ASO dowiedziałem się że podobno Opel wyłączył AA dla R4.0 w nowo sprzedawanych Astrach.
Podobno bardzo dużo osób przychodzi z problemem black screen i chyba potrzebują czasu żeby to ogarnąć.
Trzeba czekać aż ktoś z nową Astrą i R4.0 pochwali się że mu AA działa (znaczy że znowu włączą) i wtedy domagać się updatu softu.

userzz
Dzielnie walczy
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Miasto: Lublin
Województwo: Lubelskie

Postautor: userzz » 17 sty 2017, 13:31

Od kilku dni testuje AA na S7 z Androidem 7.0. Poki co brak czarnego ekranu. I moze to subiektywne odczucie ale AA dziala szybciej.

Awatar użytkownika
luxasek
Wyjadacz
Silnik: 1.4 T 125km
Miasto: Ruda Śląska
Województwo: Śląskie
Has thanked: 15 times

Postautor: luxasek » 17 sty 2017, 17:36

maniac pisze:Pytanie jeszcze jedno do osób które nigdy nie doświadczyły black screena, macie włączone w swoich telefonach blokady ekranu (wzór, pin) ?

Ja też mam tylko standardową blokadę przesunięcie palcem. Na LG G3 zapiwrdziel aż milo 0 problenow a na Huawei P8 Lite niestety na początku była czarny ekran co chwilę i brak odświeżania ekranu później po nowej aktualizacji AA już wcale nie dzialalo.

b3rs
Klubowicz
Posiadane auto: Astra K (RM17A)
Silnik: B16SHT
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Postautor: b3rs » 18 sty 2017, 00:46

userzz pisze:Od kilku dni testuje AA na S7 z Androidem 7.0. Poki co brak czarnego ekranu. I moze to subiektywne odczucie ale AA dziala szybciej.

Możesz podać źródło APK?
AK B16SHT//AHZ16XER

Wróć do „Car Audio, Elektronika i CB”