1.4 150KM - tuning

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o silnikach benzynowych w Astrze 5
Awatar użytkownika
remiem
Starszy Klubowicz
Posiadane auto: Opel Astra V RM 2k17
Silnik: 1.4 Turbo 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolskie
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: 1.4 150KM - tuning

Postautor: remiem » 06 sty 2017, 20:54

wojtek pisze:bez sensu te nasze rozwazania ludzie... segor i tak wie najlepiej... wie wszystko i to w kazdym watku...heh... oczywistym jest ze trzeba chipowac lub boxowac (ja raczej to drugie ze wzgledu na gwarancje, aczkolwiek do oplowskiej benzyny w tym momencie trudno o dobry box) jesli ktos ma inne zdanie nie musi zagladac do tego watku...

Ja jestem po słowie umówiony z krakowskim vtech na testy boxa jak tylko zdobędą odpowiednie wiązki do 1.4. Zobaczymy czy będą słowni. Tak czy siak odezwę się do nich na wiosnę.
Jak nie zagra, to za półtora roku chip, bo nie przedłużam gwarancji.
Remi

Awatar użytkownika
Segor
Super Klubowicz
Posiadane auto: Astra 5 Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 111 times
Been thanked: 73 times

Postautor: Segor » 06 sty 2017, 21:27

remiem pisze:Czytałeś swoją wypowiedź za nim ją opublikowałeś? Jest podsumowaniem Twoich wszystkich postów na tym forum.
Vice versa.
remiem pisze:Trolujesz dosłownie każdy wątek.
Wybacz, że mam swoje zdanie i je wyrażam. Przepraszam bardzo, nie wiedziałem, że teraz jest to zabronione... Myślałem, że na forum można podyskutować.
remiem pisze:Przytocz mi/nam jakich to konstrukcyjnych przepaści się dopatrzyłeś?
Masz rację, przesadziłem. Twój post mnie rozśmieszył i tak wyszło. Jednak jeżeli powiesz mi, że te dwa silniki są identyczne, to faktycznie nie mamy o czym gadać.
remiem pisze:W którym momencie, poście ja wprowadziłem kogokolwiek w błąd?
W tym samym, w którym ja... (żeby nie było nawiązuje tu do Twojej "argumentacji", że ja wprowadzam w błąd). Chodzi o to, że ja piszę fakty ze swojego życia, a Ty twierdzisz, że wprowadzam ludzi w błąd. Ja nie twierdzę, że teraz chip nie może kosztować tak mało, stwierdzam tylko, że kuzyn kiedyś zapłacił więcej (przy okazji, mój brat mieszka w Niemczech i też chciał robić chip i też miało to kosztować około 3k zł, ale wiadomo, że tam może być drożej).
remiem pisze:Wszystko co piszę tym czy innym wątku, to albo osobiste doświadczenie albo wiedza, którą nabyłem dzwoniąc lub odwiedzając specjalistów w danej dziedzinie.
No i bardzo dobrze. Problem w tym, że nie piszesz tego z tej perspektywy, tylko zazwyczaj atakujesz drugą osobę, przez co ja Twoje posty też odbieram jako mądrzenie się (tak jak zapewne Ty odbierasz moje), a nie opisywanie wiedzy i doświadczenia. Tu chodzi o sposób wypowiedzi.
remiem pisze:Każdy mój post staram się odpowiednio uargumentować.
Też dobrze, tylko przydałoby się więcej argumentów, a mnie atakowania innych.
remiem pisze:Jest to kolejny wątek, w którym się wypowiadasz nie mając nic do powiedzenia.
Wybacz, uważałem, że jako posiadacz chipowanego 1.9TDI , który nie wytrzymał 170k km przebiegu, mogę się wypowiedzieć na temat chipowania aut. Widocznie jestem za maluczki.
Możemy zakończyć przepychankę słowną, nie będę już odpisywał na niemerytoryczne wypowiedzi, żeby nie śmiecić wątku.

Odnośnie samego tematu to przypomnę tylko to co już pisałem: uważam, że chip silnika 125 KM na 150-160KM to dobre rozwiązanie (przed końcem gwarancji na własną odpowiedzialność). Zresztą to przecież ja wkleiłem link do tego chipa...

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 46 times
Been thanked: 23 times

Postautor: daro » 06 sty 2017, 22:02

KOLEJNY TEMAT Z PRZEPYCHANKĄ. OSTATNIE OSTRZEŻENIE!!!

Awatar użytkownika
George
Starszy Klubowicz
Posiadane auto: Vauxhall Astra Sri
Silnik: 1.4 16V turbo 150KM
Miasto: Sutton in Ashfield
Województwo: Wielka Brytania
Has thanked: 23 times
Been thanked: 17 times

Postautor: George » 11 sty 2017, 09:56

We could map that car up to 200hp and the torque from 235nm to 300nm. Throttle response is increased by 10% making it better at acceleration and easier to pull out of junctions. Your MPG will also rise by around 5%. This comes with a lifetime software warranty which means if the software is ever wiped or corrupted we will reapply our remap free of charge- this is applicable for the lifetime of the car.

The cost for this is £225 + VAT- this price includes a fully mobile service so this can be carried out at your home address or work place at your convenience

Shall we book you in?

5 reasons why you should book with DK Tuning:
- Over 200 5* reviews
- 5* reviews on Facebook
- 5* reviews on Google
- IMI accredited (Institute of the Motor Industry)
- Fully mobile- for no extra charge

Also check us out on our social media accounts:

INSTAGRAM: www.instagram.com/dktuning
TWITTER: www.twitter.com/dk_tuning
GOOGLE + : https://goo.gl/MZKOdw

Jade pod koniec miesiaca, ugadalem sie na testowe wgranie i porownanie, wtedy sie zdecyduje
Obrazek

Pozdrawiam Grzesiek. :twisted:

Awatar użytkownika
Segor
Super Klubowicz

Postautor: Segor » 11 sty 2017, 10:12

Ale to takie wgranie gotowego softu, czy hamowanie + strojenie?

Klor
Wyjadacz
Posiadane auto: AK ST
Silnik: 1.6
Miasto: DC
Województwo: mazowieckie
Been thanked: 4 times

Postautor: Klor » 11 sty 2017, 11:02

Widać, że samo wgranie gotowca. Dodatkowo bez żadnych pomiarów przed więc można sobie taki tfuning wsadzić ;-)

Awatar użytkownika
George
Starszy Klubowicz

Postautor: George » 11 sty 2017, 11:35

Tylko soft, kolejne zabawy typu hamownia to wydatek 300£ z pomiarami przed i po

@edit

Ten gosc co wgrywa soft jest baaardzo polecanym typem w uk, jeden z najlepszych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
Super Klubowicz

Postautor: Segor » 11 sty 2017, 12:23

Pamiętaj, że dziś opinie w internecie się dostaje na zasadzie umowy o dzieło i opłaty od sztuki :)
A odnośnie robienia 200 KM z silnika 150 KM, to George, skoro masz za pół roku przesiadać się do Insygnii, to co Ci szkodzi. Tak krótki okres powinien wytrzymać silnik :) Tyle, że będziesz go sprzedawał bez gwarancji - chyba, że oferują też wgranie standardowego softu i jest to niewykrywalne później?

Klor
Wyjadacz
Posiadane auto: AK ST
Silnik: 1.6
Miasto: DC
Województwo: mazowieckie
Been thanked: 4 times

Postautor: Klor » 11 sty 2017, 15:10

Segor pisze:Pamiętaj, że dziś opinie w internecie się dostaje na zasadzie umowy o dzieło i opłaty od sztuki :)
A odnośnie robienia 200 KM z silnika 150 KM, to George, skoro masz za pół roku przesiadać się do Insygnii, to co Ci szkodzi. Tak krótki okres powinien wytrzymać silnik :) Tyle, że będziesz go sprzedawał bez gwarancji - chyba, że oferują też wgranie standardowego softu i jest to niewykrywalne później?

W przypadku gwarancji to poprosiłbym ich o potwierdzenie tego na piśmie i wzięcie na klatę wszystkich napraw silnika/skrzyni biegów. Inaczej to tylko sprzedażowy bulshit.

Awatar użytkownika
George
Starszy Klubowicz

Postautor: George » 12 sty 2017, 11:45

Wgraja na probe i zobacze czy serio jest lepiej i moze pojade na hamownie :) co do insigni, chyba jednak wybiore volvo v90
Obrazek

Wróć do „Silniki Benzynowe”